Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
E-ticaret Ürünlerinin Videolu Tanıtımının Satışlara Etkisi E-ticaret Ürünlerinin videolu Tanıtımının Satışlara Etkisi

urun videolarıİnternette ticaret yapan işletmeler, ürünlerinin videolarını çekerek sitelerinde videolu tanıtım yapmaya yöneliyorlar. İnternette almak istediği ürün aratan potansiyel müşteriler ilk olarak bu ürünler ile ilgili çekilmiş olan videoları izliyorlar. Videolu ürün tanıtımının yapılması satılmakta olan ürünün daha iyi anlaşılmasının sağlamanın yanı sıra yapılan satışların hızla artmasına sebep olabiliyor.

Yukarıdaki sebeplerden dolayı elektronik ticaret sitelerinde video kullanımı hızlı bir şekilde artış gösteriyor. Bu artışın en büyük sebebi ise videolu tanıtım yapılan ürünlerde daha fazla internet kullanıcısına ulaşılması ve kullanıcıların akıllarına takılabilecek olan bütün soruların sadece bir video ile ortadan kaldırılmasından kaynaklanıyor. Peki e-ticaret ürünlerinin internette videolu tanıtımının yapılması satışları nasıl arttırıyor ?

Videoların izlenerek ürün alımına karar verilmesi

İnternet kullanıcıları online alışveriş sitelerinden ürün satın almadan önce, satın alacakları ürünleri daha yakından incelemek istiyorlar. Siteye eklenen görseller ve açıklamalar bazen yeterli bilgiyi karşı tarafa aktaramıyor. Ancak çekilen bir video ile birlikte ürünün bütün özellikleri aktarılabiliyor ve müşterilerin canlı bir şekilde alacakları ürün hakkında bilgi sahibi olmasını sağlıyor. Alacağı ürünü videolu bir şekilde gören potansiyel müşteri olan internet kullanıcıları, yaşadıkları tereddütleri ortadan kaldırarak ürün almayı tercih ediyorlar.

Video paylaşımlarının yaygın olarak yapılması

Ürünleriniz ile ilgili dikkat çekici olan videolarınızı sosyal medyada hızlı bir şekilde paylaşılabiliyor. Özellikle Facebook ve Twitter gibi sitelerde yapılan paylaşımlar sonucu dakikalar içerisinde satmış olduğunuz ürünün videosunu on binlerce kişi izleyebiliyor. Bu sayede daha fazla kullanıcıya ürün reklamlarınız ücretsiz bir şekilde yapılabiliyor ve sitenizde yapılan satışlarda buna paralel olarak artış gösteriyor.

Videolar arama motorlarında sıralamaları etkiliyor

Her arama motorunun özel olarak bir video alanı bulunmakta. E-ticaret ürünleriniz için çekmiş olduğunuz videolar bu alanlarda kullanıcıların aratmalarında üst sıralarda çıkabiliyor. Son yapılan istatistiklere göre ürün almak isteyen kullanıcıların büyük bir kısmı video alanına tıklayarak ürün hakkında çekilmiş olan videoları izlemeyi tercih ediyorlar. Video altında yapılabilen ürün sayfası paylaşımı ise hem o sayfanın arama motorları sıralamasında yükselmesine hem de sayfaya daha fazla kullanıcı gelmesine sebep oluyor.

E-ticaret Ürünleri Hangi Video Sitelerinde Paylaşılabilmektedir ?

Türkiye’de en yaygın olarak kullanılmakta olan ve en çok izlemelere sahip olan video siteleri Youtube, İzlesene, Vidivodo, Siz.net, Zapkolik ve haber sitelerinin video alanları olarak karşımıza çıkıyor. Sizlerde ürünlerinizin videolarını çekerek bu ve bu benzeri sitelere ekleyebilir ve internette daha fazla kitleye ulaşarak satışlarınızı olumlu bir ivme ile arttırabilirsiniz.

Neticaret Video Alanına Sahip E-ticaret Paketleri

Neticaret paketleri ile kurulmakta olan e-ticaret sitelerinde özel video eklenti alanları bulunmaktadır. Video sitelerinde yüklemiş olduğunuz ürün tanıtımlarını kendi siteniz üzerinde de paylaşarak kullanıcıların izlenimine sunabilirsiniz. Özel olarak geliştirilmiş bu alanlar sayesinde her geçen gün ürün videolarınızın izlenim sayılarını arttırabilir ve ürünler hakkında müşterilerinize daha açıklayıcı bilgiler verebilirsiniz. Bu paketleri deneyebilmek için ise sağ üst alanda bulunan ücretsiz demo talebi butonuna tıklamanız ve ardından sizden istenen bilgileri doldurmanız yeterli olacaktır.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle