Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
E-Ticaret Yazılımları E-Ticaret Yazılımları
Eylül
2013
30

E-ticaret Sitesine Sosyal Medyanın (Facebook, Twitter ) Etkisi


E-ticaretin öneminin bu kadar artması bu sektöre giriş yapan girişimciler için oldukça sevindirici bir durum halini almaya başladı. Sitesini açan ürününü internette milyonlara tanıtmaya ve cirolarını katlayarak mutlu bir şekilde işlerini büyütmeye devam etti. Yapılan özenli çalışmalar sonucu siteye sağlanan kullanıcılara ürün satışları gerçekleştirildi. İşte bu çalışmaların yani siteye sağlanan trafiğin en önemli kaynaklarından bir tanesi ise sosyal medyadır. Sosyal medyada ne kadar fazla yer alınırsa, paralel olarak satışlarda o kadar fazla olmaktadır.

Eylül
2013
30

Bankalardan Sanal Pos Nasıl Alınır | Başvuru Koşulları


Kredi kartı ile yapılan ödemelerde internet üzerinden işlem yapılmasını sağlayan Sanal Pos, online alışveriş siteniz üzerinden taksitli ya da tek çekim olarak ürün satışı yapmanızı sağlayan bir yazılım teknolojisidir. Her geçen gün kredi kart kullanımı hız ve hızla artmaktadır. Bu sebeple eğer bir e-ticaret siteniz varsa kredi kartı kullanan müşterilerinizi düşünerek sitenizde sanal pos kullanmanız gerekmektedir.

Eylül
2013
30

Joomla ile Alışveriş Sitesi Yapmak Bedava Eticaret Tasarımları


Joomla son zamanlarda oldukça kaliteli tasarımlar ile birlikte site yapılabilmekte. Kurumsal siteler, oyun siteleri, blog siteleri ve bir çok kategoride ücretli yada ücretsiz olarak web sitesi oluşturulabilmektedir. Ancak e-ticaret sektörü için oluşturulan sitelerde dikkat etmeniz ereken önemli konular bulunmaktadır. Joomla ile alışveriş sitesi yapmadan önce bir kez daha düşünmeniz gerekir. Neden mi ?

Eylül
2013
30

E-mağaza | Wordpress Ücretsiz E-ticaret Temaları


Bu yazımızı okuyorsanız eğer internet üzerinden online satış yapabileceğiniz wordpress ücretsiz e-ticaret temaları arıyorsunuz demektir. Yani hiçbir ücret ödemeden şu anda kullanılmakta olan bedava wp tasarımları ile firmanız ya da bir tanıdığınız için e-mağaza kurmanız gerekmektedir. Peki ücretsiz olarak kurulan wordpress e-ticaret sitelerinde ne gibi sorunlarla karşılaşacağınızı, işletmenizi hangi büyük tehlikelere atacağınızı biliyor musunuz ?

Eylül
2013
30

Eticaret Paketi Satın Almak İstiyorsanız Dikkat Edin


Alacağınız sistemin özelliklerini ince eleyip sık dokumanız, ileride yapacağınız satışlarda en etkili faktörlerden bir tanesi olacaktır. Aynı zamanda dikkatli seçilen bir eticaret paketi sayesinde ileride şirketinizi zor duruma düşürebilecek etkenlerden uzak durulması sağlanmaktadır.Şirketiniz ya da girişimci iseniz kendiniz için kuracağınız sanal mağazanız için alacağınız eticaret paketinin özellikleri nasıl olmalıdır ?

Eylül
2013
29

İnternette Kredi Kartı İle Ödeme Almak


İnternette kredi kartı ile ödeme almak için geliştirilmiş olan sistemlere sanal pos denilmektedir. Sanal posun bir diğer adı VPOS yani Virtual Point of Sail’dir. VPOS normal mağazalarda bulunan ve fiziksel temas ile kullanılan pasların internette kullanılabilir hale getirilmiş olanıdır.

Eylül
2013
29

Ücretli E-ticaret Temaları | Kaliteli Eticaret Tasarımları


İnternet teknolojisini kullanarak ürün pazarlaması yaparken, belki de en çok dikkat edilmesi gereken hususlar arasında, açılacak olan e-ticaret sitesinin tasarımı gelmektedir. Bir sitenin tasarımı ne kadar kaliteli ve teknolojik olursa, müşteriye o kadar güven verir. Tüketicilere verilen güven doğrultusunda direk olarak satışlarda etkilenir. Bu sebeple kuracağınız sanal mağazanızda kullanacağınız temalara ileri derecede özen göstermeniz gerekmektedir.

Eylül
2013
28

Yazar Kasa Pos Nedir ? Yazarkasapos Kullanımı, Fiyatları, Kanunu


Yazar kasa pos en kolay tanımı ile kullanılmakta olan yazar kasalar ile posların birleştirilmesi sonucu ortaya çıkan bir cihazdır. Yazarkasa pos sayesinde hem poslardan hem de yazar kasalardan ayrı ayrı işlem yapma derdi ortadan kalkmıştır. Bu sayede ödeme alınan ancak yazar kasadan fiş kesilmeyen alışverişlerin önüne geçilmiştir.

Eylül
2013
28

E-ticarette Telefonla Sipariş ve Kapıda Teslimatın Önemi


E-ticaret sitesi açtıktan sonra müşterilerinize vereceğiniz destek oldukça önemlidir.Çünkü elektronik ticaretin bir avantajı olarak görülmekte olan telefonla kurulan iletişim sayesinde satışların arttırılması sağlanabilmektedir. Telefonla verilen destek ve hizmetler sonucu açmış olduğunuz e-ticaret sitesi üzerinden bütün Türkiye’ye online sipariş verebilme şansınız bulunmaktadır.

Eylül
2013
27

Neden Elektronik Ticaret Sitelerini Açarken E-ticaret Firmasıyla Çalışılmalı


Son dönemlerde Türkiye’de elektronik ticarete yönelik büyük bir eğilim bulunmaktadır. Hem arz tarafında hem de talep tarafında bu eğilim gün geçtikçe sayısını arttırmaktadır. Her geçen sene ise elektronik ticarette yapılan satışlar katlanarak büyümektedir. Neticaret bu büyümede en büyük katkılardan birine sahip lider bir firmadır. E-ticaret sistemlerini kullanarak sanal mağaza kurmak isteyen müşterilerine özel çözümler üretmektedir.

Eylül
2013
26

Eticaret Bilişim Hukuku | Yasalar, Sözleşmeler, Elektronik İmza


E-ticaret sitelerinde ilgili kanuna göre bütün güvenlik önlemlerinin alınması, karşılıklı sözleşmeler yapılarak tüketicilerin haklarının savunması, tüketici bilgilerinin her ne olursa olsun üçüncü bir şahısın eline geçmemesi gibi bir çok yasal kavramların irdelenmesi gerekmektedir. İleride hukuksal problemler yaşanmaması için atılacak olan her adımın düşünülmesi ve kanunlara uygun bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Eylül
2013
26

Kamera ve Güvenlik Sistemlerinin internetten Online Satışı


Teknolojinin gelişmesi ile birlikte güvenlik sistemleri de gelişmeye başlamış ve bir çok firma bu gelişimleri takip ederek online satış mağazasını açmıştır. Eğer sizde güvenlik sistemlerinin satışını ve aynı zamanda kurulumunu yapan bir firma iseniz şirketinize özel e-ticaret sitesi açtırarak ürünlerinizi bu site üzerinden pazarlayabilirsiniz.

Eylül
2013
26

E-ticarette Satış Yapmanın Önemli İp Uçları Havale, Sanal Pos, Kargo


Müşterilerinizin sitenizden alacağı ürünleri nereden sağlıklı bir şekilde temin edebileceğinizi ve teslim sürecini en kısa zamana nasıl çekebileceğinizi mutlaka araştırın. E-ticaret yazılımlarınızda stokların doğru bir şekilde işlenebildiğine ve takip edilebildiğine dikkat edin. Kullanacağınız ödeme sistemlerini müşterilerin kullanım sıklığına göre belirleyin ve ona göre e-ticaret sitenize entegrasyonunu sağlayın. Bir e-ticaret sitesinde kullanılan ödeme sistemlerinin Sanal Pos, EFT / Havale, Kapıda Tahsilat ve Western Union olduğunu unutmayın. Bu ödeme sistemlerinin hepsini sitenizde bulundurmaya özen gösterin.

Eylül
2013
26

E-ticaret Yazılımları | Bütünleşik Çözümler Sunan Paketler


E-ticaret en hızlı büyüyen iş modellerinden bir tanesi olmaya başladı. Hızlı ve rahat bir şekilde ürünlere ulaşabilme, alınacak ürünlerin karşılaştırmasını ve aramasını kolay bir şekilde yapma, sunulan kampanyalar ve indirimler, sağladığı farklı ödeme tipleri ile bütün kitlelere hitap etmesi sayesinde herkese hitap eden bir alışveriş tarzı haline gelmeye başladı. E-ticaret sektörünün bu hızlı gelişimi internet üzerinden her geçen gün açılan elektronik ticaret sitelerinin sayısının artmasına sebep oldu.

Eylül
2013
26

Fiziksel Mağazaların E-ticarete Taşınması İçin 5 Büyük Sebep


E-ticaret fiziksel mağazanızın internete taşınmasını ve yeni bir alanda da ürün satışı yapmanızı sağlamakta olan, ekonomik anlamda oldukça kuvvetli bir sektördür. Piyasaların gidişatını bu denli etkileyen elektronik ticarette yer almak yeni bir işe atılmayı düşünenler için ya da işini büyütmek isteyenler için büyük fırsatlardan bir tanesi. Eğer hali hazırda ürün satışı yapmakta olduğunuz bir fiziksel mağaza var ise bu mağazayı neden e-ticarete taşımanız gerektiğini anlatalım.

Eylül
2013
26

E-ticaret Sitelerinin Trafiği (Siteye Gelen Kullanıcı Sayısı) Nasıl Arttırılır


Ürün ve hizmet satışı yapabilmek için açılmış olan internet siteleri açıldıktan sonra yapılan her çalışmanın değeri önemlidir. Çeşitli masraflar yaparak anahtar teslim bir şekilde eticaret sitenize sahip olabilirsiniz. Hatta güvenlik önlemleri hat safhada ve tasarımı daha önce hiç görülmemiş bir şekilde kaliteli ve orijinal olarak yaptırabilirsiniz. Ancak site açıldıktan sonra reklam almaz iseniz, arama motorları için özel çalışmalar yapmazsanız, sosyal medyada yerinizi ayırmazsanız ürün ve hizmet satışı yapamazsınız.

Eylül
2013
25

E-ticaret Sektöründe İstenilen Başarıya Ulaşmanın 6 Püf Noktası


Hedef koyduğunuz bir işte başarıya en kısa sürede ulaşmak istiyorsanız bazı teknikleri bilmeniz ve doğru stratejileri uygulayarak emin adımlar atmanız gerekmektedir. Teknik bilmeden ve düzenli bir şekilde plan yapmadan o işte yükselmeniz y ada hedeflediğiniz başarıya ulaşmak sadece şansınıza kalmış demektir. E-ticaret sektöründe ise maalesef şans yanınızda olmamaktadır. Bu sektörde ilerleyebilmeniz için uygulamanız gereken bazı çalışmalar ve bu çalışmaların yanında asıl olarak dikkat etmeniz gereken 6 püf nokta bulunmaktadır.

Eylül
2013
25

Üniversiteler Artık Harçları Online Kredi Kartıyla Toplayabiliyorlar


Üniversitelerde belirli periyotlarda toplanması gereken ücretlere harç denilmektedir. Hem eğitim giderlerini karşılayabilmek hem de üniversite öğrencilerine daha iyi hizmet verebilmek için aylık ya da yıllık olarak harç ödemelerinin yapılması gerekmektedir. Ancak yüzlerce hatta binlerce öğrencnin harcını verilen süre içerisinde toplamak üniversiteleri oldukça zorlayabilmektedir.

Eylül
2013
25

Endüstriyel Kimyasalların Malzemelerin Makinelerin İnternetten Satışı


Endüstriyel malzemeler genellikle bulunan bölge ve civarında satışa sunulmaktadır. Halbuki bu malzemelere tüm Türkiye’de ihtiyaç bulunmaktadır. Yani kargo ya da nakliye ile teslimatı yapılabilecek her türlü ürünün internetten online satışı yapılabilir ve bütün illerin ihtiyaçları karşılanabilir. Bu malzemelerin en çok tanıtıldığı yerler fuarlardır ve satın almak isteyen kişiler genel olarak bu fuarlar sayesinde ürün sahibi olmaktadırlar. Onların kilometrelerce yol gemlerine izin vermeden siz firma sahipleri kendi e-ticaret sitenizi açarak endüstriyel malzeme ihtiyacı olan işletmelere ulaşabilirsiniz.

Eylül
2013
25

Balık Tutmak İçin Gerekli Olan Av Malzemelerini İnternetten Satmak


Balık tutma yasağı yakın günlerde ortadan kalktı ve balık avlama sezonu açıldı. Balık avlama sezonunun açılması ile birlikte on binlerce balık tutma sevdalısı oltalarını sallamaya başladı. Birkaç gündür havaların etkisinden dolayı çok sayıda balık tutulamasa da herkesin beklentisi birkaç haftaya pazarlarda kilo kilo farklı türden balıkların gözleneceği.

Eylül
2013
25

Türkiye'nin Hangi İllerinde E-ticaret En Çok Kullanılıyor


E-ticaret bir diğer adı ile elektronik ticaret dünyada ve dolayısı ile teknolojiyi yakından takip eden Türkiye’de de hızlı bir artış gösteren sektörlerden bir tanesi. İnternetten online alışveriş yapılmasını sağlayarak müşteri ve tüketiciyi sanal ortamda birleştiren bu sistemler ile firmalar ürünlerini web ortamından pazarlayabiliyor. Özel yazılımlar sonucu ortaya çıkartılan ve genel olarak üyelik sistemi çalışan e-ticaret sitelerinin kullanılması için ise özel ödeme sistemler kullanılıyor.

Eylül
2013
24

İnternetten Satış Yaparak Para Kazanmak İçin Açılan E-ticaret Siteleri


İnternetten online ürün satışı yaparak para kazanmak istiyorsanız ancak nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bu yazımızı detaylı bir şekilde inceleyerek sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz. Kendinize özgü bir sanal mağaza açarak ve bu sanal mağaza üzerinden ürünlerinizi fotoğraf, açıklama ve fiyatları ile paylaşarak pazarlayabilir, elinizde bulunan ürünlerin satışını online ödeme sistemlerini kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu konu hakkına detaylı bilgi vermeden önce online satış yapılan sitelerinin güvenliğinin nasıl olması gerektiğine dair bilgi verelim.

Eylül
2013
24

İnternetten Online Bisiklet Motorsiklet Satışı Yapan Siteler


Günümüzde bir çok ürünün satışı internetten yapılmaya başlanıyor. Neredeyse gündelik ihtiyaçların hepsini internetten satın almak mümkün. Bugün özellikle motorsiklet ve bisiklet sevdalılarını sevindirecek aynı zamanda bu sektör içerisinde bulunan mağazaların satışlarını artırabilecekleri sitelerden bahsetmek istiyoruz.

Eylül
2013
23

Google Trends ile E-ticaret Siteniz İçin En Sık Yapılan Aramaları Bulun


Her sitede olduğu gibi e-ticaret sitelerinin de en büyük vazgeçilmezlerinden bir tanesi arama motoru Google’dur. Google dünya çaplı bir arama motorudur ve herkes tarafından bilinmektedir. Türkiye’de ise kullanılan siteler arasında birinci sıradadır. Bu sebeple arama motoru optimizasyonları genel olarak Google bazlı yapılmaktadır. E-ticaret siteleri ise üst sıralarda yer almak istedikleri kelimelerde Google’a özgü çalışmalar yapmaktadır.

Eylül
2013
23

Kadınlar E-ticaret Sitelerinden Ürün Satın Alırken Nelere Dikkat Eder


Bir e-ticaret sitesi açtıktan sonra hedef kitlenizi belirlemeniz hem istediğiniz kullanıcılara ulaşabilmeniz için doğru stratejileri uygulamanızı sağlamakta, hemde satışlarınız da kısa bir süre içerisinde artışlara sebebiyet vermektedir. İnternette hangi kullanıcı kitlesine satış yapacağınızı birincil öncül olarak tanımlarsanız eğer elektronik ticaret sitenizin gelişiminde oldukça fazla katkıda bulunur ve işletmenizin büyümesine yardımcı olabilirsiniz.

Eylül
2013
23

B2B E-ticaret Konusu Hakkında Neler Biliyorsunuz ?


E-ticaret bir çok firma tarafından kabul edilmiş olan ve hızlı bir şekilde yer alınan bir sektör halini almaya başladı. Bu hızlı artışın sonucunda gelişen e-ticaret sektöründe rekabette her geçen gün artıyor. Genel olarak firmalar müşterilerine direk olarak ulaşıyorlar. Müşteri e-ticaret sitesine giriş yapıyor ürünü satın alıyor ve firma müşterinin adresine ürünü teslim ediyor. Bu tarz yapılan ticarete ise B2C deniliyor. Ancak e-ticarette dikkatleri çeken ve yoğunluğun üzerine toplandığı bir de B2C ticareti bulunmakta. Direk olarak firmadan müşteriye değil de, firmadan firmaya yapılan e-ticaret B2B olarak adlandırılıyor.

Eylül
2013
22

E-ticaret Sitelerinde Ürün Açıklamaları Nasıl Yazılmalıdır


Elektronik ticaret sitelerinde yapılan bütün çalışmalar ürünü daha iyi bir şekilde tanıtabilmek ve satışları arttırabilmek içindir. Reklamlardan, arama motorlarından, sosyal medyadan ve yapılan diğer stratejik çalışmalar ile birlikte siteye trafik sağlanır. İşte siteye sağlanan bu trafiği satışa yönlendirebilmek için ürüne girilecek olan görsellerin, açıklamaların ve detayların önemi oldukça büyüktür. Bir e-ticaret sitesinde gelen trafiğe göre satışlar nasıl arttırılabilir ?

Eylül
2013
21

Bir E-ticaret Sitesinin Trafiğini Arttıracak Sosyal Medya Alanları


Sosyal medya internette en çok trafik sağlayan alandır. Haber siteleri, sosyal paylaşım siteleri ve bloglar her gün milyonlarca ziyaretçi almaktadırlar. Bu sitelerden alınacak olan bir üyelik, bir sayfa, ya da bu sitelerde yazılacak olan bir yazı e-ticaret sitenizin trafiğini ciddi bir şekilde arttırabilir. Bu sitelerden kendi sitenize gelmesini sağlayacağınız bireylere doğal yollarla ulaşmış olur hem de ekstra bir bütçe ayırmazsınız. Bu sebepten dolayı sosyal medyanın e-ticaret siteleri için ayrı bir önemi bulunmaktadır. Ancak bu alanı doğru stratejileri uygulayarak kullanmak gerekmektedir.

Eylül
2013
20

Türkiye'de Kullanılan E-ticaret Paketlerinin Tanıtımı ve Özellikleri


Türkiye'de intrenetten alışveriş yapma oranları hızlı bir şekilde artmaya başladı. Bu artış güvenli alışveriş ile birlikte tüketicilerin rahat ve kolay bir şekilde alışveriş yapabilmesinden kaynaklanmaktadır. E-ticaret yazılımlarında kullanılan güvenlik önlemleri ile, e-ticaret sitelerinin sunmuş olduğu indirim ve kampanyalar sayesinde online alışverişler daha cazip hale gelmeye başlamıştır. Bu sebeplerden dolayı e-ticaret sektöründe son birkaç yılda hızlı bir yükseliş yaşanmıştır.

Eylül
2013
19

E-ticaret Sistemlerinde Sıkça Yapılan 6 SEO Hatası


Aramam motoru optimizsyonu yani SEO konusu hakkında herkesin dilinde farklı görüşler bulunmakta. Bu farklı görüşlerden dolayı e-ticaret sistemlerinin arama motoru optimizsyonu yapılırken sıkça hatalar yapılmakta. Bir çok kişi tarafından şu SEO çalışmasını yaparsan daha üst sıralara yükselirsin dediği konular her zaman doğru çıkmayabiliyor. Arama motorlarının yüzlerce sayıda algoritması bulunmakta. Bu algoritmaların en önemli 10 tanesinde yapılan yanlışları siz e-ticaret site sahipleri için paylaşmak istiyoruz.

Eylül
2013
19

Site Hız Testi | E-ticaret Sitelerinizin Hızını Online Ölçebiliriniz


Google'un yapmış olduğu son güncellemelerden sonra site açılış hızınızın da önemi oldukça artmış durumda. Bu önem kendisini arama motorlarında yapılan sorgularda üst sırada çıkılmasını sağlayarak gösteriyor. Açtığınız sitenin eğer site hızı fazla ise, sitenize gelecek olan kullanıcı sayısı buna paralel olarak artıyor. Siteye gelen kullanıcı sayısının fazla olması yani sitede geçirilen sürenin fazla olması ise arama motoru optimizasyonunu doğrudan etkiliyor.

Eylül
2013
19

Kullanılan Sunucuların Hızlı Olmasının E-ticarete SEO Etkisi Nedir


Sunucular bir çok kişinin bildiği adı ile hosting sağlayan makineler web sitelerinin barınmasını sağlayan aygıtlardır. Bu makinelerde sitenize girmiş bulunduğunuz bütün içerikler, resimler, videolar ve diğer her türlü içerik barındırılmaktadır. Kullanılan sunucuların güvenliği ve hızı oldukça önemlidir. Güvenliği sitenize karşı gelecek olan tehditlerden sizi korumakta hızı ise arama motorlarından sağlanan organik hitin dolaylı bir şekilde artmasına sebebiyet vermektedir.

Eylül
2013
18

Google Zebra Güncellemesi | E-ticaret Sitelerine Özel


E-ticaret sitelerine özel olarak yapılan bu güncellemeye Trusted Stores adı verilmiştir. Trusted Stores'un Türkçe anlamı ise güvenilir mağazalardır. İlk olarak Google'un hazırlamış olduğu Trusted Stores videosunu hep bilikte izleyelim. Video şu anda ingilizcedir ancak en kısa sürede Neticaret tarafından türkçeleştirilecektir.

Eylül
2013
18

404 HTTP Sayfa Bulunamadı Hata Yönlendirmesi Nasıl Yapılmalıdır


404 Sayfa Bulunamadı hatası ile bir çok sitede karşı karşıya gelmişsinizdir. Genel olarak yazım yanlışlarından, aratma yapıldığında sitede ilgili sayfanın olmamasından, eski bağlantıların silinmiş olmasından ya da arama motorlarında indexlenen sayfaların yeni sayfalara yönlendirmesinden kaynaklı olarak 404 Sayfa Bulunmadı hatası ile karşılaşılabilir.

Eylül
2013
18

Google 301 Yönlendirmesi Nasıl Yapılır | Webmaster Tools


Google siteniz için özel bir yönlendirme sunmaktadır. Eğer arama motoru Google'da birden fazla sayfanızı yönlendirmek istiyorsanız yani URL'sini değiştirmeniz gerekiyorsa, Google'un tavsiyesi 301 yönlendirmesini kullanmanızdır. 301 yönlendirmesi sayesinde bir sayfanın yeni bir başka sayfaya taşındığını arama motoru örümcekleri rahat bir şekilde anlayabilmektedirler.

Eylül
2013
18

E-ticaret Sistemlerinin Yazılımlarında Hangi Özelliklere Yer Verilmeli


E-ticaret sistemleri özel yazılımlar ile birlikte kullanılarak oluşturulmaktadır. Oluşturulan bu yazılımlar sonucu her türlü isteğe cevap verebilecek e-ticaret siteleri ortaya çıkmaktadır. Bir çok eticaret yazılımında yapılmayan ya da yapılamayan özellikler sebebi ile siteyi açan firma istediği başarıya ulaşamamaktadır. Bir elektronik ticaret sisteminde istenilen hedefe daha kısa bir sürede ulaşılabilmesi için hangi özellikler var olmalıdır ?

Eylül
2013
17

Trustrank Değeri Nedir | Seo Açısından Önemi Var mıdır ?


Trustrank yeni açılan ve daha önce açılmış olan sitelere özel değerler veren bir puanlama sistemidir. Bilindiği üzere google'un siteler için değer verdiği bir PR yani pagerank sistemi bulunmaktadır. Bu sistemin kolay bir şekilde çözülmesi ve verilen puanlamanın birden yükseltilebilmesinden dolayı Trustrank geliştirilmiştir.

Eylül
2013
17

İnternetten Bilgisayar Satmak İçin Açılması Gereken Site Özellikleri


İnternetten ticaret yapılabilecek ürün sayısı oldukça fazladır. Reel hayatta ticaretini yaptığınız her ürünü internet üzerinden satışa sunabilirsiniz. Bu ürünler kozmetik olabilir, bilişim ürünleri olabilir, kırtasiye ürünleri olabilir, balık olta ve benzeri ürünler olabilir. Ancak son günlerde internetten bilgisayar satmak oldukça trend olmuş durumda.

Eylül
2013
17

E-Ticaret Firmalarının Sık Düştükleri Hatalardan Bazıları


İşini ve Pazar payını büyütmek isteyen e-ticaret firmaları bu iş planı ile yola çıkarken bazı önemli noktalarda hatalar yaparak iş planlarına zarar vermektedir. E-Ticaret firmalarının sık olarak düştüğü bazı hataları sorduk ve sorunun cevabını Sosyal medya Müdürümüz Serkan Hacıömeroğlu’ndan aldık:

Eylül
2013
16

İhtiyacınız Olan Herşey Dahil E-ticaret Paketleri | İşletmelere Özeldir


İhtiyacınız olan her şey dahil olmak üzere, işletmelerinize özel çözümler üreten Eçözüm, Neticaret e-ticaret paketleri ile fark yaratabilmeniz için yazılımlarını geliştirmeye devam ediyor. 12 yıllık tecrübe ve her sene yapılan özel güncellemeler sonucu ortaya çıkan e-ticaret yazılımları ile birlikte firmanızın kalitesini tasarımları ve özellikleri ile ortaya çıkaracak olan elektronik ticaret sitenize anında sahip olabilirsiniz. Her şey dahil olan eticaret paketinin özelliklerine gelince;

Eylül
2013
16

Online Satış Yapılan E-ticaret Sitesi Kurmak İçin Neler Gerekli


"Elektronik ticaret nedir ? E-ticaret Nedir ?" gibi cümleler sürekli olarak firmaların kendi kendilerine sordukları sorular arasındadır. Çünkü ya rakip firmalar ya da etraflarındaki kişiler daha önce bu sektöre girmiş bulunmaktadırlar. İlk olarak sizlere elektronik ticaret kavramının ne anlama geldiğinden ardından da e-ticaret sitelerinin nasıl açılabileceğinden biraz bahsetmek istiyoruz. Bu anlatımda 12 yılın vermiş olduğu tecrübe ile birlikte önerilerimize de yer vereceğiz.

Eylül
2013
16

E-ticaret Sitenizi Yandex Adalar Uygulmasına Ekleyin


Yandex adalar uygulamasını yeni bir arayüz ile piyasaya sürmüş durumda. Bu uygulama sayesinde yandex, internet site sahipleri, e-ticaret ürünleri ile site açan firma sahipleri ve diğer bürün site sahiplerine sitelerine özel bir blog olan Adalar'da ayrı bir alan ayırmalarını sağlıyor. Sitelerin özel olarak paylaşmak istediği bağlantılar, butonlar, formlar bu yeni arayüzde direk olarak karşınıza çıkıyor. Yandex adalar uygulaması sayesinde kullanıcılar istediği bilgiye daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabiliyorlar.

Eylül
2013
14

Google Rich Snippets Nedir | E-ticaret Yazılımlarında Nasıl Kullanılır


Sitenize arama motorlarından sağlanan organik hiti yükseltebilmek için yapılan bir çok çalışma ve uygulama bulunmaktadır. Yapılan bu çalışmalara SEO adı verilmektedir. Farklı algoritmaları olan uygulamaların her birinin tekk tek faydası bulunmaktadır. Ancak son zamanlarda e-ticaret siteleri için ayrı bir yeri olan google rich snippets yeri bir başka. Bu uygulama sayesinde rakiplerinizin bir adım önüne geçebilirsiniz. Henüz kullanımının yaygınlaşmamış olması da sizler için birer avantaj.

Eylül
2013
13

E-ticaret Firmaları İçin Google Adwords Reklamı Nasıl Verilir


İlk yapılması gereken gmail hesabı açmaktır. Bir çok e-ticaret firmasının gmail hesabı olabilir. Gmail hesabı olmayanlar için google'dan nasıl gmail hesabı alınabilir öncelikle onu anlatalım. İlk olarak arama motoru google mail hesabı sağladığı www.gmail.com adresine giriş yapıyorsunuz. Sağ üst kısımda hesap oluşturun alanı göreceksiniz. Bu alana tıkladığınızda sizden gerekli olan bilgilerin istendiği bir sayfaya yönlendiriliceksiniz. Örnek sayfa aşağıdaki gibidir.

Eylül
2013
13

Online E-alışveriş Sitenizden Otomotiv Parçaları Nasıl Satılır


Otomobil yedek parça satışı yapılacak olan gelişmiş altyapı ve özenli tasarımlarıyla birlikte bir e-ticaret sitesi sahibi olmak istemez miydiniz ? Otomobil yedek parçalarını sadece teknik servisiniz ya da mağazanızda satmak yerine ürünlerini milyonlarca otomobil kullanıcına tanıtmak. Eğer bir e-ticaret siteniz yok ise açtığınız zaman neler yapabileceğinizi, eğer bir eticaret siteniz var ise neler yapmanız gerektiğini kısaca anlatalım.

Eylül
2013
13

Kış Mevsiminde İnternetten En Çok Satılan E-ticaret Ürünleri


Kış mevsimi yaklaşıyor. Kimi işletmeler soğuk havalarda nasıl satış yapacaklarını kara kara düşünürken kimi işletmelerde kışın gelmesine bir hayli seviniyorlar. Peki biribirinin zıttı olan iki işletmenin neyi farklı ? En büyük fark bir tarafın eticaret ürünlerini satabileceği sanal mağazası olması diğer tarafın ise henüz e-ticaretin nasıl yapılcağına dair bilgisinin olmaması.

Eylül
2013
12

Son Trend | İç Giyim Ürünleri Satan E-ticaret Siteleri


Kadınların olmazsa olmazlarındandır iç giyim. Dış giyime verilen önem kadar iç giyime de önem verilmektedir. Erkekler kadınlar kadar olmasa da bu sektörden alışveriş yapmaktadırlar. Bu sebeple özellikle kadın iç giyim, bikini, mayo ve türev ürünlerinin satıldığı e-ticaret sitelerinin değeri git gide artmaya başlamıştır.

Eylül
2013
12

E-ticaret Sitelerinde Alışveriş Sepetinin Terk Edilme Sebepleri Nelerdir


Alışveriş sitelerinde siteye kullanıcı çekebilmek için onlarca strateji uygulanmaktadır. Bu stratejiler uygulanırken ciddi bütçeler ayrılmaktadır. Google adwords, sosyal paylaşım siteleri, haber siteleri, bloglar, e-mail marketing, arama motoru optimizasyonu derken oldukça fazla harcama yapılmaktadır. Bu harcamaların karşılığı olarak ise siteye hatrı sayılır bir trafik sağlanmaktadır. Bu sonuç e-ticaret firmalarını memnun etmektedir ancak bazen ortaya sıkıntılar çıkabilmektedir. Bu sıkıntıların en büyüğü ise alışveriş sepetinin sipariş verilmeden terk edilmesidir.

Eylül
2013
12

Sosyal Medya Müdürmüz Serkan Hacıömeroğlu Engelsiz Bilişim Sempozyumundaydı


2013 yılı Engelsiz Bilişim Sempozyumu 10-12 Eylül tarihleri arasında 500'ün üzerinde katılımcı ile birlikte gerçekleşti. Bilişim sektöründe engelleri kırmak için düzenlenen ve her sene gerçekleşmeye devam edecek olan Engelsiz Bilişim Sempozyumunda Sosyal Medya Müdürümüz Serkan Hacıömeroğlu e-ticaret ve girişimcilik üzerine katılımcılara özel bir konferans verdi.

Eylül
2013
11

E-ticaret Yazılımlarıyla Sanal Mağaza Üzerinden Online Ürün Pazarlama


İyi bir pazarlama yapılacak olan iyi reklamlar ve tanıtımlar sonucu gerçekleşmektedir. Ancak bir çok firma yanlış uygulamış olduğu stratejilerden dolayı, yapılan tanıtımlardan istenilen verimi alamamaktadırlar. Genel olarak tüketiciler rahatlığı tercih etmektedirler. Rahat bir şekilde alışveriş yapabileceği, bir çok ürün seçeneğinin olduğu aynı zamanda kampanya ve indirimlerin yaşandığı e ticaret siteleri en çok tercih edilen alanlardır. Bilindiği üzere son bir kaç yılda elektronik ticaret sitelerine olan rehabet artmış ve bunun sonucunda bir çok firma mağazasını e-ticarete taşımıştır.

Eylül
2013
11

Kredi Kartı İle Ödeme Alınabilen Online Alışveriş Sitesi Nasıl Kurulur


Online e-alışveriş yapılan e-ticaret sitelerinde bulunan ürünler kredi kartları yahut diğer ödeme sistemleri ile satışa sunulmaktadır. En çok kullanılan ödeme sistemi ise kredi kartı ile yapılan alışverişlerdir. Diğer ödeme sistemleri sırası ile hesaba havale, kargoya kapıda nakit ya da kredi kartı ile ödeme ve mobil cep telefonları sayesinde yapılan ödemelerdir. Bütün bu ve diğer ödeme sistemleri kullanılarak e-ticaret sistemleri üzerinden satışlar gerçekleştirilmekte ve siparişler alınmaktadır.

Eylül
2013
11

Yandex Metrica Top Sitelere Arasına E-ticaret Sistemi Eklenmesi


Google analytics gibi yandex metrica sayacı piyasaya sürüldü ve en doğru sonuçlar veren sayaçlar arasına girmeyi başarabildi. Bu özellikten sonra ise tops sites yani en çok ziyaret edilen sitelerin tespitinin yapılabilmesi için bir alan geliştirildi. Eticaret sistemi için ise bu alanın ayrı bir önemi bulunmakta. Çünkü yandex özel olarak E-TİCARET adında bir alan geliştirdi. Bu alana sitenizi eklendiğiniz anda yandexe eklenmiş olan eticaret sistemleri arasında kaçıncı sırada olduğunuzu görebilmektesiniz.

Eylül
2013
10

Firmanıza Neden E-ticaret Sitesi Açmalısınız ?


Bir çok firma kendi kendine neden ürünlerini online satabileceği bir e-ticaret sitesinin olmadığını sorar. Niçin bir e-ticaret sitesi açarak ürünlerimi internetten pazarlamıyorum ? Genel olarak diğer firmaların e-ticaret sitelerini gözden geçirirler. Neler yapılıyor, hangi ödeme sistemleri kullanılıyor, siparişler nasıl alınıyor, görseller nasıl diye. Ve sonun şu soru akıllara takılır. Acaba bende mi bir e-ticaret sitesi açsam ?

Eylül
2013
10

E ticaret : Dinamizm, Güvenlik, Geliştirilebilir


İnternette tüketicilere ürün ve hizmet sağlamak istiyorsanız bir profesyonel çalışmanız firmanızın geleceği için oldukça önemlidir. Teknolojik eticaret paketlerini kullanarak kendinize özgü profesyonel çalışmayı gerçekleştirebilir, online ürün satışı yapabilir ve aynı zamanda online sipariş alabilirsiniz. E-ticaret paketi satın alırken ise dikkat etmeniz gereken bazı özellikler bulunmaktadır. Bu özellikleri alt başlıklar halinde detaylı bir şekilde açıklayalım.

Eylül
2013
9

E-ticarette Müşterilere Ürün Teslimatı Nasıl Yapılır


E-ticaret sitelerinde en çok kullanılmakta olan 3 ödeme yolu bulunmaktadır. Bunlar kredi kartı ile ödeme, havale ile ödeme ve kapıda kargo görevlisine yapılan ödemelerdir. Genel olarak ürün alan müşteriler kargoya kapıda ödemeyi tercih etmektedirler. Bunun en büyük sebebi ise güven duygularıdır. Dünyaca tanınmış olan e-ticaret sitelerinde dahi en çok tercih edilen ödeme methodudur.

Eylül
2013
9

E-ticaret Sitenizde Blog,Haber Sayfasının Olmasının Önemi


Her geçen gün e-ticaret sektöründe rekabet daha da fazla artıyor. Rekabatin bu denli artması özellikle arama motorlarında daha üst sıralarda yer almanın zorluğunu da arttırmaya başlıyor. Daha önce arama motoru optimizasyonu hakkında detaylı bilgiler ile sizleri bilgilendirmeye çalışmıştık. Bu yazımızda ise e-ticaret siteleri için açılan blog yahut haber sayfalarının SEO açısından ne kadar faydalı olacağından bahsedeceğiz ve aynı zamanda neler yapılırsa bu sayfaların siteniz için daha faydalı olacağınız sizlere aktarmaya çalışacağız.

Eylül
2013
9

E-tahsilat Online Tahsilat Sistemi


E-tahsilat sistemi ile işletmeler ya da firmalar kredi kartı kullanan müşterilerinden online tahsilat yapabilirler. E-tahsilat sistemine sahip olan işletme bir alan adına sahip olur. Bu alan adı sayesinde internet ortamında online ödeme alabilir. Türkiye'de var olan bütün bankaların sanal posları bu sisteme entegre edilebilmektedir. Yapmanız gereken tek şey işletmeniz adına bir veya daha fazla sanal pos sahibi olmaktır.

Eylül
2013
7

E-ticaret | Eticaret Siteleri | E ticaret Yazılımları | Elektronik Ticaret


Neticaret profesyonel bir e-ticaret çözümüdür. İnternet ortamında ürün ve hizmetlerin tüketiciye veya bayi kanalına sunulmasını, online sipariş alınabilmesini ve online satış yapabilmesini sağlayan kolay, ekonomik ve güvenli bir e-ticaret sistemidir. Neticaret, işletmelerin kendi alan adlarıyla, kendi logo ve kurumsal kimlikleriyle kendisine ait bir e-ticaret sitesi olarak çalışmaktadır. 2001 yılından bu yana sürekli büyüyen Neticaret geliştirdiği teknolojileriyle firmaların ürünlerini internet ortamında milyonlarca tüketiciye ulaştırmalarına olanak sağlamaktadırlar.

Eylül
2013
6

E-posta Pazarlama Sistemi Kullanarak Satışların Arttırılması


E-ticaret sitelerinden ürün satışı yapabilmek için kullanılmakta olan bir çok tanıtım ve reklam alanı bulunmakta. Ancak buunların arasından e-mail marketing yani e-posta pazarlama yönteminin yeri bir başka. Bu sektöre yapılan yatırımlar sonucu oluşan geri dönüşlerin oranı e-posta pazarlamasının değerini arttırmış durumda. Diğer pazalama yöntemlerine göre en çok tercih edilenler arasında yerini almış bir sektör.

Eylül
2013
6

Elektronik Ticaret Sistemlerinin Kurulumu


Elektronik ticaret 90'lı yılların sonunda ortaya çıkan ve online ödeme yapılarak e-alışverişi sağlayan sistemlerdir. Bu sistemler sayesinde iki kişi arasında internetten alışveriş yapılması sağlanır. Üretici ya da aracı firma açacağı e-ticaret sitesine ürünlerini fotoğrafları, açıklamaları, fiyatları ve kampanyaları ile birlikte koyar. Ardından çeşitli tanıtım çalışmaları yapar.

Eylül
2013
5

Profesyonel E-ticaret Yazılımları | Kaliteli Digital Tasarımlar


Neticaret e-ticaret yazılımları ile online kampanya ve promosyonlar belirleyebilir ve indirimli ürünlerinizi ön plana çıkartabilirsiniz. Sitenize gelecek olan müşterilerinize özel kategori, ürün ya da marka bazında kampanyalar yapabilirsiniz. Miktara göre fiyatlandırma, özel ödeme setinde tanımlama, gelir ortaklığı modülü, google geri dönüşerinde yapılan satışları takip etme ve canlı destek ile firmanıza özel pazarlama tekniklerini kullanabilirsiniz.

Eylül
2013
5

İnternetten Ticaret | Ürün Satışı Nasıl Yapılır


Bir mağazada yapılan alışveriş kitlesi o bölgede yaşayan ya da o bölgeye ziyarete gelen kitle ile sınırlıdır. Bu sınırı aşabilmek için ise eticaret paketleri geliştirilmiştir. E-ticaret paketleri internetten ticaret yaparak ürün satışı yapmanızı sağlayan yazılımları kapsayan pakettir. Bu paket sayesinde ürünler sanal mağazaya konulabilir ve tüm dünyaya tanıtılarak satışı yapılabilir. Dilerseniz e ticaret paketlerinin özelliklerini birlikte yakından tanıyalım.

Eylül
2013
5

Elektronik Ticaret Siteleri Neden Başarısız Oluyorlar ?


Online ürün satışı yapılmasını sağlayan elektronik ticaret sitelerinden bazıları kısa bir süre sonra e-ticaret siteleri kapatmaktadırlar. Ya da site başarısız oldu diye hiç ilgilenmemektedirler. Neticaret olarak bir e-ticaret sitelerinin başarısız olma sebeplerini araştırdık. 100 site üzerinde yapılan çalışma sonuçlarını sırası ile aktarmak istiyoruz.

Eylül
2013
4

HTTPS | E-ticaret Yazılımlarında Kullanılması Gereken Güvenli Ağ Protokolü


Secure Hypertext Transfer Protocol yani bizim bildiğimiz adı ile HTTPS, HTTP yani hiper metin aktarım iletişim kuralının güvenli ağ protokolü ile birleştirilmiş haline denmektedir. HTTPS, HTTP'ye SSL eklenmesi ile oluşmaktadır. HTTPS kullanıcılar ve sunucular arasında aktarılan bilgilerin bir başkası tarafından ele geçirilmesini engellemektedir. Yani iki bilgisayar arasında bilgilerin aktarımı yapılırken şifrelenerek transfer edilmesini sağlar

Eylül
2013
4

Elektronik Ticaret Yazılımları | Profesyonel E-ticaret Sistemleri


E-TİCARET: Normal hayatta iki kişi arasında yapılan alışverişe ticaret denmektedir. Ticaretin internet, elektronik cihazlar ve ödeme sistemleri yardımı ile birlikte yapılmasına ise e-ticaret denmektedir. E-ticaret elektronik ticaretin kısaltılması olarak yazılmaktadır ve bir çok kişi tarafından bu adı ile bilinmektedir. Peki e-ticaret sitesi nasıl açılır ?

Eylül
2013
4

E ticaret Sitelerine Alexa Toolbar Ekleme, Kayıt, Tıklayınca Açıklama Çıkması


Alexa Türkiye ve Dünyadaki siteler arasında sahip olduğunuz sitenizin sıralamasını gösteren bir sistemdir. Sitenize giren kullanıcı sayısı, google ve diğer arama motorlarındaki index sayınız, içerik yoğunluğu, aldığınız bağlantılara göre bir sıralama yapmaktadır. Bu sıralama önemlidir çünkü aynı zamanda arama motorları da son zamanlarda alexa sıralamalarına önem vermektedir.

Eylül
2013
3

Bir Sanal Mağazada Olması Gereken Özellikler Nelerdir ?


Mağaza sahibi firmaların veya işletmelerin dikkat etmesi gereken bir şey vardır. Eğer aklınızda sanal mağaza açarak ürün satışı yapmak var ise açacağınız e-ticaret sitesinde neler olmalıdır bilmeniz gerekir. Sanal mağaza açılmadan önce hangi özelliklere sahip olmalı, alınacak olan eticaret peketinde bulunması gereken eklentiler neler teker teker paylaşalım.

Eylül
2013
3

Eticaret Sistemleriyle Giyim Sitesi Nasıl Yapılır ?


Erkek / Bayan giyim sitesi yapabilmek için bazı sistemlerin kullanılması gerekmektedir. Öncelikle bir site açılması ardından e-ticaret paketlerinin kullanılması son olarak ödeme sistemlerinin bu paketlere entegre edilmesi gerekir. Şimdi bir giyim sitesi açabilmek için neler yapılması gerektiğini kısaca anlatalım.

Eylül
2013
2

İnternet Sitesi Kurarak Ev Ürünlerini Online Pazarlama


Genel olarak mobilya mağazaları satışlarını dükkanları üzerinden yapmayı tercih etmektedirler. Mobilya satın almak isteyen müşteriler mağazaya gelir ürünleri kontrol eder ve ardından ödemesini yaparak evine teslim edilmesini sağlar. Ancak son bir kaç yılda mobilya sektörüde e-ticarete hızlı bir şekilde adım atmaya başladı. Hatta bir çok firma internet üzerinden online satışlarını yapmaya ve daha çok kazanmaya başladılar bile.

Eylül
2013
2

E ticaret Sistemi ile Bilgisayar Mağazası Açma


Bilişim firmaları internet üzerinden kredi kartı ile, havale ile ya da kargoda kapıda ödeme sistemleri ile birlikte satış yapabilmektedirler. Havale ya da kapıda kargoya ödeme sistemleri sorunsuz bir şekilde kurulabilmektedir. Ancak kredi kartı ile ödeme alınabilmesi için sanal pos alınması gerekmektedir. Sanal pos alındığı taktirde direk olarak sisteme entegrasyonu sağlanmakta ve kredi kartlarına özel bir şekilde satış yapılabilmektedir. Eğer sanal pos alınamıyorsa paynet bayi e-ticaret paketi kullanılabilir.