Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
E-ticaret faturalandırma işlemleri, entegre çalışan muhasebe programları E-ticaret faturalandırma işlemleri, entegre çalışan muhasebe programları
muhasebe entegrasyonları

E-ticarette faturalandırma işlemleri işletmelerin en çok dikkat etmesi gereken konular arasında yer alır. Faturalandırma hem fiziksel mağazalarda hem de sanal mağazalarda yanlış yapıldığı taktirde beklenmeyen olumsuz sonuçlara hatta iflaslara kadar bir şirketi sürükleyebilmektedir.

Şirketlerinizde daha sağlıklı faturalandırmalar yapabilmeniz için muhasebe departmanınızda bir program kullanmanız önemlidir. Satış yapayım daha sonra faturalandırayım yerine satış esnasında faturalandırma yapabilmek için en etkili muhasebe programı ile çalışmalı ve aynı zamanda kullanılan e-ticaret paketinin muhasebe programları ile sorunsuz bir şekilde entegre edilebilir olması gerekir.

Kullanılan E-ticaret Paketinde Muhasebe Entegrasyonu Olmalı

Birçok işletme faturalandırma yaparken hala eski klasik yöntemleri kullanmakta ve faturalar elle kesilmektedir. Bu şekilde yapılan işlemler dolayısı ile istenilmeyecek hataları da beraberinde getirmektedir. Özellikle kargolandırma, tedarikçi firmalardan alınan ürünlerin fiyat değişikliği ve dolar kuru gibi dövizde yaşanmakta olan değişiklikler faturalarınızı yanlış kesilmesine sebep olabilmektedir. Bütün bu sorunların yanı sıra eksik fatura kesimleri de beklenmedik sonuçlar doğurabilmektedir. Maliye tarafından yapılan denetimlerde istenmeyerek kesilen hatalı faturalar şirketiniz için olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Sonuç olarak e-ticaret siteniz var ve ürün satışı yapıyorsanız kesinlikle kullandığınız sistemin muhasebe programlarını ile entegre bir şekilde çalışabiliyor olması gerekmektedir.

Neticaret E-ticaret Paketleri - Ticari Programlar ve ERP Sistemler

Neticaret e-ticaret paketleri bütün muhasebe programları ile entegre bir şekilde çalışmaktadır. Türkiye’de en çok kullanım alanına sahip olan Logo, Eta, Mikro, Sap, Akınsoft, Netsis, Vega, Mega ve diğer tüm ticari programlar ve ERP sistemleri ile birlikte sorunsuz bir şekilde entegre edilerek faturalandırma işlemleriniz online olarak gerçekleştirilebilmektedir. Neticaret ERP Cari – Sipariş entegrasyonu sayesinde sizlerde hiçbir sorun yaşamadan internet üzerinden ürünlerinizi pazarlayabilir ve faturalandırmanızı e-ticaret siteniz ile birlikte muhasebe programınıza bırakarak sıfır hata ile ürün satışı gerçekleştirebilirsiniz.

Muhasebe Programları İle Entegrasyon Neden Bu Kadar Önemli

Makalemizin de başında belirttiğimiz gibi faturalandırma yapılacak olan en ufak hata mali denetimler altına girmenize sebep olabileceği gibi zararlı bir şekilde satış yapmanıza da sebebiyet verebilir. Özellikle kargolama ücretinin eklenmemesi, faturalandırma da aksedilen ücretin daha fazla müşteriden alınması, eksik kesilen faturalar gibi hatalar yüzünden işin içinden çıkılamayacak bir duruma gelinebilir. Bu sebeplerden dolayı e-ticarette faturalandırma ve özellikle muhasebe programları ile sorunsuz sağlanan  entegrasyonlar oldukça önemlidir.

Online Test Edebilirsiniz

Muhasebe programları ile sorunsuz bir şekilde çalışan profesyonel uzmanlar tarafından geliştirilen Neticaret e-ticaret paketlerini ücretsiz olarak test edebilirsiniz. Elektronik ticarette öncü e-ticaret paketlerini hemen şimdi incelemek isterseniz demo talebi formuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle