Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
E-ticaret yeni başlayanlar için bazı önemli SEO önerileri E-ticaret yeni başlayanlar için bazı önemli SEO önerileri

seo çalışmasıYeni açılan bir e-ticaret sitesine, çok farklı kanallardan kullanıcılar gelecektir. Sosyal medya, arama motorları, alınan reklamlar, mail marketing hizmeti ve bunlara benzer bir çok kanal vasıtası ile sitenize kullanıcı trafiği sağlayacaksınız. Ancak bilmeniz gereken çok önemli bir konu var ki, bu kanallar arasında üzerinde düşülmesi gereken en önemlisi SEO yani arama motoru optimizasyonu.

E-ticaret sitelerinde en değerli kullanıcı trafiği arama motorlarından gelmektedir. Çünkü arama motorlarından gelen kullanıcılar direk olarak almak istedikleri ürünler hakkında aratmalar yaparak sitenize ulaşmışlardır. Bu sebepten dolayıdır ki en çok dönüşüm oranları arama motorlarından gelen kullanıcılardan sağlanmaktadır. Bugünkü yazımızda, e-ticaret yeni başlayanlar için takip etmeleri gereken bazı arama motoru optimizasyonu makalelerimizden bahsedeceğiz. Sitenizin arama motoru optimizasyonunu ne kadar iyi yaparsanız o kadar etkili bir şekilde geri dönüşler alacağınızı unutmayınız.

SEO Arama Motoru Optimizasyonu Nasıl Olmalı

Sitelerin güncel tutulması gerekir. Bir sitenin güncel tutulması demek o siteye ürünlerinizin yanı sıra ilgi çekici makalelerin girilmesi demektir. Bu sayede arama motoru örümcekleri sitenizi ziyaret ettiklerinde sürekli güncel içerik girilen bir site olduğunuza karar verecek ve doğal sıralamalarınızı ona göre değiştirecektir. Buradaki en önemli konu ise sitenize eklenen makalelerin, haberlerin ya da yazıların tamamen doğal olmasıdır. SEO Arama Motoru Optimizasyonu Nasıl Olmalı makalemizde bu ve benzeri konular hakkında daha detaylı bilgilendirmeler verilmiştir.

E-ticaret Sitelerinbde En Çok Yapılan SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Hataları

Her açılan siteden sonra arama motoru optimizasyon çalışması kesinlikle yapılmalıdır. Gerek bir arama motoru optimizasyon uzmanı ile, gerekse de arama motorlarının güncellemelerini takip edip neler istediklerini öğrenerek sizlerin bu çalışmaları yapmanız gerekir. Aksi taktirde doğal yollarla sitenize kullanıcı sağlamanız zorlaşacaktır. Siteniz ilk açıldığı günkü gibi kullanıcı yoğunluğundan yoksun kalabilmektedir. Bu sebeple arama motoru optimizasyonu yapılmalı ve bu çalışmalar yapılırken ise bazı hataların tekrarlanmaması gerekmektedir. E-ticaret Sitelerinbde En Çok Yapılan SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Hataları konu başlıklı makalemizde bu konu üzerinde detaylı bir şekilde değinilmiştir.

E-ticaret Sistemlerinde Sıkça Yapılan 6 SEO Hatası

Arama motoru optimizasyonunda yapılan hatalar sitenin iyileştirilmesi yerine arama motorlarından büyük bir darbe yemesine de sebep olabilmektedir. Bu sebeple SEO çalışmaları yapılırken bazı önemli hususlara dikkat edilmesi gerekir. En sık karşılaşılmakta olan ve yapılan 6 SEO hatası ise; tekrarlanan içerik, bilinçsizce alınan bağlantılar, yapılmayan seo analizi, SEO’ya uygun olmayan çalışmalar, sayfa ve yazı başlık ve açıklamalarının olmaması, sitenin oldukça geç açılmasıdır. Bu konular üzerinde daha açıklayıcı bilgiler E-ticaret Sistemlerinde Sıkça Yapılan 6 SEO Hatası makalemizde verilmiştir.

Neticaret E-ticaret Paketlerinde Kullanılan SEO Destekleri

Neticaret e-ticaret paketlerinde arama motoru optimizasyonunda üstün performans gösterebilmeniz için oto Otomatik Site Map Oluşturma, Google Akıllı Link (URL Rewrite), Google Otomatik Title Oluşturma, Google Dinamik Meta Name, Google Dinamik Keyword, Kategori Bazında Keyword, Ürün Bazında Keyword, Google Hesap Kurulumu, Google Analytics Kurulumu paket ile birlikte yapılmaktadır. Bütün bu çalışmalar ile birlikte SEO ve SEM uzmanları tarafından ücretsiz olarak eğitimler verilmektedir. Neticaret e-ticaret paketlerini hakkında daha detaylı bilgi alarak sistemi online olarak incelemek isterseniz; aşağıdaki butonu kullanarak demo talebinde bulunmanız yeterli olacaktır.

demo

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle