Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
E-ticaret uzmanından tavsiyeler E-ticaret uzmanından tavsiyeler

E-ticaret sitelerine farklı çalışmalar ile trafik sağlanabilmektedir. En çok tercih edilen çalışmalar ise arama motoru optimizasyonu, arama motoru reklamcılığı, sosyal medya, toplu e-mail gönderimidir. E-ticaret uzmanı tavsiyeleri bir araya getirilerek bu alanlarda yapılması ve uyulması gereken stratejilerden bir araya getirilmiştir.

seoE-ticaret uzmanı: Arama motoru optimizasyonunu anlatıyor

Arama motoru optimizasyonu google, yandex, bing ve diğer arama motorlarından e-ticaret sitenize kullanıcı sağlayabilmek için yapılmakta olan bir çalışmadır. Arama motorlarından gelen kullanıcılar en değerli olanlarıdır. Çünkü almak istedikleri ürüne direk nokta atışı yapmaktadırlar. En fazla geri dönüşüm oranına sahiptirler.

Arama motorlarında daha sağlıklı yer alabilmek için ilk yapılması gereken şey sitenin arama motorlarının istekleri doğrultusunda inşa edilmesidir. Örnek olarak başlık ve açıklama uzunluğu sırası ile 70 ve 160 karakter ile sınırlandırılmalıdır. Çalışma yapılan sitenin seo analizinin yapılması gerekir. Seo analizi sitenizin hangi düzende olması gerektiğini sizlere aktarabilen bir uygulamadır. Genel olarak 100 puan üzerinden değerlendirme yapılmaktadır. Arama motorlarında seo analizi yazıldıktan sonra bu derecelendirmeyi veren sitelere giriş yaparak sitenizde yapılması gereken değişiklikler hakkında bilgi sahibi olma şansınız bulunmaktadır.

Siteleriniz güncel içeriklerle beslenmelidir. Ürünleriniz hakkında yayınlanan haberler, yeni gelişmeler, değişiklikler bir blog sayfası aracılığı ile makaleler yazılarak tanıtılabilir. Yazılan içeriklerin içerisinde satılmakta ürünlerin tanıtımını yapabileceğiniz link inşası yapılabilir. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken bir şey vardır. Yazılan her blog yazısı, yayımlanan her içerik güncel olmalıdır. Aksi taktirde arama motorları gözünde spam (istenmeyen) siteler arasında yer almanız söz konusudur.

Neticaret e-ticaret uzmanları daha önce e-ticaret sitelerinde yapılması gereken arama motoru optimizasyonu hakkında makaleler yazmıştır. Bu makaleleri de okuyarak daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

http://www.neticaret.com.tr/blog/eticaret-sitelerinde-yapilan-seo-hatalari

http://www.neticaret.com.tr/arama-motoru-optimizasyonu-seo-calismalari

http://www.neticaret.com.tr/blog/eticarette-sikca-yapilan-seo-hatalari

google adwordsE-ticaret Uzmanı: Arama motoru reklamcılığını anlatıyor

Arama motoru reklamcılığı bir diğer bilinen adı ile SEM arama motorlarından ücretli bir şekilde alınan reklam ağı olarak bilinmektedir. Dilerseniz direk olarak google, yandex ve diğer arama motorlarının aratmalarında dilerseniz de görüntülü bir şekilde arama motorlarına yayıncı olarak kayıt olan sitelerde reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz. Arama motoru reklamcılığı yine aratma yapılan kelimeler aracılığı ile sitenize kullanıcı sağladığı için dönüş oranı oldukça fazla olmaktadır. Bununla birlikte görüntülü reklam ağı da siteye sağlanan kullanıcılarda sayısını arttırmaktadır. Çünkü Google algoritmaları sayesinde sadece sitenize uygun olan yayıncılarda ya da siteniz ile ilgili arama yapan kullanıcılarda sizlerin reklamları yer almaktadır. Neticaret tarafından yazılmış olan google adwords hakkında yazılmış olan makalelere göz atmanızda fayda bulunacaktır.

http://www.neticaret.com.tr/blog/e-ticarette-google-adwords-reklamlari

http://www.neticaret.com.tr/blog/google-adwords-reklamlari-e-ticaret

http://www.neticaret.com.tr/google-dostu-eticaret

e-mail marketingE-ticaret uzmanı: E-mail marketing (toplu mail gönderimi) hizmetini anlatıyor

Arama motorlarında yapılan SEO ve SEM çalışmalarına oranla dönüş oranları oldukça düşüktür. Ancak aynı anda yüz binlere ulaşma ve siteye sağladığı trafikler ile arama motorları içinde etkili bir çalışma olarak görülmektedir. Kullanıcılara yeni ürün tanıtımları, yapılan indirimler, kampanyalar ve sitenizde bulunan ürünler hakkında bilgi sahibi olabilmeleri için afiş, makale, banner ve çeşitli reklam araçları posta edilebilmektedir. Neticaret bu hizmeti e-ticaret müşterilerine ücretsiz olarak sağlamaktadır. E-ticaret uzmanları tarafından toplu mail gönderimi ile ilgili yazılmış olan makalelere göz atmak isterseniz aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

http://www.neticaret.com.tr/blog/mail-marketing

http://www.neticaret.com.tr/blog/e-mail-marketing-e-posta-pazarlama

http://www.neticaret.com.tr/blog/ucretsiz-toplu-mail-gondermek

sosyal medyaE-ticaret uzmanı: Sosyal medyayı anlatıyor

Google tarafından yapılan son güncellemelerden sonra sosyal medyanın önemi bir hayli artmış durumda. Direk olarak satışlar yapılamasa da markalaşma ve arama motoru optimizasyonuna sağlamış olduğu büyük katkılardan dolayı vazgeçilmez bir mecra. E-ticaret sitesi sahiplerinin bu alana yönlenmesi hatta özel olarak sosyal medya uzmanları ile birlikte çalışması büyük önem arz ediyor. Özellikle en çok tercih edilen Facebook, Twitteri, Google Plus, Instagram ve Tumblr sitelerinde e-ticaret siteleriniz adına yapılan çalışmalar sitenizin ana temellerini atan faktörler arasında yer alıyor. Şunu kesinlikle unutmamanız gerekiyor. Sosyal medyasız bir e-ticaret sitesi düşünülemez. Neticaret sosyal medya uzmanları tarafından yazılmış olan makalelere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25400242/

http://blog.milliyet.com.tr/serkan-haciomeroglu-ndan-e-ticaret-ve-sosyal-medya-basari-tuyolari/Blog/?BlogNo=443111

http://www.neticaret.com.tr/blog/sosyal-medya-ticareti

Neden Neticaret e-ticaret paketleri

Sizlerde e-ticaret sektöründe yer almak ve %100 verimle başarıya ulaşmak isterseniz Neticaret e-ticaret paketlerini tercih edebilirsiniz.Sosyal medya, seo ve sem uzmanları ile birlikte daima yanınızda olan ve sizlere özel olarak hazırlanan eğitimler ile elektronik ticaret konusunda daha hızlı bir şekilde yükseliş yaşayabilmeniz için hangi çalışmaları yapmanız gerektiğini öğrenebilir ve ideallerinizde bulunan başarıya ulaşabilirsiniz. E-ticaret paketleri ile ilgili detaylı bilgi alabilmek için 0 212 256 60 00’ı arayabilir ya da direk olarak ücretsiz bir şekilde demo talebinde bulunabilirsiniz. Demo talebi butonu hemen sayfanın sağ üst kısmındadır.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle