Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
En Çok Tercih Edilen E-ticaret Sektörleri En Çok Tercih Edilen E-ticaret Sektörleri

e-ticaret sektörleriİnternette ürün satışı yapılabilen ürünlere sahip olan bütün işletmeler e-ticaret sektörleri arasına girmektedir. E-ticaret genel tanımı ile ürün ve hizmetlerin reklam, tanıtım, garanti, teslimat ve ödeme işlemlerini bir araya getiren ve tahsilatların internet üzerinden ya da ürünün kapıda teslimatı sırasında yapıldığı sistemler bütünüdür. Yani bir ürün internet üzerinden tanıtıldıktan sonra satışı yine internet üzerinden yapılabiliyor ve ücreti alınarak müşteriye teslim edilebiliyorsa bu ürün e-ticaret sektörü arasında yer alan işletmelere aittir.

E-ticaret en çok KOBİ’ler yani Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler tarafından tercih edilmektedir. Elektronik ticaret, sadece bulunduğu bölgeye değil aynı zamanda internet üzerinden tüm Türkiye’nin 7 bölgesine hitap etmek ve aynı zamanda satış yapmak isteyen işletmelerin ilk adresidir. İnternette doğru stratejiler uygulanarak ve planlı bir şekilde yapılan çalışmalar sonucu fiziksel mağazalar üzerinden yapılan satışların kat ve kat fazlası sanal mağazalar üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

Tüketici ve üreticiler ile birlikte toptancı, tedarikçi firma ve işletmeleri sanal ortamda bir araya getiren e-ticaret sistemleri sayesinde online ödeme yapılarak ya da kapıda ödeme tercih edilerek satış gerçekleştirilebilmektedir. E-ticaret sitesine giriş yapan tüketici beğendiği ürünü satın almak istediğinde satın al ve sepete ekle butonları yardımcı ile online ödeme sayfasına yönlendirilmektedir. Ödeme yolu tercih edildikten sonra kredi kartı, havale, eft ya da mobil ödeme kullanılarak online ödeme gerçekleştirilmekte ya da kargoya kapıda ödeme seçeneği sayesinde ürünü getiren kargo görevlisine kredi kartı ya da nakiy olarak ödeme yapılabilmektedir. Sipariş verildiği anda satış yapan işletmenin yönetim paneline düşen sipariş bildirimi sayesinde tüketici ve işletme arasında iletişim sağlanmaktadır.

En Çok Tercih Edilen E-ticaret Sektörleri

E-ticarette en çok tercih edilen yani tüketiciler tarafından en çok talebin bulunduğu sektörler bilişim teknoloji, hediyelik eşya, giyim ve kişisel bakım ürünleridir.

bilişim e-ticaretiBilişim – Teknoloji Sektörü

Teknoloji ürünleri arasında cep telefonları, bilgisayarlar, aksesuarlar, tabletler, televizyonlar kısacası günlük hayatta kullanılmakta olan bütün bilişim ürünleri bulunmaktadır. Teknolojinin gelişmesine paralel olarak çıkan yeni ürünler her zaman insanlar üzerinde ilgi uyandırmış ve bu sektörün git gide büyümesine sebebiyet vermiştir. İnternette en çok alışveriş yapılan sitelerde bilişim ve teknoloji siteleridir denebilir. Bilişim ürünleriniz var ve internette satmak istiyorsanız “Bilişim Ürünlerimi İnternette Nasıl Satabilirim” konu başlıklı makaleye göz atabilirsiniz.

Hediyelik Eşya Sektörü

Hediyelik eşyalar özellikle özel günlerde en çok e-ticaret payına sahip olan e-ticaret ürünleridir. Sevgililer günü, yılbaşı, doğum günleri tanışma günleri ve diğer bütün özel günlerde maksimum satışa sahip olan hediyelik eşya sektörü bilişim ve teknoloji ürünlerinden sonra en çok tercih edilen sektörler arasındadır. İlgi çekici ve günlük kullanıma sahip olan daha önceden kullanılmamış tek ürün hediyelik eşyaların satışları yine e-ticaret sektöründe maksimum satışların yaşanmasına sebebiyet verebilmektedir. Hediyelik eşya mağazam var ve satışlarımı internete taşımak istiyorum diyorsanız “Online İnternette Hediyelik Eşya Satmak konu başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Giyim ve Kişisel Bakım

Giyim ve kişisel bakım sektörü oldukça geniştir. Pantolon, ayakkabı, kazak, t-shirt, etek, çorap, ceket, kazak ve diğer bütün giyim ürünleri ile birlikte parfüm, deodorant, makyaj malzemeleri, leke çıkarıcı krem gibi kişisel bakım ve güzellik ürünleri en çok tercih edilen sektörlerin arasında yer alan giyim ve kişisel bakım sektörü üzerinden satışa sunulan ürünlerdir. Bu ürünlere talep her zaman vardır ve insanların ana ihtiyaçları arasında yer aldıkları için her zaman da olacaktır. Özellikle son bri kaç yılda giyim ve kişisel bakım sektörü internette adeta devrim yaşamıştır. Kişisel bakım ve sağlık ürünleri ile ilgili “Kişisel Bakım ve Sağlık Ürünlerinin İnternette Online Satışı” yazısını okumanızı tavsiye ederiz.

Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş.

Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. 14 yıldır yüzlerce farklı sektörden 10 binlerce işletmeye e-ticaret sitesi kurmuştur. Profesyonel Neticaret e-ticaret paketleri açılan siteler üzerinden milyonlarca TL alışveriş gerçekleştirilmiştir. Profesyonelliğe, tasarıma, kalite ve şıklığa, güvenliğe bunların en başında ise bütünleşik çözümlemelere önem veren Neticaret e-ticaret paketlerini online olarak test etmek isterseniz aşağıda bulunan ücretsiz demo talebine tıklayarak sizden istenen kısa bilgileri doldurabilirsiniz. E-ticaret sistemini inceledikten sonra online satış sitesi açmak isterseniz sadece 1 iş günü içerisinde sanal mağazanız anahtar teslim bir şekilde hazır hale getirilmektedir.

demo

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle