Neticaret ‘in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir ve visamerchantagentslist.com ‘da listelenmektedir.
E-Ticaret Portalı E-Ticaret Portalı
Ağustos
2014
07

Ürünlerin Google'da Yıldızlı Bir Şekilde Çıkması


İnternette herhangi bir ürün araması yaptığınızda, bazı sonuçların yıldızlı bir şekilde listelendiğini görebilirsiniz. Hemen sayfa açıklamasının başında kullanıcı oy ortalamasına göre yıldızların turuncu ya da farklı renkler aldığına mutlaka dikkat etmişsinizdir. Peki, sitelerin arama sonuçları Google'da nasıl yıldızlı bir şekilde çıkıyor ?

Ağustos
2014
03

Profesyonel E-ticaret Yazılımı Neticaret GOLD


Türkiye'nin e-ticaret sağlayıcısı Neticaret tarafından profesyonel bir e-ticaret yazılım paketi daha geliştirildi. Yeni bir deneyim değil, daha gelişmiş bir deneyim sloganı ile kullanıma açılan Neticaret GOLD e-ticaret yazılım paketlerinde işletme ve firmaların bütün istekleri bir araya getirildi.

Haziran
2014
17

Responsive - Mobil Uyumlu E-ticaret Yazılım Paketleri


E-ticaret sitelerinin olmazsa olmazları arasına girmiş durumda mobil uyumluluk. İstatistiklere bakıldığında, mobil cihazların ve tablet bilgisayarların kullanım sayısının son bir kaç yılda yaşamış olduğu hızlı artış %30'lara varan bir kullanıcı trafiğinin bu kaynaklardan geldiğini göstermekte. Bu durumda responsive yani mobil uyumlu bir e-ticaret sitesine sahip olmak, gereklilikten çıkarak neredeyse zorunlu hale gelmiş durumda.

Haziran
2014
10

E-ticaret Sitesi Açarsam Zarar Eder miyim ?


İnternette satış yapmak için e-ticaret sitesi açmak isteyenler en çok sorduğu soruların başında acaba e-ticaret sitesi açarsam zarar eder miyim sorusu gelmektedir. E-ticaret sitesi açabilmek için zarar edilebilecek bir bütçenin ayrılmasına gerek bulunmamaktadır. Bir mağaza açmadan önce öncelikle bir alan kiralamanız gerekir. Bu alana her ay için kira ödemesi yapılır. Bununla birlikte kiralanan alanın kendi sektörünüze göre dizayn edilmesi gerekmektedir. Ardından ürün satışı yapabilmek için satış elemanlarını bünyenizde çalıştırmanız gerekecektir. Bütün maliyetlere ek olarak elektrik, su, doğal gaz ve benzeri fatura ödemelerinin de gerçekleştirilmesi gerekir. Yani iş kurabilmek için ciddi bir maliyetin ayrılması aşaması vardır.

Haziran
2014
03

E-ticaret Dönüşüm Oranı (Conversion Rate) Nedir ?


Conversion Rate, Türkçe anlamı ile dönüşüm oranı Google Adwords reklamları kullanılarak alınmış olan reklam tıklaması başına elde edilen ortalama dönüşüm sayısının yüzde olarak ifadesi olarak tanımlanabilir.

Mayıs
2014
25

Netahsilat Kredi Kartı ile Tahsilat Sİstemleri


Kredi kartı ile tahsilat sistemleri ilk defa Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından Netahsilat e-tahsilat sistemleri olarak geliştirilmiştir. Netahsilat e-tahsilat sistemleri sayesinde, firma, şirket, kurum ve kuruluşlar bayilerinden, alt bayilerinden, müşterilerinden, üyelerinden ve abonelerinden sorunsuz bir şekilde online kredi kartı tahsilatı yapabilmektedirler.

Mayıs
2014
22

Türkiye'de İnternet Üzerinden En Çok Satılan Ürünler Nelerdir


E-ticaret sektörü başta firmalar olmak üzere girişimcilerin de bu sektöre katılımı ile gelişimini doruk noktalara ulaştırmıştır. Geliştirilen teknolojik ürünler, tüketici ihtiyaçlarının belirlenerek internet üzerinden satışa sunulan ürünler, yapılan pazarlama çalışmaları ile birlikte en çok talebin olacağı ürünler de belirlenebilmektedir. Peki Türkiye'de internet üzerinden en çok satılan ürün gruplarının neler olduğunu biliyor musunuz ? Neticaret e-ticaret uzmanları ile birlikte 1000'in üzerinde yapılan site istatistikleri doğrultusunda en çok satışı yapılan ürünleri sizler için çıkarttık.

Mayıs
2014
13

8 Adımda E-ticaret Sitenize Gelen Müşteri Sayınızı Artırın


8 adımda e-ticaret sitenize gelen kullanıcı sayısını ve buna paralel olarak potansiyel müşteri sayınızı arttırabilmeniz için e-ticaret, arama motoru optimizasyonu, sosyal medya optimizasyonu ve adwords uzmanları ile yapılmış olan özel röportajları sizler için derledik. Artık sizlerde yapacağınız bu çalışmalar ile birlikte sanal mağazanıza gelen kullanıcı ve sipariş sayılarınızı artırabilirsiniz.

Mayıs
2014
06

Google'da En Çok Aratılan Kelimeleri Nasıl Bulurum


E-ticaret site sahiplerinin en çok merak ettikleri konular arasında satmakta olduğu ürünler üzerine arama motorlarında en çok yapılan aramaların neler olduğunu öğrenmektir. Yani kullanıcıların hangi kelimeleri aratarak sitelerine giriş yaptıkları ya da yapacaklarıdır. Aslında bu konu her e-ticaret sitesinin analiz etmesi gereken ve gerekli çalışmalar yapıldığında satışları arttırıcı etkiye sahip olan bir çalışmadır.

Mayıs
2014
04

10 Adımda E-ticaret Sitesi Nasıl Kurulur


E-ticaret sitesi yani online satış yapılabilen bir sanal mağaza açarak ürünlerinizi pazarlama düşünceniz var ise eğer 10 adımda e-ticaret sitesi nasıl kurulur ev yapılması gereken detaylar nelerdir 10 adımda anlatılacaktır. 10 adımı anlatmadan önce, internetten satış yaparken herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmak istemeyenler için profesyonel e-ticaret paketleri kullanmalarını ve bu paketlerde alınmış olan uluslar arası güvenlik önlemlerini öğrenmelerini tavsiye ederiz.

Nisan
2014
30

Online Matkap (Breyz) Satış Sitesi Nasıl Açılır


İnternette matkap satışı yapabilmek için elektronik ticaret yani e-ticaret sistemlerinin kullanılması gerekmektedir. E-ticaret sistemleri bir web sayfası üzerinden satıl yapılabilmesi için gerekli olan bütün prosedürleri bir araya getiren sistemlerdir. Neticaret e-ticaret paketleri kullanılarak 1 iş günü içerisinde anahtar teslim bir şekilde sunulan sanal mağazalara sahip olabilirsiniz. E-ticaret hukukuna göre tam 14 yıldır profesyonelce geliştirilmiş olan Neticaret e-ticaret yazılım sistemleri mağazanızda bulunan matkap, ürünleri ve türevlerini internet ortamında satışa sunabilirsiniz.

Nisan
2014
28

2015 E-ticaret Kanunu Yasalaşıyor, 1 Mayıs'ta Yürürlükte


2014 yılında üzerine oldukça fazla düşülen elektronik ticaret kanunu yürürlüğe giriyor. Bilindiği üzere 23.10.2014 tarihinde resmi gazete de yapılan bütün elektronik işlemler ve elektronik ticaret kanunu yayınlanmıştı. Yayınlanan bu kanunun ise 1 Mayıs 2015 tarihinde yasalaşacağı kesinleşti.

Nisan
2014
24

Uydu Sistemleri Satış Sitesi ve Tahsilat Sistemi


Uydu sistemi satışı yapmakta olduğunuz bir firmanız var ise eğer, ürünlerinizi fiziksel mağazanızın yanı sıra internet üzerinden de satışa sunabilirsiniz. Bu işlemi e-ticaret sistemleri ile gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte bayilik sisteminiz var ise ve hem bayilerinizden hem de bayilerinizin müşterilerinden online kredi kartı tahsilatı yapmasını istiyorsanız e-tahsilat sistemlerini kullanabilirsiniz.

Nisan
2014
13

E-ticaret Site Tasarımı Nasıl Değiştirilir


Profesyonel bir e-ticaret yazılım altyapısı kullanıldığında sizlere sunulmuş olan tasarımlardan bir tanesini kullanırsınız. Bu tasarımlar bütün kurallara uygun bir şekilde geliştirilmiştir. Eğer e-ticaret yazılım altyapınızın geliştirilebilir tasarım özelliği mevcut ise istediğiniz temayı yaptırarak sitenizin arayüzünü değiştirebilirsiniz.

Nisan
2014
10

Lazy Load Nedir, E-ticaret Sitelerinde Kullanımı


Lazy Load, görsel yoğunluğu çok fazla olan sitelerde kullanılmakta olan bir çalışmadır. Başta haber ve e-ticaret siteleri olmak üzere resim yoğunluklu çalışan sitelerin geç açılmalarının en büyük sebebi bütün resimlerin sunucudan çağrılarak yüklenmesidir. Lazy Load özelliği kullanıldığı taktirde sadece gerekli olan resimler yüklenmektedir.

Nisan
2014
02

E-ticaret Sitenizin Hitini İçerik Yönetimi İle Nasıl Arttırırsınız


E-ticaret sitelerinin pazarlama stratejileri arasında başı çeken en önemli etken içerik yönetimidir. Sitede yer alacak olan ve her gün güncel bir şekilde devam edilecek içerik eklemeleri ile birlikte uzun vadeli kazanımlara sahip olunabilmektedir. Sitenize ekleyeceğiniz kaliteli blog ve haber yazıları ile birlikte, arama motorlarından e-ticaret sitenize giren kullanıcı sayısını arttırabilir ve buna paralel olarak satışlarınızda da artışlar gözlemleyebilirsiniz.

Mart
2014
31

Pet Shop Ürünleri Online Satış Sitesi Açmak


İnternette pet shop ürünlerinin ciddi bir arama hacmi var. Ancak online satış siteleri potansiyeli karşılayamayacak kadar az. Fiziksel mağazanız mevcut ve pet shop ürünleri satışı yapıyorsanız eğer, kendi sanal mağazanızı (e-ticaret sitenizi) açarak bu ürünlerinizi internet üzerinden satışa sunabilirsiniz. Bu sayede yoğun bir şekilde gözlenen kullanıcı talebini karşılayarak fiziksel mağazanızda yapılan satışların çok daha fazlasını sanal mağazanız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Mart
2014
24

Mutfak Ürünleri Online Satış Sitesi Nasıl Kurulur


Mutfak ürünleri, malzemeleri, araç ve gereçleri satışının pazar payı da oldukça büyük olmaktadır. Bununla birlikte son zamanlarda mutfak ürünleri ve türevlerinin internette arama hacimleri ve online satışları da artmaya başlamıştır. Bu sebeplerden dolayı doğal olarak e-ticaret için yani internette satış yapılabilecek en iyi sektörler arasında yerini ayırtmıştır.

Mart
2014
19

Google E-ticaret Sitelerinden Ne İstiyor ?


E-ticaret siteleri için en önemli ve en çok geri dönüşüm oranı olan gelir kaynağı çalışması arama motoru optimizasyonu yani SEO. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de ise en çok kullanılan arama motoru Google. Peki Google e-ticaret sitelerinden ne istiyor ? Hangi çalışmaların yapılması gerekiyor ? Arama motoru Google sayesinde satışlar nasıl arttırılır ? İşte bütün bu soruların cevabını e-ticaret ve SEO uzmanlarımız cevaplıyor.

Mart
2014
19

Firmalar Neden Bayi Tahsilat Sistemini Kullanıyor ?


Netahsilat online bayi tahsilat sistemi geliştirilmeden önce firmalar klasik tahsilat sistemlerini kullanmaktaydı. Bu sistemler başta zaman kayıpları olmak üzere istenmeyen hatalara sebep olmaktadır. Bu hataların başında ise muhasebesel yanlışlıklar ön plana çıkmaktadır. Tüm bu sorunların yanı sıra muhasebe ve finans departmanlarında aşırı iş gücü harcanmakta ve tahsilat zamanları çok üst seviyelere çıkabilmektedir.

Mart
2014
10

Netahsilat E-tahsilat Online Bayi Tahsilat Sistemi


Netahsilat ile kredi kartlarından taksitli tahsilat ta yapılabilmektedir. Yasal mevzuat çerçevesinde Türkiye ‘de hizmet veren tüm bankaların kredi kartlarına 9 taksitli işlem yapılabilmektedir. +Taksit, taksit erteleme kampanyaları vb. uygulamalar Netahsilat sisteminde kullanılabilmektedir. Taksitli işlemlerde bankaların uyguladığı komisyonlar dinamik olarak yönetilebilmektedir. Komisyonlar bayi ya da müşteri bazında değiştirilebilmektedir. Taksitli tahsilat için ilgili bankaların sanal poslarından birer adet almak gerekmektedir.

Mart
2014
09

Bayi Ödeme Sistemi


Netahsilat bayi ödeme sistemi ile birlikte tüm bayilerinizin ödemelerini online kendi e-tahsilat siteniz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Tek tek bayilere gitmeye gerek kalmadan, bayilerinizin ödeme yapabilmek için firmanıza gelmelerine, havale, EFT, çek, senet ve diğer uğraştırıcı ödeme yöntemlerine gerek kalmadan tek bir çatı altında tüm ödemelerinizi toplayabilirsiniz.

Mart
2014
06

Ankara E-ticaret Yazılım Firması


Ankara'da profesyonel bir e-ticaret sitesi açmak ve ürünlerini internet üzerinden satışa sunmak isteyenler, bu isteklerini ileri teknoloji güvenlik önlemleri ile donatılmış profesyonel Neticaret e-ticaret yazılım paketleri ile gerçeğe dönüştürebilirler. Merkezi İstanbul Şişli'de, AR-GE çalışmaları ise İstanbul Teknik Üniversitesi Teknokent'de yapılan Neticaret e-ticaret paketleri, online satış yapılabilmesi için gerekli bütün ihtiyaçları tek bir paket içerisinde sizlere sunmaktadır.

Mart
2014
05

Neticaret Google Ürün Listeleme Reklamları


Ürün listeleme reklamları sayesinde, Google'da bir arama yapıldığında, ürünlerinizi görselleri, fiyatları ve açıklamaları ile birlikte internet kullanıcılarına tanıtabilme imkanınız bulunmaktadır. Google Adwords kullananların en çok tercih ettiği aramalı reklamların bir kademe daha üstü denebilir Google Merchant Center için.

Mart
2014
02

Yöresel Ürünler İnternette Nasıl Satılır


Son zamanlarda en çok aratılan ürünler arasına girmiş durumdadır yöresel ürünler. Alıcı potansiyeli oldukça fazla olan bu ürünlerin internette satışının yapılabilmesi için e-ticaret yazılım paketlerinin kullanılması gerekir. Zeytin, peynir, zeytin yağı, acı sos, yumurta, pekmez, ada çayı kısacası yörenizde bulunan ve mağazanızda satmakta olduğunuz bütün ürünleri internet üzerinden satışa sunma imkanınız bulunmaktadır.

Şubat
2014
23

Beyaz Eşya Online Satış Sitesi Açmak


Beyaz eşya satmakta olduğunuz bir işletmeniz var ve ürünlerinizi mağazanızın yanında internet sitesi açarak da satışa sunmak istiyorsunuz. Bu isteğinizi yerine getirebilmek için e-ticaret sistemlerini kullanmanız gerekir. E-ticaret sistemleri, açılan bir sanal mağaza üzerinden online satış yapabilmenizi sağlayan ve bütün ihtiyaçları sizlere sunan sistemlerdir. Ancak ileri teknoloji güvenlik önlemleri ile donatılmalı ve en son kullanılan teknolojiler sizlere sunabilmelidir.

Şubat
2014
19

E-ticaret Sitemden Satış Yapamıyorum


E-ticaret sitemden satış yapamıyorum cümlesi yüzlerce işletme sahibi tarafından dile getirilmiştir. Aslında bu cümlenin gerçeği e-ticaret sitemden satış yapamıyorum değil e-ticaret sitem ile ilgilenmiyorum ya da e-ticaret sitemden satış yapabilmek için hangi çalışmaların yapılması gerektiğini bilmiyorum olmalıdır. Bu makale e-ticaret sitesi olanlar ancak e-ticaret siteleri üzerinden ideallerinde bulunan satışları yapamayan işletme sahipleri için hazırlanmıştır. Çok kısa özetler halinde verilecek maddeler ile hangi çalışmaların yapılması gerektiği anlatılacaktır.

Şubat
2014
10

E-ticaret Sitenize Gelen Zararlı Linklerin Tespiti


E-ticaret siteleri rekabetin en fazla olduğu sitelerdir. Aynı zamanda önemli kelimelerde daha üst sıralarda yer alabilmek için farklı sitelerden bağlantı çalışmaları yapılabilmektedir. Gerek rakip firmalar tarafından yapılabilecek olan gerekse de istemeden yapacağınız backlink çalışmaları sonucu siteniz zarar görebilmektedir. Örnek olarak sitenizin kelime sıralamaları arama motorlarında geriye düşebilmekte ya da direk olarak spam siteler arasına girebilmektedir. Her iki durumda e-ticaret sitenize gelecek olan kullanıcı sayısını etkileyecek ve bunun sonucunda ciddi maddi zararlar yaşanabilecektir.

Şubat
2014
07

Spor Aletleri - Malzemeleri Online Satış Sitesi Açmak


Spor aletlerini sattığınız bir mağazanız varsa, mağazanızda bulunan ürünleri aynı zamanda internet üzerinde de online satışa sunma imkanınız bulunmaktadır. Sadece mağazanıza gelen kullanıcılara değil, Türkiye'de internette spor aletleri ve malzemeleri almak isteyen bütün tüketicilere de ulaşabilirsiniz. Satışlarınızı arttırmak ve teknolojinin getirmiş olduğu yeni trendlere ayak uydurmak isterseniz eğer sizlerde profesyonel bir alışveriş sitesi kurarak online sipariş alabilir ve müşterilerinize kendi siteniz üzerinde de hizmet verebilirsiniz.

Şubat
2014
05

E-ticaret Siteniz İçin Google Anahtar Kelime Planlayıcısı


E-ticaret sitelerine gelen kullanıcılara bakıldığında en çok geri dönüşüme sahip olan çalışmaların SEO çalışmaları olduğu görülmektedir. SEO, bir diğer adı ile arama motoru optimizasyonu, arama motorlarında daha üst sıralarda çıkabilmek için yapılan çalışmalar bütünüdür. SEO çalışmalarında ise ilk dikkat edilmesi gereken konu kullanıcıların en çok arama yaptığı kelimelerin tespit edilmesidir.

Şubat
2014
02

Sanal Mağaza Açmak İçin Ne Gerekli


Bu makale aracılığı ile, sanal mağaza açmak için neler gereklidir sorusunun cevabı verilecek, ve ihtiyaç duyulan her şey tek tek anlatılacaktır. Sizlerde gerek cirolarınızı arttırmak gerekse de internetten ürünlerinizi aratarak satın almak isteyen müşterilerinize hizmet vermek istiyorsanız eğer aşağıda anlatılacak olan ve sanal mağaza açmak için gerekli olan şeyler maddeler halinde anlatılacaktır.

Ocak
2014
29

Organik Ürünler İçin Online Satış Sitesi Açmak


Son bir kaç yıldır organik ürünlerin pazarı büyük bir ivme ile artmış durumda. Bahsetmiş olduğumuz artış da her geçen gün devam ediyor. Bu durumda organik ürünlerin internet üzerinden aranma ve satın alım işlemleri de teknolojiye paralel olarak artıyor. Organik ürünlerin satıldığı mağaza sayısı az olduğu için bu ürünlerin alımları internette bulunan alışveriş siteleri aracılığı ile yapılıyor.

Ocak
2014
28

E-ticaret İş Modelleri


E-ticaret 90'lı yılların sonlarına doğru internet sektörünü girmiş ve 2000'li yıllardan itibaren her geçen sene katlanarak artan bir iş modeli haline gelmiştir. Temel prensip, sahip olunan ya da tedarik edilen ürünlerin internet üzerinden tüketicilere satışıdır. E-ticaret iş modelleri ise kategori ve çalışma şekillerine göre 3 ana başlık altında toplanabilir.

Ocak
2014
22

Google'da Resimli Çıkan Ürün Reklamları


Google e-ticaret sitelerinin, ürünlerini daha kolay ve hızlı bir şekilde satışa sunabilmesi için özel olarak Google Merchant Center özelliğini yani ürün listeleme reklamlarının yayınlanmaya başlamasını sağlamıştır. Ürün listeleme reklamları, Google'da üst ve sağ üst kısımda ürün görseli, fiyatı, açıklaması ve linki ile birlikte çıkan reklamlar verilen isimdir. Yapılan araştırmalara göre kullanıcıların en çok ilgi gösterdiği ve dönüşüm oranlarının en fazla olduğu reklamlardır.

Ocak
2014
21

Online Çek Senet Tahsilatı Nasıl Yapılır


Yeni yılla birlikte piyasaya sürülen yeni versiyonla artık işletmeler Netahsilat ile kredi kartı tahsilatı yapmanın yanı sıra sahada yaptıkları çek, senet ve nakit tahsilatlarını da cep telefonu ve tablet cihazlarını kullanarak otomatik olarak cari hesaplara aktarabilecekler.

Ocak
2014
16

E-ticaret Ürün Sayfalarında SEO


E-ticaret sitelerinin ürün sayfalarında yapılacak olan SEO çalışmaları ve sayfaların arama motoru optimizasyonuna uygun bir şekilde oluşturulması, sitenize gelecek olan kullanıcı sayısını direk olarak etkileyen etmenlerden bir tanesidir. Bu sebeple bir e-ticaret sitesi açtıktan sonra ürün sayfalarını oluştururken çok dikkat edilmelidir.

Ocak
2014
10

Ücretsiz E-ticaret İkonları


Şu anda dünyada en çok kullanılmakta olan icon sitelerinin başında iconfinder.com gelmektedir. Eğer photoshop bilginiz mevcut değil ise bu site öncelikle tavsiyeler arasında yer almaktadır. Ücretli ikonların yanı sıra ücretsiz de kullanabileceğiniz binlerce e-ticaret ikonu mevcuttur. Photoshop bilgim var diyenler için ise PSD dosyalarının yine ücretli ve ücretsiz bir şekilde dağıtılmakta olduğu frepik.com sayfasını tavsiye edebiliriz. E-ticaret ikonlarını bulabileceğiniz bir çok site vardır ancak gerek güvenilirlik gerekse de istenilen ikona ulaşma imkanınız sebebi ile yukarıda bahsedilen iki site örnek verilmiştir.

Ocak
2014
08

Doğal Taş Uygulamaları Satış Sitesi Nasıl Açılır


Doğal taşlar iki farklı sektörde kullanılmakta olan taşlardır. Bu sektörlerden ilki doğal taş uygulamaları içerisinde yer alan ve herhangi bir iç ve dış dekorasyonu kaplamak amacı ile yapılan mermer ve kayrak uygulamalarıdır. Bununla birlikte dekoratif taş kaplama modellerinde de doğal taşlara ihtiyaç bulunmaktadır. İkinci doğal taş sektörü ise takı, şifalı taşlar ve tesbih gibi günlük hayatta kullanılan doğal taş çalışmalarıdır. Her iki sektörde internet üzerinden e-ticaret yaparak online sipariş alma ve satış yapmaya uygundur.

Ocak
2014
06

E-ticaret Paketleri Nasıl Olmalı


Neticaret e-ticaret paketleri uluslar arası güvenlik önlemleri ile birlikte koruma altına alınmıştır. Özel olarak sunucularda Firewall, IPS, IDS, Raid5 güvenlik önlemleri alınmış ve Microsoft ile yapılan iş birliği sayesinde sitelerin hızlı, sorunsuz ve yüksek performanslar ile çalışması sağlanmaktadır. Site bazlı ise bütün bilgilerin koruması amacı ile 128-256Bit SSL şifreleme sistemleri kullanılmaktadır. Ayrıca işinde profesyonel sistem yönetim ekibi, özel olarak yazılan scriptler ile gelen saldırı ve tehditlerin tespit edilerek anında engellenmelerini sağlamaktadırlar.

Ocak
2014
05

Stoksuz E-ticaret Nasıl Yapılır


Stoksuz e-ticaret yapabilmek için ilk önemli konunun şirket sahibi olmanız gerekliliğinden bahsettik. Şahıs, limited, anonim ya da farklı bir statüde şirketiniz var ise stoksuz e-ticaret yapabilmeniz için gerekli tek ihtiyacınız, e-ticaret tedarikçi firmaların ürünlerini entegre edebileceğiniz profesyonel bir e-ticaret paketine sahip olmaktır. E-ticaret paketleri, hiç bir yazılım ya da donanım bilgisine dahi sahip olmasanız dahi, internet üzerinden ürün satışı yapmanızı sağlayan paketlerdir.

Ocak
2014
02

Alışveriş sitesi açmak için ne kadar sermaye gerekir


Alışveriş sitesi açmak ve internetten online ürün satışı yapabilmek için ciddi bir sermayeye ihtiyaç bulunmamaktadır. Güvenilir ve isteklerinizin tamamını karşılayan bir e-ticaret altyapısı kurarak sahip olduğunuz ürünleri ya da tedarikçi firmalardan alınacak ürünleri internette satışa sunmaya başlayabilirsiniz.

Aralık
2014
29

Online Satış Sitesi Nasıl Olmalı


İnternette online satış sitesi açmak istiyor ve bunun için araştırmalar yapıyorsunuz. Ancak kullanacağınız alışveriş sitesi sisteminin nasıl bir yapıya sahip olması gerektiği hakkında detaylı bilgi sahibi değilsiniz. Sanal mağazanızı (e--ticaret sitesi) açtıktan sonra sorunlar ile karşılaşmak istemiyor ve kesintisiz bir şekilde online satış yapmak istiyorsunuz. Online satış sistemleri nasıl olmalı sorusunu sizler için e-ticaret uzmanlarımıza sorduk ve cevaplar arasından derlediğimiz makaleyi sizlere sunuyoruz.

Aralık
2014
26

İnternette halı, kilim online satış sitesi açmak


Bir evde en çok ihtiyaç duyulan ürünlerden bir tanesi halı, kilim ve türevleridir. Halısız bir ev bulmak neredeyse imkansızdır. Bu sebeple büyük bir pazar hacmi bulunmaktadır. Genellikle eskiyen halılar yenilenmekte ya da daha büyük bir eve taşınıldığı zaman yeni halılar alınmaktadır. Halı satın almak isteyen müşteriler, bu isteklerini yerine getirebilmek için mağazalara gitmekte ve kataloglardan istedikleri halıyı seçerek taşıma işlemlerinin gerçekleşmesini sağlamaktadırlar.

Aralık
2014
24

E-ticarette Güvenlik Nasıl Sağlanır


Alışveriş sitelerinde sunucu ve ödeme sayfalarına özgü güvenlik önlemlerinin alınması gerekir. Sunucu bazlı olarak Firewall, IPS, IDS ve Raid5 ile birlikte PCI DSS, ödeme sayfalarında ise 128-256Bit SSL şifreleme sistemleri ile birlikte güvenlik önlemleri ile donatılması gerekmektedir. Şimdi alınan bu güvenlik önlemlerinin neler olduğunu daha yakından tanıyalım.

Aralık
2014
23

E-ticaret Siteleri Sattıkları Ürünü Nereden Alıyor


Genellikle e-ticaret siteleri kendi ürünlerini satışa sunmaktadırlar. Yani mağazalarında bulunan ürünler e-ticaret sitesine eklenerek internet üzerinden satılmaktadır. Bununla birlikte en çok kullanılan ikinci yöntem ise tedarikçi firmalardan alınan ürünlerin satışını yapmaktır. Bir diğer yöntem ise hem kendi ürünlerini sitelerine ekleyerek satışını yapmak hem de tedarikçi firmalardan alınan ürünlerin otomatik olarak eklenerek satışını yapmaktır.

Aralık
2014
20

Netahsilat Online Bayi Tahsilat Sistemi


Bayisi ve alt bayisi olan firmalar, eski tahsilat teknikleri yerine bayi ödeme ekranı bulunan Netahsilat online tahsilat sistemlerini kullanmaya başlamışlardır. Netahsilat, firmaların, hem bayilerinden hem alt bayilerinden hem de bayilerinin mağazalarına gelen müşterilerden online kredi kartları aracılığı ile ödeme almasını sağlayan sistemlerdir. Şu an Türkiye'de 1000'in üzerinde firma tarafından aktif olarak kullanılmaktadır.

Aralık
2014
18

Online Satış Yapmak


İnternette bir web sitesi kurarak online satış yapmak istiyorsanız eğer e-ticaret paketlerini kullanarak sanal mağaza kurmanız gerekmektedir. E-ticaret günümüzde oldukça yaygınlaşmış olan ve internet üzerinden yapılan satışlar için kullanılmakta olan bir kavramdır. Açılımı elektronik ticaret olarak bilinir. E-ticaret paketleri ise; anahtar teslim bir şekilde online satış sitesi açabilmeniz için bütün prosedür ve ihtiyaçların sizlere bir arada sunulduğu paketlerdir.

Aralık
2014
11

E-ticaret Sertifikası Nedir, Nasıl Alınır


E-ticaret sertifikası, işletme sahibi ya da kullanıcıları iyi birer yönetici ve e-ticaret uygulayıcısı olmalarını sağlayabilmek için, elektronik ticaret uzmanları tarafından verilen eğitimler sonucu alınan sertifikadır. E-ticaret eğitimlerinde anlatılan konular arasında e-ticaret site yönetimi, oluşturulan kampanyalar, ödeme sistemlerinin kullanımı, lojistik hizmetler, güvenlik önlemleri, tanıtım, reklam, pazarlama gibi konular üzerine yoğunlaşılmaktadır.

Aralık
2014
10

E-ticaret'den Nasıl Daha Fazla Kazanılır


İşletmeler, yerel mağazalarında ya da depolarında bulunan ürünleri internet üzerinden satışa sunabilmek için e-ticaret paketlerini kullanarak online satış sitesi kurarlar. E-ticaret sitesi kurulduktan sonra daha fazla kazanılabilmesi için ise bazı tanıtım ve reklam çalışmalarının yapılması gerekmektedir. Ancak bir çok e-ticaret sitesi bu çalışmaları yapmak için zaman ayırmamakta ya da nasıl yapılacağı hakkında bilgi sahibi olmamaktadırlar.

Aralık
2014
09

Tarımsal Alet Makine Online Satış Sitesi Açmak


Türkiye'de önde gelen sektörlerden bir tanesidir tarım. Milyonlarca tarımcı, sahip oldukları topraklarını işlemek ve daha verimli bir hale getirebilmek için teknolojiden faydalanır. Bu teknoloji genel adı ile tarımsal alet ve makineler topluluğundan oluşur. Tarım alanların çok olması, tarımcıların bilinçlenerek teknoloji odaklı çalışmalar yapması tarımsal alet ve makine satış sektörüne büyük bir pazar payı oluşturmaktadır.

Aralık
2014
08

Bayi Kredi Kartı Portalı


Bayi kredi kartı portalı Netahsilat online tahsilat sistemi ile, bayilerinize çeşitli ödeme seçenekleri sunabildiğiniz gibi, bayilerinizin satış tahsilatlarını firmanızın ödeme sistemi üzerinden gerçekleştirmelerini sağlayabilirsiniz. Ayrıca yapılan bütün ödemeleri, yönetim paneliniz aracılığı ile anlık olarak takip edebilirsiniz.

Aralık
2014
01

E-ticaret İle İnternette Akü Satışı ve Ödeme Tahsilatı Yapmak


Akü, elektrik enerjisini kimsayal enerji olarak depolayabilen ve gerektiği zamanlarda bu enerjinin elektrik enerjisi olarak kullanılabilmesini sağlayan cihazlara verilen isimdir. Motorlu araçların genelinde akü kullanılmaktadır. Her akünün ise belirli bir ömrü bulunmaktadır. Bu sebeple araçlarda akü değişimlerinin belirli periyotlarla yapılması gerekir. Türkiye'de akülü araç kullanım sayısı milyonlar ile tabir edildiği için büyük bir tüketici pazarı bulunmaktadır.

Kasım
2014
28

İnternet Üzerinden Satış Yapmak İstiyorum


Şu sıralar fiziksel mağazaları aracılığı ile satış yapmakta olan işletmelerin en çok aradığı ve merak ettiği konulardan bir tanesi de "İnternet üzerinden satış yapmak istiyorum." 'dur. Bunun iki büyük sebebi vardır. Birincisi teknoloji hızlı bir şekilde gelişmiştir ve bu sebeple bilgisayar, akıllı telefon, tablet bilgisayar ve internet kullanım sayısı artmıştır. İkinci sebep ise alışveriş siteleri üzerinden yapılan satışlarda eleman, mağaza, elektrik, depo gibi ekstra masrafların yer almaması sebebi ile ürünlerin çok daha uygun fiyata satılabiliyor olmasıdır. Bu durumda da insanlar yerel mağazalar yerine seçimlerini sanal mağazalar üzerine yapmaktadırlar.

Kasım
2014
26

SEO Uyumlu Ürün Sayfası Oluşturmak


Bugünkü makalemizde örnek bir ürün baz alınarak özel bir ürün sayfası oluşturulacaktır. Tittle, description, ürün özellikleri ve ürün açıklamasının nasıl yazılması gerektiği, bununla birlikte oluşturulan sayfanın paylaşılması artı kazandıran sosyal medya siteleri üzerinde durulacaktır. Örnek olarak ürün olarak yeni çıkan bir telefon modeli olan LG G3 Beat cep telefonu seçilmiştir. İnternetten cep telefonu ve malzemeleri satışı yapan bir firmanın, ürün sayfasında bulunması gereken bütün alanlar sırası ile verilecektir.

Kasım
2014
25

İnternetten Cam Ürünleri, Cam Temizlik Malzemeleri Satmak


İnternetten cam ve cam ürünleri satmak isteyen işletmeler, Neticaret e-ticaret paketlerini kullanarak bu isteklerini yerine getirebilirler. Cam ürünleri denildiği zaman çok geniş bir kavramdan bahsedilir. Yani ana maddesi cam olan bütün malzemeler ve bu malzemelerim temizliğinin yapıldığı ürünlerin satışı sanal mağaza kurularak internetten yapılabilir. İnternette ürün satışı yapılabilmesi için ise, ürünlerin faturalandırılması için şirket sahibi olunması gerekmektedir.

Kasım
2014
21

E-ticaret Sitelerinde Özel Sunucu Kullanmanın Faydaları


İnternette site açılabilmesi için hosting hizmeti alınması gerekmektedir. Sitelere eklenen bütün görseller, yazılar, database ve yazılımlar hosting paketleri içerisinde barındırılmaktadır. Genel olarak birden fazla site tek bir sunucu içerisinde işlem görmektedir. Özel sunucularda ise bu durum farklıdır. Sahip olduğunuz internet sitesi size özel olarak oluşturulmuş sunucu içerisinde yer almakta ve sitenize büyük artıları olmaktadır.

Kasım
2014
19

Google+ Firma Hesabıyla E-ticaret Sitenize Gelen Kullanıcı Sayısını Arttırın


Google Plus her ne kadar sosyal medya siteleri arasına geç katılmış bir paylaşım sitesi olsa da başta arama motoru optimizasyonu olmak üzere, sitelere gelen kullanıcı trafiğini arttırdığı için son zamanlarda oldukça fazla tercih edilen bir mecra olmaya başlamıştır. Milyonlarca kullanıcıya sahip olan Google+, aktif olarak internetten ürün almak isteyen kullanıcılar tarafından Türkiye’de de kullanılmaya başlanmıştır.

Kasım
2014
18

E-ticaret Sitesi Tasarım Özellikleri


E-ticaret sitesi açıldıktan sonra en çok dikkat edilmesi gereken konu sitenin tasarımıdır. Özgün bir tasarım e-ticaret sitesi üzerinden yapılacak satışları %20-30 oranlarında arttırmaktadır. Özgün bir tasarım ile açılan bir site nasıl olur da satışları bu kadar çok arttırabilir diye sorabilirsiniz. Dilerseniz bu sorunun cevabını hemen verelim.

Kasım
2014
17

E-ticaret'de Facebook Sitesine Nasıl Reklam Verilir


Facebook sosyal paylaşım sitesi Türkiye'de en çok tercih edilen sosyal paylaşım sitesidir. Bu siteye giren kullanıcı sayısı her geçen gün artmakta ve milyonlar mertebesinde dile getirilmektedir. Bu sebeple reklam alınması mantıklı olan siteler arasında başı tutmaktadır. Özellikle ürünlerini daha fazla kullanıcıya tanıtmak isteyen e-ticaret firmaları için tercih edilesi bir sosyal paylaşım sitesidir.

Kasım
2014
14

Cimri, N11, HepsiBurada, GittiGidiyor Ürün Entegrasyonu


Türkiye'de büyük reklam kampanyaları ve milyonlarca üyesi ile birlikte kendilerini ön plana çıkarmış durumda olan siteler bulunmaktadır. Bu sitelerin başını ürün fiyat karşılaştırma sitesi Cimri.com, ürün ekleme ve satış siteleri HepsiBurada, GittiGidiyor ve mağaza açarak ürün eklemenizi sağlayan N11.com çekmektedir. Sahip olduğunuz sanal mağazanızda bulunan ürünler için en etkili tanıtım ve reklam siteleri arasında yer almaktadırlar.

Kasım
2014
13

Bayan Aksesuarları Online Satış Sitesi Nasıl Açılır


E-ticaret'de en çok arama hacmine sahip olan sektörlerden bir tanesi de bayan aksesuar ürünleridir. Başta ev hanımları olmak üzere bayanlar tarafından kozmetik, takı, güzellik gibi ürünlerin aranma hacmi her geçen hız ve hız artmaktadır. Bu sayının artma sebeplerinin arasında internette kullanımında yaşanan gelişmeler ve alışveriş sitelerinde tüketicilere sunulan avantajların büyük etkisi bulunmaktadır.

Kasım
2014
11

KOBİ'ler E-ticaret Web Sitesi Açarak İşlerini Nasıl Büyütüyorlar


Özellikle 2010 yılından itibaren gelişen e-ticaret sitemleri ve müşterilerin internetten alışverişe yönlenmesi küçük işletmelere büyük yararlar sunmakla beraber internetten satış yapmanın ayrıcalıkları ile tanışmalarını sağlamıştır. Hatta bir çok işletme yerel mağazalarını kapatarak, sahip oldukları bir depoda bulunan ya da tedarikçi firmalardan aldıkları ürünleri kendi e-ticaret siteleri üzerinden satışa sunmaya başlamışlardır. Peki KOBİ'ler e-ticaret sistemlerini kullanarak açtıkları web siteleri üzerinden işlerini nasıl büyütüyorlar ?

Kasım
2014
08

Viral İçerik Nedir, E-ticaret Sitelerinde Nasıl Oluşturumalıdır


Viral içerik oluşturma, yapılan paylaşımların doğal yollar ile diğer internet kullanıcıları tarafından paylaşılmasını sağlayan çalışmalara verilen isimdir. Başta arama motoru optimizasyonu olmak üzere e-ticaret sitelerine gelen kullanıcı sayısını arttırabilmek için yapılan en etkili çalışmalar arasında yerini almaya başlamıştır. İlgi çekici görsel ve konular ile hazırlanan viral içerikler çok kısa bir süre içerisinde bir çok internet kullanıcı tarafından paylaşıla bilmekte ve e-ticaret sitenize gelen kullanıcı sayısını arttırarak idealiniz de bulunan satış oranlarına ulaşmanızı sağlayabilmektedir.

Kasım
2014
07

E-ticaret Sitesine Muhasebe - ERP Programı Entegrasyonu


E-ticaret sitelerinde muhasebe yani ERP programı entegrasyonu zaman kayıplarının önüne geçebilmek için oldukça önemli bir çalışmadır. Muhasebe programları ile entegre bir şekilde çalışan e-ticaret siteleri üzerinden yapılan her satış otomatik olarak cari hesaplara aktarılmaktadır. Bu sayede siparişin ardından ödeme alındığı zaman tek tek muhasebe programına ödeme bilgilerinin girilmesine gerek bulunmamaktadır.

Kasım
2014
06

Konteyner Taşımacılığı Online Ödeme Sistemi


Konteyner taşımacılığı yapan firmalar maalesef hala eski tahsilat yöntemlerini kullanmaktadırlar. Tahsilat yaparken banka hesaplarına havale/eft, firmaya gelerek ödeme alma, çek ile tahsilat ya da yerinde tahsilat yöntemleri kullanılmaktadır. Halbuki bütün bu klasik tahsilat yöntemlerinin yerini e-tahsilat sistemleri almıştır. Nedir e-tahsilat sistemleri ?

Kasım
2014
05

Logosphere 2014 Bilgi ve Çözüm Platformu


Logo Yazılım iş ortaklığı ile geliştirilen ileri teknoloji yazılım platformlarının bir araya getirilerek oluşturduğu bilgi ve teknoloji sempozyumu Logosphere, katılımcıların ve firmaların büyük ilgisi ile karşılanarak gerçekleştirildi.

Kasım
2014
04

Anti SEO Nedir, siteye verdiği zarar nasıl önlenir ?


Arama motoru optimizasyonunu en çok etkileyen çalışmalardan bir tanesi de anti SEO çalışmalarıdır. Siteniz hiç bir olumsuz çalışma yapmamanıza rağmen birden sıralamalardan kaybolabilir. Peki bunun sebebi nedir biliyor musunuz ?

Kasım
2014
03

Eçözüm Bilgi Teknolojileri E-tahsilat ve E-ticaret Çözümleri


Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. 2001 yılında İstanbul'da kurulmuştur. E-tahsilat ve e-ticaret yazılımları geliştirmektedir. 2000'in üzerinde firmaya kesintisiz ve sorunsuz bir şekilde hizmet vermektedir. Kadrosunda 30'un üzerinde teknisyen ve mühendis barındırmaktadır. Merkez ofis İstanbul Şişli'de, AR-GE çalışmalarının yapıldığı birim ise İTÜ Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nde bulunmaktadır.

Ekim
2014
31

2014 Yeni E-ticaret Yasası Neler İçermektedir


E-ticaret yaşanan gelişmeler insanların hayat tarzlarını doğrudan etkilemektedir. Bu etkiyi en olumlu şekle getirebilmek için ise TBMM tarafından yeni düzenlemeler ve buna bağlı olarak yeni kararların alındığı açıklanmaktadır. Çok kısa bir süre önce ise; e-ticaret'de yaşanan hareketlenmeler, müşteri ve firmalar arasında yaşanan olumsuzluklar, iletişim bağında karşılaşılan eksiklikler, tüketici ve işletme sahibinin hakları ve benzeri bir çok sebepten dolayı yeni bir e-ticaret yasası çıkarılmış ve TBMM tarafından kabul edilmiştir.

Ekim
2014
28

E-ticaret Siteleri Google Penguen 3.0 Güncellemesine Dikkat


Google Penguen 3.0 güncellemesinden sonra e-ticaret siteleri yerlerini koruyabilmek için hangi çalışmaları yapmalıdırlar, güncelleme sonrası önem verilen konular nelerdir bu makale aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

Ekim
2014
27

Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri Online Satış Sitesi Açmak


Elektrik ve aydınlatma sistemlerini internet üzerinden online satışa sunmak istiyorsanız eğer, Neticaret e-ticaret paketlerini kullanarak şık tasarımlar ve ileri teknoloji güvenlik sistemleri ile açılacak olan alışveriş siteniz üzerinden bu isteğinizi yerine getirebilirsiniz.

Ekim
2014
23

E-ticaret Sitelerinde Blog Sayfalarının Önemi


Her sitede olduğu gibi e-ticaret sitelerinde de blog sayfalarının olması satışlar için büyük önem taşımaktadır. Sadece satışlar için değil aynı zamanda blog sayfalarında yazılan makaleler dolaylı bir şekilde sitenizin arama motoru optimizasyonunu yani SEO'sunu olumlu bir yönde etkilemektedir. Bu makale aracılığı ile bir e-ticaret sitesinde neden blog sayfası olması gerektiği ve blog sayfalarının nasıl oluşturulması gerektiğinden bahsedilecektir.

Ekim
2014
21

Ürün Tanıtımları İçin Youtube Reklamı Vermek


Youtube'da reklam vermek hem ürünlerinizi daha fazla kitleye yayabilmenizi hem de daha çok satış yapabilmenizi sağlayan en önemli reklam kanalları içerisinde yer almaktadır. Peki Youtube'a nasıl reklam verilir ?

Ekim
2014
18

E-ticaret sitemi google'a nasıl indexletirim ?


Google bu kadar değerli iken bu sitede indexiniz yani arama yapıldığı zaman çıkan sonuç sayınız da o kadar önemli olacaktır. Bununla birlikte ürünlerinizin sıralamaları da çok değerlidir ancak bu konuya makalenin sonunda değinilecektir. Şimdi dilerseniz sıkça sorulan ve bir e-ticaret sitesi için çok büyük değeri olan " E-ticaret sitemi google'a nasıl indexletirim ? " sorusunu cevaplamaya çalışalım.

Ekim
2014
14

Hırdavat Ürünlerini Web Sitesi Kurarak İnternette Satmak


Hırdavat ürünleri satmakta olduğunuz bir mağazanız var ve mağazanızda bulunan ürünlerinizi internet üzerinden de satışa sunabilmek istiyorsanız eğer e-ticaret sitesi açmanız geremektedir. E-ticaret yabancı bir kavram gelebilir. Elektronik ticaretin kısaltılmış halidir. İnternet ortmında ürün satmak isteyenler ile ürün almak isteyen tüketicileri bir araya getiren online alıuşveriş siteleri olarak tanımlanırlar.

Ekim
2014
10

E-ticaret Sitelerinin Kendilerine Sormaları Gereken Sorular


Açılan bir e-ticaret sitesinden istenilen verimin alınabilinmesi için site odaklı çalışmaların düzenli bir şekilde yapılması gerekir. Bu çalışmalar içerik, sosyal medya, teknik, anahtar kelime, link ve benzeri kontrollerin sürekli yapılarak istenilen başarıya ulaşılması olarak görülebilir. Bu makalede anlatılmış olan çalışmaları yapıp yapmadığınıza göre e-ticaret sitenizden ne kadar verim aldığını veya alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Sanal mağazanız var ise aşağıda bulunan soruları kendinize sormalı ve online satış siteniz için için gerekli çalışmaları yapmalısınız.

Ekim
2014
09

E-ticaret Sitenizde Kullanıcı Trafiğinizi Arttıracak 10 Altın Kural


İnternette satış yapabilmek için online satış sitenizi güvenli bir e-ticaret alt yapısı ile birlikte açmanız gerekmektedir. Online ödeme sistemlerinizin entegrasyonu sağladıktan ve ürünlerinizi ekledikten sonra satış yapmaya hazır hale gelirsiniz. Peki sonrasında neler yapmalısınız ? Veya bu soruyu şu şekilde soralım. E-ticaret sitenizi kurduktan sonra sitenize kullanıcı çekebilmek ve satışlarınızı arttırabilmek için neler yapmanız gerekmektedir ?

Ekim
2014
02

E-ticaret Site İçi İstatistikler Paneli


Neticaret e-ticaret paketleri kullanılarak açılan elektronik ticaret sitelerinin yönetim paneli aracılığı ile detaylı bir şekilde site istatistiklerine ulaşılabilmektedir. Uluslar arası mecrada geçerliliği olan Smarter Stats alt yapısı kullanılarak oluşturulan istatistikler sayesinde sitelerin bütün performans akışları takip edilebilmektedir.

Eylül
2014
30

Alışveriş sitesi nasıl kurulur ?


Şirketi ve satabileceği ürünü olan herkes alışveriş sitesi kurarak online satış yapmaya başlayabilir. Kullanılacak olan yazılımın güvenli olması ilk önem verilmesi gereken konudur. Güvenliğin yanı sıra sistemin kulllanım kıolaylığı da ön planda olmalıdır.

Eylül
2014
25

E-ticaret Sitesi Açtıktan Sonra Neler Yapılmalıdır ?


E-ticaret internette firma ve tüketicileri birleştiren yazılımdır. Ürün sahibi firmalar daha fazla kitleye ulaşabilmek için ürünlerini sergileyebilecek bir site açarlar ve bu site üzerinden online satış gerçekleştirirler.

Eylül
2014
12

İnternette online satış sitesi ile ofis, büro malzemeleri satmak


İnternette ofis, büro malzemeleri satmak isteyenlerin sanal mağaza kurmaları gerekmektedir. Sanal mağaza, ürünlerin internet ortamında bir siteye özellikleri, görselleri ve fiyatları ile birlikte eklenebilmesini sağlayan ve aynı zamanda müşteriler ile firmaı bir araya getiren sitelerdir.

Eylül
2014
10

E-ticaret Siteniz Google Dalgalanmalarından Etkilenmesin


Google spam sitelerin önüne geçebilmek ve aynı zamanda kullanıcılara daha iyi sonuçlar sunabilmek için sürekli algoritma değişikliklerine gidiyor. Bu değişiklikler genel olarak belirli zaman periyotlarında oluyor. Ancak son zamanlarda en çok gözlenen durum sıralamalarda anlık değişimlerin yaşanması. Gün başlangıcında 1. sayfada olan bir site aynı günün sonunda 10. sayfaya kadar düşebiliyor hatta arama dizininden silinebiliyor.

Ağustos
2014
25

Anahtar Teslim Hazır Alışveriş Sitesi


Neticaret anahtar teslim bir şekilde işletmelere verilen ve online alışveriş sitesi kurarak satış yapabilmek için gerekli bütün özelliklerin bir arada sunulduğu bir e-ticaret paketidir. Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından ilk defa 2001 yılında kurulmuş ve binlerce referansı ile sürekli kendisini geliştirmiş bir yazılım sistemidir.

Ağustos
2014
12

E-ticaret'de Google Merchant Center Nasıl Kullanılır


Geri dönüşüm oranı oldukça fazla ancak kullanımı da bir o kadar zor olan Google Merchant Center, ürünlerinizin görselleri, fiyatları, açıklamaları ve linkleri ile birlikte, Google arama motorunda görünmesini sağlayan bir reklam çeşididir. Google Merchant Center sayesinde satmakta olduğunuz ürünlerinizi alacak olan kullanıcılarınıza daha etkili bir şekilde yaklaşıma sahip olabilmektesinizdir.

Ağustos
2014
07

E-ticaret Sitenizde Satışları Arttırmanın Yolları


E-ticaret siteleri açıldıktan sonra etkili bir şekilde satış yapılabilmesi için bazı çalışmaların stratejik planlar doğrultusunda gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Ürünlerin internet kullanıcılarına tanıtılması ve potansiyel müşteri adaylarına ulaşılması önemlidir. Bu makalede bir e-ticaret sitesinin daha etkili bir şekilde internette bulunan tüketicilere ulaşabilmesi için yapması gereken çalışmalardan bahsedilecektir.

Ağustos
2014
01

İnternette Ürün Satışı Nasıl Yapılabilir


“İnternette Ürün Satışı Nasıl Yapılır?” sorusu son zamanlarda işletmelerin en çok araştırdığı konular arasında yer almakta. Bunun en büyük sebebi ise teknolojinin gelişmesi ve insanların hızlı bir şekilde bu değişime uymasından geçiyor. Bu makale internette ürün satışı nasıl yapılır sorusunun cevaplarını bulabilirsiniz.

Temmuz
2014
31

Sanal Mağaza Kurmak İsteyenleri Bilgilendirici Öneriler


Sanal mağaza kurmak isteyenler için hazırlanmış olan bu makalede internette sanal mağaza kurulabilmesi için gerekenler ve ardından da sanal mağaza kurulduktan sonra en etkili geri dönüşümün alınabilmesi için yapılması gereken çalışmalar hakkında bilgi verilecektir.

Temmuz
2014
23

Ticaret Yapmak İstiyorum Diyenlere E-ticaret Sektörü Hakkında Bilgiler


İnternette ticaret yapmak istiyorum diyorsanız eğer Neticaret e-ticaret paketlerini kullanarak sorunsuzca bu isteğinizi yerine getirebilirsiniz. 14 yıllık tecrübesi ve Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. garantisi ile geliştirilmekte olan Neticaret e-ticaret sistemleri sayesinde sadece 1 iş günü içerisinde işletmenize özel sanal mağazanızın kurulmasını sağlayabilirsiniz.

Temmuz
2014
22

E-ticaret Satış Sitesi Kurmak


İşletmeler sahip oldukları ürünleri sadece bulundukları çevreden gelen müşterilerine satabilmektedirler. İş yerine gelen potansiyel müşteri ve alıcı sayısı işletmenin yerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu makalede işyerinizin yanı sıra internet üzerinden de ürünlerinizi nasıl pazarlayabilirsiniz, nasıl bir sistem kullanılması gerekir, satış sitesi kurmak için prosedürler nelerdir detaylı bir şekilde yer verilecektir.

Temmuz
2014
21

E-ticaret Site Trafiğinizi Arttırmanın Ücretsiz Yolları


E-ticaret sitelerine gelen trafikler yani kullanıcıların sayısı, site üzerinden yapılacak olan satış ve elde edilecek gelirler üzerinde en fazla rolü oynayan faktördür. Bir site üzerinden satış yapılabilmesi için o sitede bulunan ürünlerin internet kullanıcılarına tanıtılması gerekir. E-ticaret siteleri üzerinden yapılan satışlar çeşitli reklamlar ya da yapılan organik çalışmalar ile gerçekleşmektedir.

Temmuz
2014
19

İnternetten Ürün Satmak İstiyorum Diyorsanız Eğer


Türkiye’nin e-ticaret sağlayıcısı Neticaret e-ticaret uzmanları tarafından yazılmış olan bu makale sayesinde, internetten ürün satmak istiyorum diyen işletmelerin nasıl bir yol izlemeleri gerektiği anlatılacaktır. Dikkatli bir şekilde okuduğunuz taktirde prosedürler, kullanılması gereken yazılım, online ödeme sistemleri ve güvenlik aşamalarında hangi püf noktalara dikkat edilmesi gerektiğine dair detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Temmuz
2014
17

E-ticaret için Online SEO (Arama Motoru Optimizasyon) Aracı MySeoTool


My SEO Tool sitesi arama motoru optimizasyonuna (SEO) önem veren e-ticaret siteleri tarafından kullanılması oldukça fazla katkı sağlayacak bir çevrimiçi (online) sitedir. Bu site sayesinde anahtar kelimelerinizde Google ve Bing’de kaçıncı sırada olduğunu görebilir, günlük olarak değişimlerini takip edebilirsiniz.

Haziran
2014
27

Online Motosiklet Yedek Parça ve Aksesuar Satış Sitesi Açmak


Motorsiklet yedek parça ve aksesuarlarının satışını yaptığınız bir işletmeniz mevcut ve işletmenizde bulunan ürünleri sadece bölgenizde bulunan motorsiklet sevdalılarına değil aynı zamanda tüm Türkiye'ye satışa mı sunmak istiyorsunuz ? Neticaret ileri teknoloji e-ticaret paketleri ile birlikte bu isteğinizi yerine getirebilirsiniz.

Haziran
2014
26

E-ticaret Sitelerinde BKM Express Entegrasyonu ve Önemi


BKM Express entegrasyonu ile birlikte bu sistemi kullanan ve potansiyel müşteri adaylarınız olan tüketicilerin, sanal mağazanız üzerinden online alışveriş yapmalarını sağlayabilirsiniz. BKM Express nedir, kimler BKM Express kullanmaktadır, BKM Express kullanan üyelere ulaşabilmek için ne yapmanız gerekir öğrenmek isterseniz...

Haziran
2014
23

Online Satış Sitesi Kurmanın Maliyeti Nedir


E-ticaret paketleri internette online satış yapılabilmesi için geliştirilmiş olan ve dijital pazarlama gereçlerinin tamamını bir arada sunabilen paketlerdir. E-ticaret paketleri kullanılarak ekstra bir çalışma yapılmasına gerek kalmadan, rahat ve hızlı bir şekilde internet üzerinden satış yapılabilmektedir. Bu makalede en sık sorulardan iki tanesi olan “Online satış sitesi kurmak ne kadara mal olmaktadır” ve Online satış sitesi kurmak kaç paradır” sorularının cevapları Neticaret e-ticaret paketlerinin özellikleri ile birlikte verilecektir.

Haziran
2014
19

Müşterilerinizin E-mail Marketing ile Yeniden Alışveriş Yapmasını Nasıl Sağlarsınız


E-mail marketing hizmeti sitenize üye olan kullanıcılara toplu bir şekilde mail gönderebilmenizi sağlayan bir çalışmadır. Kampanya veya indirime girmiş olan ürünleriniz ile birlikte hazırlamış olduğunuz özel bültenleri mail marketing hizmeti ile birlikte bütün müşterilerinize gönderme ayrıcalığınız bulunmaktadır. Peki müşterilerinizin e-mail marketing hizmeti ile tekrar alışveriş yapmalarını nasıl sağlayabilirsiniz ?

Haziran
2014
16

En İyi E-ticaret Sitelerinin Çalışma Mantığı Nasıldır


Sektöründe kendisini kanıtlamış ve en iyi e-ticaret siteleri arasına girmiş olan sanal mağazalar SEO, SEM ve SMO çalışmaları üzerine yoğunlaşmış olan işletme sahiplerine aittir. Peki bu çalışmalar nasıl ve yapılmaktadır ?

Haziran
2014
13

E-ticarette Başarılı Olmak İçin Yapılması Gerekenler


E-ticarette başarılı olunmak isteniyorsa eğer kullanıcı (tüketici) ve site odaklı detaylı bir çalışma yapılması gereklidir. Müşteri memnuniyeti ön planda tutulmalı, arama motoru optimizasyonu, sosyal medya optimizasyonu ve reklam çalışmaları iyi bir şekilde kurgulanarak yapılmalıdır.

Haziran
2014
11

E-ticarette Private Shopping Fırsat Sitesi Yazılımları


Neticaret e-ticaret paketleri private shopping yani gelişmiş kampanya yapısına sahip olan özel e-ticaret sistemi geliştirmiştir. Tüketici ve müşteri istekleri üzerine yapılan araştırmalar ile projelendirilen bu yapı sayesinde estetik ve yaratıcı tasarımlara sahip olan fırsat siteniz üzerinden dilediğiniz kampanyayı oluşturabilme şansınız bulunmaktadır. Dijital ticaretinizi büyütebilmeniz için büyük fırsatlar sunan private shopping sistemini dilerseniz daha yakından inceleyelim.

Haziran
2014
10

E-ticaret Sitesi Kurarak İş Güvenliği Malzemelerinizin Online Satışını Yapabilirsiniz


İş ağlığı ve güvenliği son zamanlarda ciddi bir şekilde üzerinde düşülen bir konudur. Denetimler ve eğitimler sıklaştırılmakta ve bütün işletmelerin belirlenen kurallara uyması için yaptırımlarda bulunulmaktadır. İşçi ve işverenin haklarını savunmak için yapılan uygulamalar sonucu iş sağlığı ve güvenliği için kullanılan malzemelerin kullanım sayıları da artış göstermektedir. Eğer sizlerde iş sağlığı ve güvenliğine uygun ürün satışı yapıyorsanız, bu ürünlerinizi sadece fiziksel mağazanızda değil aynı zamanda sanal mağazanız üzerinden de pazarlayabilmektesinizdir.

Haziran
2014
09

E-ticaret Sitemin Kelimelerinde Düşüşler Yaşıyorum Sebebi Nedir ?


E-ticaret siteleriniz için çalışma yaptığınız kelimelerinizde ani düşüşler yaşıyorsanız bunun birden fazla sebebi olabilmektedir. E-ticaret SEO ve Sosyal Medya uzmanlarımız tarafından yazılmış olan bu makale sayesinde sizlerde e-ticaret sitenizde yaşamış olduğunuz kelime sıra düşüşlerinin sebebi öğrenebilir ve çalışmalarınızı hatanızın aksine sürdürebilirsiniz.

Haziran
2014
06

TUSİAD Tarafından Yayınlanan 2014 E-ticaret Raporu


Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği tarafından “Dijital Pazarın Odak Noktası e-Ticaret: Dünya’da Türkiye’nin Yeri, Mevcut Durum ve Geleceğe Yönelik Adımlar” başlıklı e-ticaret raporu yayınlandı. Toplam 136 sayfa olarak sunulan ve e-ticareti bütün yönleri ile inceleyen bu raporda Türkiye’nin Dünya e-ticaret pazarında nasıl bir konumda olduğu da detayları ile birlikte incelenmiş durumda.

Haziran
2014
05

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Satış Rakamlarınızı Nasıl Etkiliyor ?


Arama motorlarında bir ürün hakkında aratma yapan kullanıcılar o ürün için ayırabilecekleri maliyeti ayırmış durumdadırlar ya da alacakları ürünün direk olarak özelliklerini ve detaylarını incelemek için giriş yapmaktadırlar. Durum böyle olunca SEO çalışmaları satış rakamlarının direk olarak artışına sebep olan çalışmalardır. Çünkü arama motorlarından sitenize gelecek olan kullanıcını sayısını belirleyen en önemli faktördür.

Haziran
2014
03

E-ticaret Sitelerine Uyarlanabilen İleri Teknoloji Sanal Pos Ödeme Altyapısı E-tahsilat!


E-tahsilat sistemleri sayesinde kendi ödeme sisteminiz üzerinden Türkiye'de bulunan bütün bankaların sanal posları ile birlikte altenatif ödeme sistemlerini (paypal, ipara, payu, paynet...) kullanarak online kredi kartı tahsilatı yapabilirsiniz. İster kendinize özel alacağınız alan adı altında isterseniz de alan adınızın sub domaini altında e-tahsilat online ödeme sistemlerini kullanabilirsiniz.

Haziran
2014
02

İşletmeler Neden E-ticaret Sitesi Açıyor - Açmalı ?


İşletmeler için çıkacak olan olası yasal zorunluluklar ile birlikte internet kullanımında yaşanan beklenmedik artış işletmelerin internette de bir mağazaya (e-ticaret sitesine) sahip olmaları gerekliliğini göstermektedir. Ticaret Kanunu’nda yaşanan değişikliklere göre, fiziksel mağazası olan işletmelerin artık internette kendilerine özgü bir web sayfası yayınlama zorunluluğu getirilmektedir. Durum böyle olunca acaba sadece internet sitesi ile mi yetinilmeli yoksa e-ticaret sitesi açarak aynı zamanda bu site üzerinden online satış mı yapmalı sorusu akıllara takılmaktadır.

Mayıs
2014
29

E-ticaret Sitelerinde Google Satın Alma Davranışları 2014


Türkiye’de en çok giriş yapılan arama motoru Google ise e-ticaretin bu şekilde hızlı bir ivme ile gelişmesini yakından takip ediyor. E-ticaret siteleri için hazırlanan ürün listeleme reklamları ve e-ticaret izleme ayarlarından sonra e-ticaret sitelerine yeni özel tanımlamalar getiriyor. Google analytics sistemini kullanan e-ticaret siteleri çok yakında müşteri takip özellikleri ile tanışıyor.

Mayıs
2014
27

E-ticaret Sitelerinde BKM Express Kullanımı


BKM Express kullanımı oldukça kolay ve hızlı bir şekilde ürün alınmasını sağlayan bir ödeme sistemidir. E-ticaret site sahipleri sitelerinde BKM Express kullanarak, müşterilerinin internet üzerinden kart bilgilerini paylaşmadan alışveriş yapmalarını sağlayabilmektedir. Sadece alışveriş değil aynı zamanda ios ve android için yapılmış olan uygulamalar sayesinde cep telefonları ve tablet bilgisayarlardan para gönderimi yapılabilmektedir.

Mayıs
2014
26

Online Photoshop Editör - E-ticaret Ürünlerinizin Görsellerini Düzenleyebilirsiniz


Bu makalede ürünlerinizi daha şık ve kaliteli görseller ile tanıtabilmeniz için online olarak kullanabileceğiniz bir site tanıtılacaktır. Dünyada en çok kullanılan online photoshop sitesi Pixlr sayesinde sizlerde hızlı ve kolay bir şekilde ürünleriniz için çekmiş olduğunuz fotoğraflar üzerinde değişiklikler yapabilir ve size sunulan ayrıcalıklar sayesinde görsellerinize ayrı bir hava katabilirsiniz. Bu sayede e-ticaret sitenize gelecek olan tüketicilerin ürün görselleri sayesinde daha net bir bilgi almasını sağlayabilir aynı zamanda sitenizi daha kaliteli görünmesini sağlayabilirsiniz.

Mayıs
2014
23

Kampanyalı Neticaret E-ticaret Paketlerinin Özellikleri


Neticaret kampanyalı Pro, Plus, Perfect ve Premium e-ticaret paketleri küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelerin, üretici, toptancı ve tedarikçilerin internet ortamında bayi, alt bayi ve müşterilerinden kred kartı ile online tahsilat yapabilmelerini sağlayan ve aynı zamanda bütün ödeme sistemlerini kullanabilecekleri kolay ve rahat yönetime sahip e-ticaret paketleridir.

Mayıs
2014
22

Neticaret Online Destek Hattı ile Bütün Sorularınızın Cevabını Bulabilirsiniz


Neticaret e-ticaret paketleri hakkında detaylı bilgi talebi almak, aklınıza takılan soruları sormak, sorunlarınız hakkında şikayetlerde bulunmak istiyorsanız online telefon üzerinden ya da destek paneliniz üzerinden bu isteğinizi yerine getirebilirsiniz.

Mayıs
2014
21

Yeni E-ticaret Siteleri İçin 5 Önemli Makale


E-ticaret sitenizi yeni açtıysanız eğer profesyonel sosyal medya, dijital pazarlama, seo ve e-ticaret uzmanları tarafından hazırlanmış olan 5 ayrı makale sayesinde sitenize nasıl daha fazla kullanıcı çekebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Mayıs
2014
20

E-ticarette Ürün ve Kategori Yönetimine Dikkat!


Tüketiciler e-ticaret sitelerine giriş yaptıktan sonra alışverişlerini yapabilmek için direk olarak yöneldiği alanlar kategorilerdir. Planlı bir şekilde oluşturulmayan kategoriler sebebi ile ürün almak isteyen ancak aradığı ürüne ulaşamayan tüketici sayısı da oldukça fazladır. Bu sebeple bir e-ticaret sitesi açıldıktan sonra kategori düzenlemelerine müşteri odaklı özen gösterilmesi gerekir. Peki hangi çalışmaların yapılması gerekir ?

Mayıs
2014
16

Online Alışveriş Sitelerinin Çalışma Mantığı


Online alışveriş siteleri (e-ticaret sistemleri) mantığı nasıl çalışmaktadır ? Online ödeme sistemlerinin kurulmu, alım satım işlemlerinin gerçekleştirilmesi, havale, eft ve kargo aracılığı ile ödeme ve kargolama işlemleri hakkında detaylı bilgiler.

Mayıs
2014
15

Arama Motoru Optimizasyonuna Katkı Sağlaması İçin Resim Nasıl Optimize Edilir


Resimlerin optimize edilmesi ve arama motorları istekleri doğrultusunda dizayn edilmesi SEO'yu etkileyen önemli faktörler arasında yer almaktadır. Bununla birlikte siteye görsel aramalardan gelen kullanıcı sayılarını da arttırmaktadır. Peki en doğru resim optimizasyonu nasıl yapılır ?

Mayıs
2014
14

E-ticaret sitelerinde aranması gereken özellikler nelerdir ?


E-ticaret siteleri güvenli ve sorunsuz bir şekilde online satış yapabilmenizi sağlayabilmelidir. Aynı zamanda dijital pazarlama stratejinizin belirlenmesinde size en uygun ayrıcalıkları sunabilmelidir. Neticaret e-ticaret paketleri sahip olduğu ayrıcalık ve özellikleri sayesinde internette rahat ve kolay bir şekilde profesyonelce ticaret yapmanızı sağlamak için tasarlanmışlardır. Bu makalede bir e-ticaret sisteminde kesinlikle aranması gereken özelliklerden bahsedilecek ve ardından daha rahat ve kolay bir şekilde sanal mağazanız üzerinden satış gerçekleştirebilmeniz için, kullanacağınız yazılımın sahip olması gereken ayrıcalıklardan bahsedilecektir.

Mayıs
2014
13

E-ticaret sitelerine ürün eklerken nelere dikkat edilmelidir


E-ticaret sitelerinize ürün eklerken aşağıda madde madde anlatılacak olan konular doğru ve stratejik bir şekilde uygulanması, hem arama motoru optimizasyon performansınızı hem de geri dönüşüm oranlarınızı arttırıcı etkiye sahiptirler. Alt başlıklar altında sanala mağazalarınıza ürün eklerken dikkat etmeniz gereken çalışmalar anlatılacaktır. Peki e-ticaret sitelerine ürün eklerken nelere dikkat edilmelidir ?

Mayıs
2014
12

Ücretsiz E-ticaret Yazılımı Testi


Neticaret e-ticaret paketleri ile sahip olacağınız e-ticaret sitelerinizin yazılımını ücretsiz olarak test edebilir bu sayede yönetim paneli ve açılacak olan sanal mağaza yazılımınızı satın almadan önce hangi özelliklere sahip olduğunu görebilirsiniz.

Mayıs
2014
10

Google'da Anlık Arama Yapılan Kelimeleri Takip Ederek E-ticaret Siteniz İçin Özel Stratejiler Uygulayabilirsiniz


Türkiye'nin en büyük arama motoru Google anlık yapılan aramaları geliştirmiş olduğu bir site üzerinden kullanıcılarına göstermekte. Bu sayede Google'da trend olan yani en çok aranan kelimeleri bir internet sitesi üzerinden takip ederek sizlerde e-ticaret sitelerinizde kullanıcı davranışlarınıza özel arama motoru optimizasyon çalışmalarınızı yapabilirsiniz.

Mayıs
2014
09

Css Sprite Tekniği Nedir ? E-ticaret Sitelerinde Nasıl Kullanılır


Css sprite, e-ticaret sitenize giriş yaptığınız zaman sitenize çağrılmakta olan bütün resimleri bir araya getirerek tek bir resim üzerinden çağırılmalarını sağlayan tekniktir. Direk olarak sitenizin açılış hızını arttırıcı ve buna paralel olarak arama motoru optimizasyonunuzdan daha yüksek performans almanızı sağlamaktadır.

Mayıs
2014
08

E-ticarete Başlayabilmek İçin Ayrılması Gereken Bütçe Ne Kadardır ?


E-ticaret sitesi açmayı düşünüyorsanız eğer, bu sektöre giriş yapmadan önce ayrılacak olan bütçeyi merak ediyorsunuz demektir. İleri derece güvenlik önlemleri ile donatılmış, istenilen bütün gereksinimleri karşılayan, online satış yapabilmeniz için sizlere bütün ayrıcalıkları sunan sistemlerle e-ticarete başlamak isterseniz profesyonel e-ticaret paketlerini kullanmanız gerekmektedir. Peki bu sistemlerin kullanılabilmesi için ne kadar bütçe gereklidir.

Mayıs
2014
06

E-ticaret Sitelerine Özel E-posta Pazarlama Stratejisi


Sosyal medya, arama motoru çalışmaları ve ücretli tanıtım hizmetlerinden sonra dikkat çekici geri dönüşüm oranlarına sahip bir diğer dijital pazarlama aracı e-posta pazarlama hizmetleridir. Peki e-posta pazarlamada başarıya ulaşabilmek için nasıl bir çalışma yapılması gerekir ?

Mayıs
2014
05

Cilt Bakım Ürünlerini Online İnternetten Satmak


Cilt bakım ürünlerine gösterilen talep bu kadar fazla iken sizlerin hala ürünlerinizi internette satışa sunduğunuz bir sanal mağazanız mevcut değil mi ? Eğer sanal mağazanız yok ise bu makale sayesinde ileri teknoloji güvenlik önlemleri ile donatılmış profesyonel bir online satış sitesine nasıl sahip olabileceğinizi A’dan Z’ye öğrenebileceksiniz.

Mayıs
2014
02

E-ticaret Sitesi Açmanın Artı ve Eksileri Nelerdir ?


Doğru stratejiler uygulandığında e-ticaret sitesi açmak ürünlerin daha fazla kitle tarafından tanınmasına ve daha fazla potansiyel müşteriye hitap edilmesine sebep olmaktadır. Çünkü sadece fiziksel mağazanızın bulunduğu bölgeye değil aynı zamanda interneti kullanmakta olan bütün bölgelere satış yapma imkanına sahip olmaktasınızdır. E-ticaret sitesi olmayan işletmeler sadece mağazalarına gelen kullanıcılara ürün satışı yapmaktadır. Sanal mağazası olan işletme sahipleri ise Türkiye’nin 7 bölgesine kargo ile ürün gönderimi yaparak satış yapabilmektedirler.

Nisan
2014
30

E-ticaret Sistemlerinde Olması Gereken Özellikler


Bir e-ticaret sisteminin en iyisi olup olmadığına karar vermeden önce o sistemin sahip olduğu ayrıcalıkların ve özelliklerin incelenmesi gerekmektedir. E-ticaret sitesi açıldıktan sonra sorun yaşamamak ve aynı zamanda istenmeyen bütçe harcamaları yaşamamak için teknik özellikleri ile birlikte detaylı bir inceleme yapılması gerekmektedir. E-ticaret yazılım uzmanları ile yapılan özel röportajın ardından en iyi e ticaret yazılımında sahip olunması gereken özellikler üzerine özel bir makale yazılmıştır.

Nisan
2014
29

E-ticaret yapmak istiyorum zor mudur diyorsanız


E-ticaret yapmak zor mudur sorusu işletmelerin en çok akıllarına takılan sorulardan bir tanesidir. İşini internete taşımak ve tüm Türkiye’ye online ürün satışı gerçekleştirmek isteyen işletme sahipleri, genel olarak bu sektör hakkında bilgi sahibi olmadıkları için hayallerini gerçeğe dönüştürmemektedirler. Peki e-ticaret yapmak gerçekten zor mudur ?

Nisan
2014
29

İyi Bir Alışveriş Sitesinde Olması Gereken Teknik Özellikler


Online alışveriş sitesi açabilmek için profesyonel e-ticaret sistemlerinin kullanılması gerekmektedir. E-ticaret sistemleri internet ortamında ürün ve hizmetlerin, tüketiciye ve ya bayiye sunulmasını ve aynı zamanda online sipariş alınarak online satış yapılabilmesini sağlayan sistemlerdir. Tüketici ve işletme sahibi sanal ortamda buluşturan online alıveriş siteleri sayesinde herhangi bir fiziksel temas olmadan ürün alım ve satım işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Peki iyi bir online alışveriş sisteminde hangi özelliklerin olması gerekir ?

Nisan
2014
28

Açılış Sayfası - Landing Page Nasıl Hazırlanmalıdır ?


Başta tasarım olmak üzere yönlendirilme yapılan sayfa, ürüne eklenen kampanyalar, hediyeler ve çekilişler, bannerlarda kullanılacak olan metin ve görseller açılış sayfanız için almış olduğunuz reklamların dönüşüm oranlarını etkileyici faktörler arasında yer almaktadırlar.

Nisan
2014
26

Stoksuz E-ticaret Nedir ? Dropshipping Satış


E-ticaret her geçen gün daha hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Bu büyüme başta işletmeler olmak üzere internette ticaret yapmak isteyen girişimciler için daha önemli bir Pazar haline gelmesine sebep oluyor. Kendi e-ticaret sitelerini açan şirketler internet üzerinden online satış yaparak sadece bulundukları bölgeye değil aynı zamanda tüm Türkiye’ye hitap ederek cirolarını arttırıyorlar.

Nisan
2014
25

Av ve Kamp Malzemeleri Online Satış Sitesi Kurmak


Av ve kamp malzemelerinizi sanal ortamda satışa sunabilmek için e-ticaret sistemlerini kullanmanız gerekir. E-ticaret sistemleri internette online staış yapabilmneniz için gerekli bütün ihtiyaçları bütünleşik çözümler ile sizlere sunmaktadır.

Nisan
2014
24

E-ticaret Sitesi Nasıl, Kaç Günde Yapılır ?


E-ticaret sitesi açmaya karar verdikten sonra sadece 1 iş günü içerisinde sisteminiz hazır halde anahtar teslim bir şekilde kurularak sizlere teslim edilmektedir. Bütün entegrasyonlar (online ödeme sistemleri, toplu ürünler, muhasebe programları vb..) istediğiniz anda sitenize uygulanabilmektedir. Dilerseniz kendi almış olduğunuz alan adı ile birlikte dilerseniz de Neticaret teknik ekibinin ile iletişime geçerek istediğiniz alan adı ve tasarımda online satış sisteminizi kurabilir ve internette satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Nisan
2014
22

Online Satış Sistemi Kullanımı ve Özellikleri


Eçözüm tarafından geliştirilen online satış sistemi Neticaret ile hiç bir yazılım ya da internet bilgisine dahi sahip olmasanız, alacağınız kısa bir eğitimin ardından internette açacağınız sanal mağazanızı profesyonel bir şekilde yönetebilir ve online satış yapabilirsiniz.

Nisan
2014
21

HPM, B2B, B2C E-ticaret, Web Service, Mobil Tahsilat Sistemleri ile Uyumlu E-tahsilat Yazılımı


Netahsilat Proje Plus online tahsilat ve ödeme yazılımı, HPM, B2B, B2C, web servise, mobil ve diğer e-tahsilat (online tahsilat – ödeme) uygulamalarına sahip, yönetim panelli ve özelleştirilebilir özelliğe sahip bir e-tahsilat sistemidir. Türkiye’de bulunan bütün bankaların sanal pos sistemlerine entegre bir şekilde çalışabilmektedir. Kurum, firma ve işletmelerin istekleri doğrultusunda özelleştirilebilen e-tahsilat yazılımı aynı zamanda ERP, CRM, B2B ve B2C e-ticaret yazılımları ile birlikte çalışabilmekte ve iş süreçlerine özgü dizayn edilebilmektedir.

Nisan
2014
19

E-ticaret Sitesi Nasıl Açılır - Detaylı Anlatım


E-ticaret sitesi nasıl açılır sorusu bir çok işletmenin aklından geçen ancak tam olarak cevaplarını bulamadıkları bir sorudur. Genel olarak hangi yazılımın kullanılması gerektiği, nereden başlanacağı, nasıl bir sistemin sektörlerine uygun olacağı, güvenlik önlemlerinin nasıl alınması gerektiği, hangi ödeme sistemlerinin kullanılacağı, sanal mağaza üzerinden satış yapabilir miyim ve benzeri gibi soru işaretleri genel olarak akılları karıştırmaktadır.

Nisan
2014
18

Otomobil Lastik, Jant Bakım Ürünleri Online Satış Sitesi Kurmak


Otomobil lastiği, jant bakımı ve benzeri ürünlerin satışının yapıldığı bir fiziksel mağazaya sahip iseniz, ürünlerinizi aynı zamanda internet üzerinden de satışa sunabilirsiniz. Hem firmanızın tanıtımını yapabileceğiniz hem de online sipariş alabileceğiniz sitenize sayesinde sadece bulunduğunuz bölgeye değil aynı zamanda internette otomobilleri için ürün satın almak isteyen potansiyel müşterilere de ulaşma şansına sahip olabilirsiniz.

Nisan
2014
17

E-ticaret Sitelerinde Yapılan Sunumlar Satışları Nasıl Etkiliyor


E-ticaret sitesi açıldıktan sonra satışların arttırılmasında sitenin sunum şekli oldukça fazla paya sahiptir. Sahip olunan ürünlerin daha fazla kitleye artan bir ivmeye sahip tanıtımının yapılabilmesi için ise izlenmesi gereken bazı stratejik çalışmalar mevcuttur. Bu makalede e-ticaret sitesi açtıktan sonra sunum eksikliğinden dolayı dijital pazarlama da sorun yaşayan işletmeler için çözüm önerileri sunulmaktadır.

Nisan
2014
16

Eticaret Sitenize Hangi Kanallardan Reklam Alabilirsiniz


E-ticaret site sahipleri; hem arama motoru optimizasyonunuzdaki performansınızı geliştirilebilmeniz hem de daha çok kitleye ulaşarak satışlarınızı arttırabilmeniz için bazı reklam kanallarını kullanmanız gerekmektedir. Bu reklam kanalları en etkili dönüşüm oranlarına göre makaledeki gibi sıralanabilir.

Nisan
2014
15

Sahip Olunan Mal ve Ürünlerin İnternetten Pazarlanması


İşletmenizde bulunan mal ve ürünlerinizi internette de satmak istiyorsanız e-ticaret sistemlerini kullanmanız gerekmektedir. E-ticaret sitemleri online satış yapabilmeniz için ihtiyacınız olan her şeyi karşılayan sistemlerdir. Ürün ve mallarınızı özelikleri, fiyatları ve görselleri ile birlikte kendi alışveriş sitenize eklenmesini ve ardından satış yapılabilmesini sağlarlar.

Nisan
2014
14

İnternette Boya Malzemeleri Satışı Nasıl Yapılır


İnternette boya ve badana malzemeleri yapabilmek için e-ticaret online alışveriş sistemleri kullanılır. Her evin, her işyerinin ve inşaatı bitmiş olan bütün mekanların badana (boya yapmak) yapabilmek için boya, fırça, rulo, koruyucu örtü gibi malzemelere ihtiyaçları bulunmaktadır. İnternetin ve teknolojinin hızla gelişmesinden dolayı bu malzemelerin satışları sanal ortamda da yapılabilmektedir.

Nisan
2014
11

Online Satış Sitesi Kurmak İçin Gerekenler


Online satış sitesi bir diğer adı ile alışveriş sitesi kurmak için bazı gereksinimler bulunmaktadır. E-ticaret uzmanları tarafından yazılmış olan bu makalede, ürünlerinizi internette online satışa sunabilmeniz için gerekenler anlatılacak ve profesyonel e-ticaret paketleri hakkında bilgi verilecektir.

Nisan
2014
10

İnternetten Gıda Ürünlerini Online Site Üzerinden Satmak


E-ticaret sektörünün vazgeçilmezleri arasına gıda sektörü de girmeye başladı. Türkiye’de gıda sektörü ve ürünleri üzerine mağazaları olan firmalar, ürünlerini aynı zamanda kendi sanal mağazaları üzerinden de pazarlamaya başladılar. Sanal mağazalarda yapılan satışlarda özel günler başta olmak üzere fiziksel mağazaların payı hızlı bir şekilde geriledi. İnsanlar teknolojiye daha kolay ulaşabilmesi ve her geçen gün gelişen internet sayesinde artık gıda ürünlerinin de alım ve satımları internetten yapılır oldu. Gıda sektöründe etkili bir şekilde yer alabilmek ve internet kullanıcılarına da ulaşarak ürünleri internette pazarlamak isteyenler kendi sitelerini özel tasarımları ile birlikte kullanmaya başladı.

Nisan
2014
09

E-ticaret Sitem İndex Almıyor, Sebebi Ne Olabilir ?


Ürünlerinizi online satışa sunabilmek için e-ticaret sitesi açtınız ancak yeni sayfalar girmenize rağmen eklenen yazılarınız arama motorlarından index almıyor mu ? Bunun sebebini merak mı ediyorsunuz ? E-ticaret sitenizi arama motorlarında indexlenmesi için neler yapabilirsiniz detaylı bir şekilde makalede anlatılmıştır.

Nisan
2014
08

E-ticaret Sitelerinde Ürün Görsellerinin Arama Motoru Optimizasyonuna (SEO'ya) Etkisi Nedir


E-ticaret siteleri için Google görsel arama trafiği büyük önem sarf etmektedir. Çünkü genel olarak alınacak olan ürünlerde ilk adım nasıl bir görünüşe sahip olduğudur. Görselleri hem sitede kalma sürelerini arttırabilmekte, hem görsel alanından yapılan aratmalarda siteye hit sağlamakta ve ürünü müşterilere sunmakta hem de eklendiği sayfaya katkı sağlayabilmektedir.

Nisan
2014
07

Alışveriş Sitesi Açmak İstiyorum Diyorsanız


Online alışveriş sitesi açmak istiyorum diyen işletme ve girişimcilerin ilk yapması gereken şey e-ticaret paketleri hakkında bilgi sahibi olmaktır. Online ticaret yapılabilmesi için neler gereklidir öğrenilmeli ve profesyonel e-ticaret sistemleri kullanılmalıdır. Makale içerisinde detaylı bilgilendirmeler yapılmıştır.

Nisan
2014
05

E-ticaret'in Faydaları, Zararları, Avantajları, Dezavantajları


E-ticaret sektörüne giriş yapmak isteyen ancak ne gibi avantajları ya da dezavantajları olduğuna dair bilgi sahibi olmayan işletme – girişimciler için 13 yılın vermiş olduğu tecrübelere dayanarak Neticaret uzmanları tarafından detaylı bir makale hazırlanmıştır. Bu makale sayesinde E-ticaret’in faydalı yönlerini, zararlarını ve sizlere sunacağı olumlu ya da olumsuz taraflarını öğrenme şansı bulabileceksiniz.

Nisan
2014
04

Neticaret E-ticaret Paketleri İçin Yapılan Bazı Yorumlar


Neticaret e-ticaret paketleri 2000’in üzerinde işletme tarafından kullanılmakta olan, ileri teknoloji güvenlik önlemlerinin alındığı ve e-ticaret yapabilmek için ihtiyaç duyulan bütün gereksinimleri bir araya getirerek bütünleşik çözümler sunan paketlerdir. Büyük ve küçük ölçekli işletmelere özgü olarak modellenebilen Neticaret e-ticaret paketleri e-ticaret sektöründe 2001 yılından itibaren e-ticaret yazılımları üzerinde çalışma ve projelerini sürdürmektedir. Makalenin devamında e-ticaret paketlerine yapılan yorumlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Nisan
2014
03

E-ticaret Sistemini Nereden Almalıyım Sorusuna Kullanılması Gereken Sistemlerin Özellikleri ile Cevap


E-ticaret sistemini nereden almalıyım sorusu sıkça sorulan sorular arasında yer almaya başladı. Bunun en büyük sebebi ise kullanılmakta olan e-ticaret sistemlerinin müşteri isteklerini karşılayamamasından ya da yaşanılan sorunların önüne geçilememesinden kaynaklanmaktadır. Bu makalemizde, e-ticaret sitesi açmadan önce kullanılacak olan sistemde hangi özelliklerin var olması gerekliliğinden bahsedeceğiz. Bu sayede hem sorunsuz bir şekilde online satış yapabilecek hem de henüz giriş yapmadığınız ya da giriş yapmanıza rağmen başarılı olamadığınız e-ticaret sektöründe ideallerinize ulaşabilmek için nasıl bir sistem kullanmanız gerektiğini aktarılacaktır.

Nisan
2014
03

E-ticaret Paketi Satın Alacağım Nelere Dikkat Etmem Gerekir ?


E-ticaret paketi satın almadan önce hangi özelliklere ve ayrıcalıklara sahip olduğuna dikkat edilmesi gerekmektedir. Sorunsuz ve güvenli bir şekilde e-ticaret yapılabilmesi için ileri teknoloji güvenlik önlemleri alınmalı ve yazılımlar bütün ihtiyaçları karşılayabilmelidir.

Nisan
2014
02

Medikal Malzemeleri ve Sağlık Ürünleri Online Satış Sistemi


Bu makalenin devamında medikal ürünlerinizi ve sağlık malzemelerinizi internette profesyonel bir şekilde nasıl satışa sunabileceğinizi, hangi sistemleri kullanmanız gerektiği hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Yazının sonunda mevcut olan demo talebi butonu sayesinde ücretsiz olarak sistemi test etme şansına da sahip olabileceksiniz. İnternette güvenli ve bütünleşik çözümler sunan Neticaret e-ticaret paketleri ile birlikte sizlerde sanal ortamda çalışan kendi dükkanınızı açabilirsiniz.

Nisan
2014
01

FriendFeed Sosyal Paylaşım Sitesi ve Sosyal Medya Optimizasyonuna Katkıları


Sosyal medya optimizasyonuna Facebook, Twitter ve Google Plus sitelerinden sonra en çok katkısı olan sitelerden bir tanesi de FriendFeed'dir. Peki FriendFeed nasıl üye olunur ?