Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
E-ticaret Ödeme Sistemleri E-ticaret Ödeme Sistemleri
ödeme sistemleri

E-ticaret sitelerinde kullanılabilen ödeme sistemi seçeneği oldukça fazladır. Genel olarak para transferleri kredi kartları, bankadan havale-eft, kargoya kapıda ödeme ve mobil ödeme sistemleri ile gerçekleştirilmektedir. Mobil ödeme ve kredi kartı ile yapılan ödemelerde farklı tercih seçenekleri bulunabilmektedir. Şimdi sırasıyla e-ticaret sitelerinde hangi ödeme sistemleri nasıl kullanılmaktadır ona bakalım.

Kredi Kartı İle Ödeme Alma

Sağlamış olduğu avantajlar ve kullanım kolaylığından kaynaklı olarak en çok kullanılan ödeme yöntemidir. Alışveriş sitelerinde gezen bir çok kullanıcı da kredi kartı mevcut olduğu ve bu sitelerde kredi kartlarına sağlanan taksit seçeneklerinden kaynaklı olarak kullanım hacmi oldukça fazladır. Bu ödeme sisteminin kullanılabilmesi için bankalara yapılan sanal pos başvurusunun kabulü ve e-ticaret sistemlerinde kabul edilen sanal posun kurulumunun yapılabileceği destek yazılımlarının olması gerekir.

Kargo ile Ödeme Alma

En çok tercih edilen ikinci ödeme yöntemi kargo ile kapıda yapılan ödemelerdir. İnsanlar satılan ürüne sahip olmadan ödeme yapmak istememektedirler. Bu şekil ödeme yönteminde bir kargo ile e-ticaret anlaşmalı yapılabilir. Kargolar gönderilecek ürün sayısına göre sizlere bir fiyat listesi çıkaracaklardır. Kargo sizin adınıza ödemenizi alır. Şirketinizin hesabınıza alınan ödemeleri periyodik olarak gerçekleştirir.

Havale-Eft ile Ödeme Alma

Şirket adına alınacak olan banka hesapları ile müşterilerin satış esnasında ürün tutarında havale ya da eft yapması sağlanabilmektedir. Havale yapıldığı anda sistem üzerinden siteye bildirim bırakılır. Site sahibi banka hesaplarından havale yapılıp yapılmadığını kontrol eder ve ona göre siparişi onaylanmaktadır. Özellikle internet bankacılığı kullanan kullanıcılar tarafından çok tercih edilen bir yöntemdir.

BKM Ekspress ile Ödeme Alma

Son zamanlarda oldukça hızlı bir ivme ile kullanılmakta olan ödeme yöntemidir. Bu ödeme sistemi e-ticaret sitesine kurulduğu taktirde hem kredi kartı ile hem de banka kartları ile ödeme alınabilmektedir. BKM Ekspress’e üyue olan müşteriler sitenizden bu alanı kullanarak gönül rahatlığı ile sadece kullanıcı bilgileri ve şifrelerini girerek ödeme gerçekleştirebilmektedirler.

Cep Telefonları ile Ödeme Alma

Cep telefonlarından alınan ödemelerdir. GSM şirketleri ile anlaşılarak e-ticaret sitelerine entegrasyonu sağlanabilmektedir. Müşteriler faturalı cep telefonlarından ödeme gerçekleştirebilmekte ve yaptıkları ödemeler faturalarına yansıtılmaktadır. Satın alınan ürün tutarı karşılığı belirlenen komisyonlar çıkartılarak GSM şirketlerinden alınabilmektedir.

Neticaret Ödeme Sistemleri

Neticaret ile kurulan e-ticaret sistemlerinde bütün ödeme seçeneklerinin kurulabilmesi için özel yazılımlar geliştirilmiştir. Bu yazılı8mlar sayesinde sahip olduğunuz sitede dilediğiniz ödeme sistemini kullanabilir ve çok rahat bir şekilde kurulumunu yapabilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle