Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
E-ticaret Nedir Nasıl Yapılır - Özel Makale E-ticaret Nedir Nasıl Yapılır - Özel Makale
alışveriş yapan bayan

Daha önceki makalelerimizde e-ticaretin hem sözlük anlamı ile ilgili hem de genel olarak ne anlam ifade ettiğime dair özel anlatımlarda bulunmuştuk. Ancak arada geçen süre zarfında yaşanan değişiklikler, gelişmeler ve e-ticaret ile ilgili haberler tekrar bu konu üzerinde bir makale yayınlamamız gerektiğini bizlere gösterdi.

İnternette Satış Yapılabilen Sistemlerdir

E-ticaret internette ürün satışı gerçekleştirmenizi sağlayan sistemlerle ile açılan web sitelerine verilen isimdir. Bu sitelerde istediğiniz ödeme sistemini kullanabilirsiniz. İnternetten ürün almak isteyen tüketicilere mağazanızda ya da tedarikçi firmadan karşılayacağınız ürünleri satabilirsiniz. E-ticaret sitelerinize sınırsız sayıda ürün ekleyebilirsiniz.

E-ticaret Sistemlerinin Yönetim Paneli

E-ticaret sitelerinin bir yönetim paneli bulunmaktadır. Bu yönetim paneli açılan sitede değişiklikler yapılabilmesi için kolay ve rahatça anlaşılır olacak şekilde dizayn edilmişlerdir. Örnek olarak ürün eklemek için bu yönetim panelinde bulunan ürün ekleme alanına tıklanır. Sizlerden ürünün adı, fiyatı, görselleri ve diğer bilgilerin girilmesi istenir. Siz bu işlemleri tamamlayınca sahip olduğunuz sitede bu ürün çıkmaya başlar. Artık o ürünün satışı kullanılan ödeme sistemleri ile yapılabilmektedir. Aynı şekilde ürün kategorileri, sayfalar, bizden haberler kısmı ve sitede bulunan diğer alanlarında yönetimi yapılabilmektedir.

Online Sipariş Modülü

Açılan sitenin yönetim panelinde sipariş kontrol alanı bulunmaktadır. Bu alan sayesinde sitenizden kullanıcılar ürün aldığı taktirde bir bildirim düşer. Müşterilerinize sunmuş olduğunuz ödeme sistemi tercihlerinin hangisinin olduğu, kredi kartı ile ödeme yapılmış ise onaylanıp onaylanmadığı, havale-kargoda kapıya-eft ile ödeme yapılmış ise müşterinizin bilgileri ve sizin yönetim paneli aracılığı istemiş olduğunuz bilgiler sipariş panelinde karşınıza çıkmaktadır. Bu sayede müşterilerinize ürün gönderimi yaparken sağlıklı iletişim kurabilir hem de ne kadar sipariş alındığını ve satış yapıldığını görebilirsiniz. Hangi ödeme sistemi ile hangi günde ne kadar ödeme yapıldığını yine bu panel yardımı ile görebilmektesinizdir.

Üyelik Modülü ve Toplu Mail gönderimi

Sitenize üye olan kullanıcıların yönetim paneliniz sayesinde takip edebilirsiniz. Belirli periyotlarda onlara yeni ürünleriniz ya da kampanyalarınız hakkında bilgilendirme mailleri gönderebilirsiniz. Bu sayede sizden daha önce ürün satın almış olan müşterilerin tekrar ürün almalarını sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte kurulacak olan Facebook Store özelliğini de yine bu panel üzerinden düzenleyerek aynı anda dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi olan Facebook sitesi üzerinden de satış yapabilirsiniz.

Nedir Elektronik Ticaret

Kısacası elektronik ticaret internettte çeşitli cihazlar yardımı ile (tablet bilgisayar, internet, pc, android cep telefonları) ile alışveriş yapılmasını sağlayan sistemlerdir. Bu sistemler internette ticaret yapabilmek için gerekli olan her türlü özelliği kapsamaktadırlar. İnternette ticaret yapabileceğiniz e-ticaret paketlerinin diğer bütün özelliklerini inceleyebilmek için ürünlerimiz sayfasına tıklayabilir ve daha sonra hemen sol üst kısımda bulunan detaylı karşılaştırma tablosuna göz atabilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle