Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
E-ticaret Portalı 3 Önemli Makale Özeti E-ticaret Portalı 3 Önemli Makale Özeti

E-ticaret portalında yazılan konular hakkında ara ara kısa özetler çıkartılarak bu konuları daha iyi anlayabilmeniz sağlanacaktır. E-ticaret sitesi açmak isteyenler ya da elektronik ticaret sitesi sahipleri için bilinmesi gereken her türlü önemli konu e-ticaret portalın da paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlar ile sitenizi daha verimli bir hale getirmenin yanı sıra satışlarınızın da artışını gözlemleyebilirsiniz.

Yeni Trend: Tek Ürün Eticaret

Tek ürün eticaret yapmak isteyen kullanıcılar için özel olarak hazırlanmış olan Neticaret e-ticaret paketlerini kullanabilirsiniz. Yüzlerce ürünü satışa sunmak yerinee sadece tek bir ürün belirleyerek internetten online satış gerçekleştirebilirsiniz. Tek ürün eticaret uygun bir yazılım kullandıktan sonra yapacağınız arama motoru optimizasyon çalışmaları, reklam tanıtımları ve sosyal medyayı doğru stratejiler ile kullanmanız gerekir. Bu sayede tek bir ürün üzerinden işletme cirolarınızı arttırabilirsiniz. Unutmadan söylemekte fayda görüyoruz. Kesinlikle uluslar arası güvenlik sistemlerini elektronik ticaret sitenizde kullanılması ve aynı zamanda site tasarımına ileri derece de önem verilmesi gerekmektedir. Hem tasarım hem de site güvenliği ile birlikte müşterilerinize tereddütsüz bir şekilde ürün satışı yapabilmeniz cirolarınızın artışı için önemlidir. Son zamanlarda yeni bir trend haline gelmiş olan tek ürün eticaret sitelerinizi fırsat sistemleri ile birlikte yapabilirsiniz. Bu sayede satışa sunduğunuz ürünü daha cazip hale getirebilmek için indirim kuponları, davet et puan kazan sistemi ve aynı zamanda kampanya fırsatlarınızı belirleyebilirsiniz. Tek bir ürün üzerine yoğunlaşacağınız bu sistemde facebook store ve facebook ile bağlan özelliklerini de kullanarak daha hızlı ve daha çok kitleye hitap eden satış özelliğine sahip olabilirsiniz. Türkiye'nin e-ticaret sağlayıcısı Neticaret uzman yazılım ekibi ile birlikte geliştirilen ve aynı zamanda tasarım ekibi ile orjinal bir site görünümüne kavuşabilirsiniz.

Tüketiciler E-ticaret Sitelerini Neden Tercih Etmektedirler?

Tüketiciler tarafından yerel mağazalar yerine e-ticaret sitelerinin tercih edilmesinin 4 büyük sebebi bulunmaktadır. Bunlardan ilki sanal mağaza bulunan ürün sayılarının oldukça fazla olmasıdır. Yerel mağazalarda raf sayısı kısıtlı iken sanal mağazalara sınırsız ürün yerleştirilebilmektedir. İkinci sebep ise ürün fiyatlarında yapılan indirim ve kampanyalardır. Yerel mağazalara göre daha az masrafı bulunan sanal mağazalar, aradaki bu masrafı indirim ve kampanyalar yaparak müşterilere yansıtmaktadır. Bunların yanında mağazaların konumu da önemlidir. Yorucu bir iş gününden sonra alışveriş yapmak yerine e-ticaret sitelerinden sadece birkaç tık ile istenilen ürün satın alınabilmektedir. Son olarak müşterilerin e-ticaret sitelerini tercih etme sebepleri yaşamış oldukları rahatlıktır. Bir çok insan alışveriş mağazalarından alışveriş yaparken çekinen davranmaktadır.Fiyatlar uygun gelmeyebilir, mağazada bulunan ona yardım etmek isteyen kişilerle konuşmak istemeyebilir ve bunun gibi bir çok sebep vardır. Ancak e-ticaret sitelerinde rahat ve kolay bir şekilde diledikleri gibi alışveriş yapabilmektedirler.

E-ticaret Sistemi nasıl çalışır

e-ticaret sistemleri

E-ticaret sistemi online ödeme sistemleri kullanılarak internette alışveriş yapılmasını sağlayan sitelerin kurulumu için gerekli olan yazılımlardır. Bu yazılımlar sayesinde açılan sanal mağazalara ürünler yerleştirilir ardından satış gerçekleştirilebilir. Müşteriler siteye giriş yaparak almak istedikleri ürünün hemen al kısmında bulunan satın butonuna tıklarlar. Ardından sepete eklenen üün için sizin sunmuş olduğunuz ödeme tercihlerinden birini kullanarak ürünlerini satın alırlar. Bu esnada e-ticaret sistemi ile sahip olduğunuz yönetici panelinize bir sipariş bildirimi düşer. Bu bildirime göre eğer kredi kartı ile çekim yapılmış ise ve onaylanmış ise ilgili adrese ürün kargo ile gönderilir. Yine kargo takibi e-ticaret sisteminiz üzerinden yapılabilmektedir. Aynı zamanda müşterileriniz havale-eft yaparak ya da kargoya kapıda ödeme seçeneğini tercih ederek de ürün almak isteyebilirler. Bu istekler yine e-ticaret sisteminizde bulunan özel alanlar sayesinde karşılanabilmektedir.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle