Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
E-ticaret Siteleri E-ticaret Siteleri

En Uygun Fiyatlarla En kaliteli E-ticaret Siteleri


E-ticaret siteleri sizlerin ürünlerini internet ortamından da pazarlamanızı sağlayan yazılım sistemleridir. Bu sistemler sayesinde sahip olduğunuz ancak satmakta zorlandığınız ürünleri web üzerinden bir çok kitleye ulaşarak satışa sunabilir ve kısa sürede sonuçlarını alabilirsiniz.

Daha önce e-ticaret kelimesini bir çok kez duyduğunuzu biliyoruz. Belki bu işe atılmış da olabilirsiniz. İlk olarak daha önce hiç e-ticaret sitesi açmamış olanlar için bu sistemi kısa ve öz bir şekilde anlatalım. E-ticaret siteleri ile ürünlerinizi online bir şekilde internet üzerinden pazarlayabiliyorsunuz. Ürünlerinizi satışa sunarken istediğiniz ödeme seçeneklerini müşterilerinize sunabiliyorsunuz. Örnek olarak kredi kartlarına özel taksitli ya da tek çekim, banka havalesi ile ödeme, kapıda kargo ile ödeme, posta havalesi ile ödeme gibi tercihleri müşterilerinize sağlayabiliyorsunuz. Yapılmış olan eticaret siteleri sayesinde ürününüzü almak isteyen müşterileriniz sizi arama motorlarından ya da vereceğiniz reklamlardan buluyorlar. Daha sonra ürün resimlerini ve açıklamalarını inceliyorlar. Eğer ürünü beğenir ve almak isterlerse alışveriş sepetine at diyerek ürünü sepete ekliyorlar. Son olarak alışverişi tamamlaya tıklıyorlar. Karşılarına sizin belirlemiş olduğunuz ödeme seçenekleri geliyor. Mesela müşteriniz kredi kartı ile ödeme yapmak istiyorsa kredi kartı ile öde tercihini seçiyor. Karşısına bir panel çıkıyor. Bu panele kredi kartı bilgilerini yazıyorlar ve ödemelerini tamamlıyorlar. Ödeme tamamlandığı anda size bilgilendirme mesajı geliyor. E-ticaret sitenizde sahip olduğunuz yönetim paneli sayesinde sipariş detay bilgilerini görebiliyorsunuz. Artık yapmanız gereken tek şey kalıyor. Ürünü satın alan müşteriye anlaşmalı olduğunuz ya da olacağınız kargo ile göndermek.

E-ticaret siteleri yukarıda anlattığımız gibi çalışmaktadır. Ürün tanıtımı internet üzerinden yapılır. Ardından müşteri ürünü beğenir ödeme yapar ve siparişini verir. Son olarak da sizler ürünü tüketiciye teslim edersiniz. Yapılan e-ticaret siteleri sayesinde internet üzerinde de bir sanal mağazanız olur. Satışınızı bir tek sahip olduğunuz dükkandan değil aynı zamanda milyonların tercihi olan internet sitenizden de yapabilirsiniz. Bu sayede cirolarınızı kolay bir şekilde katlayabilir ve satışlarınızın artışı ile pararel olarak işlerinizi büyütebilirsiniz.

Ancak unutmamanız gereken bir nokta bulunmaktadır. E-ticaret sitenizi kurarken kalite ve güvenlikten ödün vermemeniz gerekir. Bu hem sizler için hemde sitenize gelecek olan müşterilerinizin size güven duyabilmesinden dolayı çok önemlidir. Unutmayın ki internet üzerinden alışveriş yapan müşteriler güven duygusuna çok önem verirler.

Bir e-ticaret sitesinin kaliteli ve güvenli olmasının yanı sıra açılacak olan sitede sizin yönetiminiz de oldukça önemli rol oynamaktadır. Siteye tamamen hakim olmanız gerekmektedir. Yani ürün ekleme, ürün çıkarma, resim içerik ekleme, sayfa ekleme, video ekleme, kategori düzenleme ve tasarımda değişiklikler yapabilme gibi bir çok özelliğe sahip olmanız gerekmektedir. Bunun için alacağınız e-ticaret paketinde size özel eğitimlerin verilmesi yani sitenizin kontrolünün tamamen size anlatılması gerekmektedir.

E-ticaret sitelerinde yapılan arama motoru optimizasyonu çalışmaları da oldukça önemlidir. Sitenizi açtıktan sonra odak müşterilerinize ulaşabilmek için en çok kullanacağınız alan arama motorlarıdır. Arama motorlarında nasıl üst sıralara çıkabileceğiniz hakkında sizlere detaylı eğitimler verilmelidir. Aksi taktirde sadece e-ticaret sitesi açmakla kalırsınız. Sizler için önemli olan siteniz üzerinden ürün satışı yapabilmenizdir. Ürün satışı yapamadığınız anda o siteden soğursunuz. Bunların yanında reklamlar hakkında da eğitimler almanız gerekmektedir. Şu anda en çok kullanılan reklamlar google adwords 'dür. Google'a belirli bir ücret vererek ilgili kitlenize ulaşmanızı sağlayan bir reklam alanıdır. Aynı zamanda sitenize katkısı olabilecek diğer sitelerden de reklamları doğru bir şekilde almanız gerekir.

Neticaret e-ticaret paketleri ile en uygun en kaliteli e-ticaret siteleri sizlerin olabilir. Yukarıda anlatılanların hepsi e-ticaret sitelerimizde yer almaktadır. Ekstra olarak bir çok özellik sitelerinize eklenmektedir. Hedefimiz  sizlere faydalı olabilecek en kaliteli e-ticaret sitelerini kurmaktır.