Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Eticarette Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları | SSS Eticarette Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları | SSS

E-ticarete başlamadan önce akıllara takılan ve cevaplanması gereken bazı sorular bulunmaktadır. Bbu soruların cevaplanması hem e-ticaret hakkında bilgi sahibi olabilmenizi hem de nasıl bir sistem kullanacağınıza dair sizleri bilgilendirecektir.

sss

E-ticaret hakkında bir bilgim yok. Bu sektöre nasıl giriş yapacağım ?

Ünlük hayatınızda ticaret tecrübeniz var ise Neticaret tarafından sizlere verilecek olan e-ticaret eğitimleri sayesinde hiçbir bilginiz olmasa dahi e-ticaret yapabilirsiniz. Sisteminizin kurulumu ve aynı zamanda nasıl yöneteceğiniz sizlere verilecek olan kurslar ile anlatılmaktadır.

E-ticaret paketlerinde alan adı tescili için ekstra para ödeniyor mu ?

Yeni alacağınız alan adı için herhangi ekstra bir ödeme gerçekleştirmezsiniz. Kullanacağınız Neticaret e-ticaret paketleri ile birlikte açılmasını istediğiniz alan adı sizler için ücretsiz alınmaktadır.

Sanal pos altyapınız mevcut mudur ?

E-ticaret yazılımları uzman ekip tarafından geliştirilmiş ve Türkiye’de bulunan bütün bankaların sanal poslarının kullanılabileceği bir şekilde tasarlanmıştır. Sınırsız sayıda sanal posu e-ticaret sitenizde kullanabilirsiniz.

Sanal pos nasıl alınır ?

Sanal pos alabilmeniz için şirket sahibi olmanız gerekmektedir. Şirket statünüz sanal pos almanızda etkili değildir. Şahıs, anonim ya da limited şirketiniz var ise bankalara sanal pos başvurusunda bulunabilirsiniz. Yapılan başvurular onaylandıktan sonra sadece birkaç dakika içerisinde e-ticaret sisteminize bu posun entegrasyonunu sağlayabiliriniz.

Güvenlik sistemleri için paket fiyatları dışında herhangi bir ücret alınacak mıdır ?

E-ticaret sitelerinizde kullanılması gereken RAID5, Firewall, IPS, IDS, 128bit SSL şifreleme ve güvenlik sistemleri için sizlerden ekstra bir ücret talep edilmemektedir. E-ticaret sitenize bütün bu özellikler dahil edilmektedir.

Banka sanal posları için ekstra bir ücret ödeyecekmiyim ve komisyon oranları nelerdir ?

Neticare Garanti Bankası ile yapmış olduğu anlaşma sayesinde bu bankadan ücretsiz bir şekilde sanal pos almanızı sağlamaktadır. Ayrıca Akbank ile yapılan iş anlaşması ile de %50 indirimli sanal pos sahibi olabilirsiniz. Banka sanal pos oranları döneme ve bankalara göre değişmektedir. Güncel sanal pos oranlarını öğrenebilmek için 0 212 256 60 00 numaralı iletişim hattımızı arayabilirsiniz.

Kaç tane tema kullanabilirim ve istediğimde değiştirebilir miyim ?

Neticaret e-ticaret paketlerinin belki de en önemli özelliği 500+ temaya sahip olması ve tasarımının geliştirilebilir olmasıdır. Grafik tasarım konusunda bilgi sahibi olan bir tasarımcı ile anlışılarak e-ticaret sitenize istediğiniz tasarımı giydirebilirsiniz. Ya da Negrafik ekibi ile bir çalışma yaparak firmanıza özgü tasarımlarınızı, isteklerini doğrultusunda yaptırabilirsiniz.

Destek veriyor musunuz ?

E-ticaret paketini kullandığınız süre boyunca sizlere özel destek verilmektedir. Dilerseniz telefon ile iletişim kurarak dilerseniz de yönetici panelinizde bulunan özel alan sayesinde e-ticaret sisteminiz hakkında destek alabilirsiniz. Yapılan her site Neticaret tarafından garantilenmektedir.

XML ürün entegrasyonu ya da ürün ekleme nasıl yapabileceğim ?

Alacağınız e-ticaret panel eğitimi ile birlikte sitenizde her türlü değişikliği yapabilecek hale geleceksiniz. Eğer XML ürün sahibi iseniz sadece upload butonu ile saniyeler içerisinde e-ticaret sitenize entegrasyon sağlayabilirsiniz.

E-ticaret sisteminizi almadan önce denemek istiyorum. Ne Yapmam gerekiyor ?

Bu sizin en doğal hakkınızdır. Bu sebeple e-ticaret paketlerini satın almadan önce ücretsiz bir şekilde demo talebinde bulunma ve sistemi inceleme şansınız bulunmaktadır. Hemen sayfanın sağ üst kısmında yer alan sarı renkte ücretsiz demo talebi butonuna tıklayarak eticaret paketlerini canlı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle