Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
E-ticaret Danışmanlık Hizmetleri: eticaret danışmanlığı hakkında E-ticaret Danışmanlık Hizmetleri: eticaret danışmanlığı hakkında

eticaret danışmanlığıYeni bir e-ticaret sitesi açanlar ya da eticaret sitelerine yeteri kadar ilgiyi göstermeyen işletmeler, satışlarında istedikleri verimi alamamaktadırlar. Bu noktada araya e-ticaret danışmanlığı hizmeti veren firmalar ya da bireyler girmektedirler. Sizlerin eksik olduğu noktaları aktarmakta, hangi stratejileri uygulamanız gerektiğine dair püf noktaları göstermekte ve sitenizde yapılmakta olan yanlışları ortaya çıkarmaktadırlar.

Sizce kendi sitenizin e-ticaret danışmanı olabilir misiniz ? Eğer isterseniz ve yeteri kadar vaktinizi siteniz için harcayabilirseniz, sizlerde amatör bir şekilde sanal mağazanız için e-ticaret danışmanlığı yapabilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken bir nokta vardır ki profesyonel e-ticaret danışmanlığı yanında bazı eksiklikleriniz kalacaktır. Bu makalemizin yazılma amacına gelince; e-ticaret siteniz gerçekten profesyonel bir e-ticaret danışmanlığı hizmetine gerek duyuyor mu yoksa sizler yapacağınız çalışmalar sayesinde kendi sitenizi istediğiniz noktalara getirebilir misiniz ?

Siteniz için hangi çalışmaları yapıyorsunuz

İlk cevaplamanız gereken konu siteniz ile ilgili yaptığınız çalışmaların neler olduğudur. E-ticaret sitesi açılır ancak sadece açılması kullanıcı geleceğinin garanti değildir. Büyük bir marka iseniz bu marka aratılarak zamanla sitenize gelecek olan kullanıcı trafiği artacaktır. Ancak bilinmeyen bir marka iseniz ve rekabet gücü fazla olan ürünleri satıyorsanız yapmanız gereken bir çok çalışma bulunmaktadır. Şimdi bu çalışmaları tek tek inceleyelim.

Arama motoru optimizasyonu

Arama motoru optimizasyonu Google başta olmak üzere, arama motorlarından sitelerine sağlanacak olan kullanıcı trafiği için yapılmakta olan çalışmalardır. E-ticaret siteleriniz arama motorlarının istekleri doğrultusunda dizayn edilmekte, kullanılan içerikler, ürünlerinize girmiş olduğunuz başlıklar, açıklamalar ve kelimeler ürünlerinizin aratma doğrultusunda yapılmaktadır. Özellikle sitenizin ana sayfasında yapılan seo analizleri ile en etkili çözümler üretilmektedir. Arama motoru optimizasyonu genel olarak arama motorları doğrultusunda sitelerin oluşturulması ve sürekli güncel ürünler ile birlikte içeriklerin sitelerinize sağlanması ile oluşturulmaktadır. Bunların dışında arama motorlarının sahip oldukları bir çok algoritmaya uygun çalışmalar da yapılmaktadır.

Sosyal medya çalışmaları

Sosyal medya son yıllarda milyonların tercihi haline gelen ve hemen hemen herkesin yer aldığı bir internet alanıdır. Gerek sosyal paylaşım siteleri, gerek forumlar gerekse de bloglar aracılığı ile, insanlar günlerinin büyük bir kısmını bu siteler üzerinde geçirmektedir. Sosyal paylaşım sitelerinde yapılacak olan paylaşımlar, açılacak olan sayfalar, blog, haber ve forum sitelerinde yazılacak olan özgün makaleler, sitenize yüklü bir şekilde kullanıcı trafiği sağlayacaktır. Sadece kullanıcı trafiği sağlamakla kalmayacak aynı zamanda arama motoru optimizasyonunu etkileyerek siteye arama motorlarından gelen kullanıcı sayılarını da arttıracaktır.

sosyal medya seoArama motoru reklamcılığı

Arama motorları kendi sitelerinde ve yayıncı sitelerde, aratmalı ve aynı zamanda görüntülü reklamlar yayınlamanıza izin vermektedir. Bu reklamlar arama motoru reklamcılı kısa adı ile SEM olarak tabir edilmektedir. Bir e-ticaret sitesinin mutlaka olması gereken mecralar arasında yer alır. Arama motorlarından alınan reklamlar sayesinde direk olarak kullanıcıların aratmalarında üst sıralarda çıkıldığı gibi, yayıncı sitelerin ilgili aratmalarında da görüntülü bir şekilde sitelerinizin reklamları yayınlanmaktadır. Ciddi bir şekilde kullanıcı trafiği ve dönüşüm oranını sitenize sağlayacak olan bir çalışmadır. Profesyonel bir şekilde yapıldığı taktirde dönüşüm oranlarınız da yani siteye gelen kullanıcı sayılarına göre satış oranları da fazla olacaktır.

Benzer sitelerden alınan reklamlar

Hemen hemen her sektör için açılmış olan, forum blog ya da benzeri siteler bulunmaktadır. Bu sitelerin asıl amaçları bilgi vermek olup ve aynı zamanda sizin sitenize yönlendirildiklerinde potansiyel müşteri olabilecek kullanıcıları sitelerine sağlamaktır. Sektörünüzle alakalı araştırmalar yaparak reklam alabileceğiniz yayıncılarla görüşebilmekte ve siteniz için özel alanlardan reklam alabilmektesinizdir. Örnek olarak bilişim ürünleri satan bir e-ticaret sitesinin, günlük 300.000 kullanıcı trafiği olan ve sadece bilişim üzerine makaleler yazan bir haber sitesinden reklam alması oldukça mantıklıdır ve siteye gelecek olan trafiği aşırı derecede arttıracaktır.

E-ticaret danışmanı mı yoksa siz mi

Genel olarak e-ticaret siteleri açıldıktan sonra yapılması gereken çalışmalar yukarıda belirtilmiştir. Bu dört konuda kendi dalında uzmanlara sahiptir. Sizler dilerseniz profesyonel e-ticaret danışmanlığı alarak bu konularda sitenize katkı sağlayacak kişi ya da kurumlarla çalışabilir, dilerseniz de kendinizi geliştirerek bu çalışmaları yapabilirsiniz. Neticaret e-ticaret portalı başlığı altında her gün faydalanabileceğiniz makaleler paylaşmaktadır. Bu makalelerde yukarıda belirtilen konularda sizlere destek olacak ve hatta üzerine gittiğinizde amatör bir şekilde e-ticaret danışmanlığı yapabileceğiniz bilgiler verilmektedir. Seçim sizlere kalmıştır.

Neticaret e-ticaret paketleri ile birlikte verilen eğitimler

Neticaret e-ticaret paketlerini kullananlar özel olarak arama motoru optimizasyonu, arama motoru reklamcılığı ve sosyal medya eğitimlerine katılarak sitelerini nasıl inşa etmeleri gerektikleri ve hangi stratejileri takip etmelerine gerektiklerine dair eğitimler almaktadır. Bu eğitimler ve Neticaret e-ticaret paketlerinin sunmuş olduğu özel eklentiler sayesinde, doğru stratejiler uygulandığı taktirde sitelerinizde idealinizde bulunan kullanıcı trafikleri ve geri dönüşüm oranları sağlanmaktadır. Bunların yanında unutulmamalıdır ki bir sitenin istediği en önemli şey sürekli güncel olması ve teknolojinin getirmiş olduğu yenilikleri takip etmesidir.

E-ticaret paketlerini daha yakından tanımak ister misiniz

Eçözüm bünyesinde geliştirilen Neticaret e-ticaret paketleri sizlere bütünleşik çözümler sunarak, internette ticaret yapabilmeniz için gerekli olan bütün özellikleri sizlere saplamaktadır. Bu sayede hiçbir yazılım ya da internet bilginiz olmasa dahi, sistem ile ilgili alacağınız kısa bir eğitimin ardından e-ticaret sitenizi kolay bir şekilde yönetebilir ve sipariş alarak satış yapmaya başlayabilirsiniz. Neticaret e ticaret paketlerini hemen şimdi ücretsiz bir şekilde incelemek isterseniz alt kısımda bulunan ücretsiz demo talebi gönder butonunu kullanmanız yeterli olacaktır.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle