Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
E-ticarette Sosyal Medyaya Ne Kadar Önem Veriyorsunuz E-ticarette Sosyal Medyaya Ne Kadar Önem Veriyorsunuz
sosyal medya

Sosyal medya e-ticaretin olmazsa olmazları arasına girmiş durumda. Özellikle sosyal paylaşım ve haber – blog sitelerinin daha fazla önem kazanması bu sektöre yönelime sebep olan önemli etkenlerden bir tanesi oldu. İnsanlar artık bütün haberleri sosyal medya sitelerinden öğrenir hale geldiler. Bu durum sosyal medyanın ticaret için en uygun alanlardan bir tanesi olmasını sağladı.

Sosyal medya en iyi tanıtım araçlarından biri halini almaya başladı

Sosyal medya da ne kadar yer alırsanız e-ticaret sitenizin tanıtımını o kadar iyi yapabilirsiniz. Sosyal medya da yer almak site tanıtımı ile birlikte e-ticaret sitenize gelen kullanıcı trafiğini de etkilemektedir. Yapılan paylaşımların insanlar tarafından merak edilmesi ve bunlarla birlikte sosyal medya sitelerinden alınan linklerin arama motoru optimizasyonunu etkilemesi e-ticaret sitelerine gelen hitleri olumlu yönde etkileyen çalışmalar olmaya başladı.

Arama motorları sosyal medya sitelerinde yapılan paylaşımlara önem veriyor

Arama motorları sosyal medyaya önem vermeye başladı. Sosyal medya sitelerine paylaşılan sitelerin paylaşım oranı ne kadar yüksek ise, arama motorlarında yapılan aratmalarda daha üst sıralarda yer alınmaya başlandı. Bununla birlikte sosyal medya e-ticaret sitenize potansiyel müşteri sağlayabilmeniz için en önemli siteler halini almaya başladı. Milyonlarca üyesi olan sosyal medya siteleri sayesinde satışı yapılabilecek herhangi bir ürünün tanıtımı kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilir hale geldi.

SOSYAL MEDYA DA YER ALMAK

Sosyal medya doğal ve ücretli yollar kullanılarak yer alınabilir. Doğal yollar ile yapacağınız paylaşımlar sonucu ya da ücret ödeyerek yaptıracağınız paylaşımlar sonucu, e-ticaret sitenize için açmış olduğunu sayfalara beğeniler sağlayabilirsiniz. Bu beğenilerin sonucu yapacağınız herhangi bir paylaşımda, sayfanızı beğenenlerin ürünlerinizi tanımasını sağlayabilirsiniz.

Sosyal medyada doğal yollar ile kullanıcı sağlamak

En çok tercih edilen Facebook, Twitter, Google Plus, Tumblr gibi sosyal paylaşım sitelerinden üyelikler alabilirsiniz. Almış olduğunuz bu üyelikler ile birlikte e-ticaret siteniz için özel sayfalar oluşturabilir ve sürekli paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Zamanla artış gösterecek olan beğeni sayınız sayesinde ve sayfanızın paylaşılması sonucu sosyal paylaşım sitelerinde zaman geçiren kullanıcılara doğal yollarla ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda blog, haber ve forum sitelerine üye olarak sitenizde bulunan ürünler ve aynı zamanda yeni haberler hakkında makaleler yazabilir ve paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Sosyal medyada ücretli bir şekilde yer almak

Sosyal medya siteleri ücretli bir şekilde kendilerine reklam çıkılmasını sağlamaktadırlar. Özellikle Facebook gönderilerinizin daha çok kişi tarafından görülebilmesi için belirli gösterimlerde belirli ücretlerde reklam alımları yapmaktadırlar. Sizlerde sosyal paylaşım sitelerine üye olup belirli bütçe ayırarak kendi reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz.

Sosyal medya eğitimleri

Neticaret sosyal medyayı daha iyi kullanabilmeniz ve daha aktif yer alabilmeniz için özel eğitimler vermektedir. Neticaret e-ticaret paketlerini kullanan herkes bu eğitimlerden özel olarak faydalanabilmektedir. Sosyal medya sitelerinde daha sağlıklı bir şekilde nasıl yer alınacağı ve e-ticaret sitenize daha fazla nasıl kullanıcı çekileceği hakkında sosyal medya uzmanlarımız tarafından sizlere sosyal medyanın püf noktaları aktarılmaktadır.

İlginizi çekebilir: Facebook Store özelliği Olan Eticaret Paketi

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle