Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
E ticaret sitesi nedir ? E ticaret sitesi nedir ?

e-ticaret sitesiİnternette online satış yapılabilmesi için bazı sistemlerin bir araya getirilmesi gerekmektedir. Bu sistemler yazılım teknolojileri, grafik tasarım, online ödeme, güvenlik, sunucu – domain hizmetleri ve bütün entegrasyon paketlerini bir araya getiren e-ticaret paketleri olarak adlandırılırlar. Yani e-ticaret, internette,  ürünlerinizi online ödeme sistemleri ile birlikte güvenli bir şekilde satışa sunmanızı ve tüketiciler ile işletmeleri bir araya getiren sitelerdir.

Yukarıda e ticaret sitesi nedir sorusunun cevabını vermeye çalıştık. Biraz daha detaya inmek gerekirse; e-ticaret uzun adı ile birlikte elektronik ticarettir. İlk defa 90’lı yılların sonlarına doğru ortaya çıkmıştır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte e-ticaret sektörüne hem işletme bazlı hem de tüketici bazlı yönelmeler başlamıştır. Günümüzde ise yapılan alışverişlerin büyük bir kısmı e-ticaret siteleri üzerinden gerçekleşmektedir.

Tüketiciler neden e ticaret sitelerini tercih ediyorlar

İnsanlar yerel mağazalara gitmek yerine 1 saat ile 48 saat arasında kargo ya da kurye ile alabildikleri ürünleri tercih etmeye başlamışlardır. E-ticaret sitelerinde hem çeşitlilik fazlalığı vardır hem de işletmeler oldukça ilgi çekici indirim ve kampanyalar oluşturabilmektedirler. Özellikle çalışan ve alışveriş için vakit bulamayan, mağazalarda alışveriş yapmayı sevmeyen, çeşitlilik arayan ve kredi kartı kullanan tüketiciler e-ticaret siteleri üzerinden siparişlerini vererek alışverişleri tamamlamaktadırlar.

İşletmeler neden e ticaret sitesi açıyor

Şu anda 30 milyonun üzerinde internet kullanıcısı mevcut. Kredi kart kullanım sayısı da bu kadar fazladır.  İnsanlar oturdukları yerden çaylarını yudumlarken ya da televizyon izlerken alışverişlerini yapabilecek teknoloji ile tanışmış durumdalar. Bu sebeple internet alışveriş yapmaya talep sayısı oldukça fazla. İşletmeler bu büyük pastadan bir pay alabilmek ve aynı zamanda sadece kendi bulundukları bölgeye değil tüm Türkiye’ye hizmet verebilmek için e-ticaret sitesi açmaktadırlar. Doğru stratejiler uygulandığı taktirde internette yapılan satışlar, fiziksel mağazalarda yapılan satışların kat ve kat üzerine çıkabilmektedir. Durum böyle olunca fiziksel mağazalar bir süre sonra sadece depo olarak bile kullanılabilmektedir.

E ticaret siteleri açarken nelere dikkat edilmelidir

Kesinlikle profesyonel bir firma ile çalışılmalı ve ileri derece güvenlik önlemleri alınmalıdır. E-ticaret tasarımları geliştirilebilir olmalı yazılımı sağlayan firma tarafından tam destek sağlanmalıdır. Kullanılacak olan e-ticaret paketi internette ticaret yapabilmeniz için gerekli olan her türlü ayrıcalığı size sunabilmelidir. Bu konu hakkında e-ticaret uzmanları tarafından özel bir makale yazılmıştır. Aşağıda bulunan konu başlığına tıklayarak bu makaleye ulaşabilirsiniz.

E-ticaret Sitesi Nasıl Olmalıdır ?

Profesyonel e-ticaret sistemleri

Neticaret e-ticaret paketleri 2000’in üzerinde işletmenin tercih ettiği profesyonel bir e ticaret yazılım paketidir. İnternette online satış yapmak isteyen işletmelere özel  rahat ve kolay kullanıma sahip yönetim panelli sanal mağaza kurulumları yapılmaktadır. Bu sistemleri daha yakından tanımak için hemen sağ üst kısımda bulunan ücretsiz demo talebi butonuna tıklayabilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle