Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
E-tahsildar online ödeme yazılımları E-tahsildar online ödeme yazılımları

E-tahsildar siteleri sizlerin adına elektronik tahsilat yapabilen sitelerdir. Firmalar, hala klasik yöntemleri kullanmakta ve tahsilatlarının toplanabilmesi için tahsildar göndermektedirler. Ancak bu durum aşırı iş gücü ve zaman kayıplarına sebebiyet vermektedir. Bununla birlikte alınamayan tahsilatlar sonucu finans departmanında sorunlar yaşanmakta ve cirolar ciddi bir şekilde gerilemektedir.

Geliştirilen e-tahsildar sistemleri

Tahsilatta sorun yaşanmaması için e-tahsildar bir diğer adı ile elektronik tahsilat sistemleri geliştirilmiştir. Bu sistemler firmaya özel olarak açılan bir internet sitesi üzerinden online kredi kartı tahsilatı yapılmasını sağlamaktadır. Sitenin bütün yönetimi firma yetkilisindedir. Dilerse ek yönetici belirlemeleri yapabilmektedir. Aynı zamanda bayilerine özel sınırlı yönetim panelleri sunabilmektedir.

e-tahsildar

E-tahsilat sistemleri nasıl çalışır

E-tahsilat sistemleri ile firmanıza özgü bir site açılır. Bu siteye sanal poslarınızın ya da alacağınız sanal posların entegrasyonu sağlanır. Ardından ileri derecede güvenlikli sunucularda siteniz barındırılmaya başlanır. Ödeme sayfalarınız SSL şifreleme sistemleri ile güvenlik altına alınır. Sizlere sistemin nasıl kullanılacağına dair özel eğitimler verilir. Bu işlemler gerçekleştirildiği andan itibaren online tahsilat sisteminizi kullanmaya başlarsınız. Alacaklılarınız ödeme sitenize giriş yapar. Ödeme yapacakları miktarları girerek (sizlerde belirleyebilirsiniz) kredi kart bilgilerini ve sizlerin istediği bilgileri doldururlar. Son olarak “ödeme yap” butonuna tıklanır. Ve ilgili ücret sanal pos hesabınıza geçer. Referans siteler için tıklayınız.

E-tahsilat sisteminin ayrıcalıkları

Bu sistemler ile siteniz üzerinden yapılan bütün ödemelerin kontrolünü sağlayabilirsiniz. Kim, ne zaman, ne kadar ödeme gerçekleştirmiş görebilirsiniz. Dilerseniz tek çekim ya da taksitli, dilerseniz komisyonlu ya da dövizli tahsilat yapabilirsiniz. Sınırsız sayıda sanal posu sitenizde kullanabilmektesinizdir. Bayilerinizin bu sistem sayesinde müşterilerinden kredi kartı tahsilatı yapmalarını sağlayabilirsiniz. E-tahsilat sitenizi ticari ve ekstre entegrasyonu özelliği sayesinde muhasebe programlarınıza bağlayabilirsiniz. Yanlış bir ödeme gerçekleştiğinde paneliniz üzerinden online iade ya da iptal işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Cepten mobil tahsilat

E-tahsilat sitelerinin en can alıcı özelliklerinden bir tanesi ise akıllı cep telefonlarından ya da tablet bilgisayarlardan da giriş yapılabilmesidir. Bu sayede yolda yürürken tahsilatlarınızı kontrol edebilir, müşterilerinizin oturdukları yerden ödeme yapmalarını sağlayabilirsiniz. Kullanılan cep telefonu ya da tablet bilgisayarda internet olması yeterlidir.

Bu sistemler hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için “E-tahsildar” makalesini okuyabilir ve buradan ücretsiz demo talebi göndererek sistemi daha yakından inceleme şansına sahip olabilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle