Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Nette Eticaret Yapanlara Dijital Pazarlamanın Önemli Stratejileri Nette Eticaret Yapanlara Dijital Pazarlamanın Önemli Stratejileri
dijitalpazarlama

Eticarette dijital pazarlama demek o siteye sağlanan trafik sonucu yapılan satışlar ve bu sayede elektronik ortamda online alışveriş yapılmasının sağlanması demektir. Bir e-ticaret sitesine trafik sağlayabilmek için ise en doğru yol izlenecek olan stratejilrin doğru belirlenmesinden geçmektedir. Nette eticaret yapmak istiyorsanız aşağıda belirtilen konu başlıklarına istenilen ilgiden fazlasını göstermeniz gerekir.

Kullanacağınız Eticaret Sistemi Özelliklerine Dikkat Edin

E-ticaret yapabilmeniz için bu işi en doğru ve eksiksiz yapmanızı sağlayacak olan e-ticaret paketlerini kullanmanız gerekmektedir. Kullanacağınız e-ticaret sisteminde SEO, akıllı linkleme, Facebook Store, Google Sitemap, Google Analytics, Toplu Mail özelliklerinin olmasına kesinlikle dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu özelliklerin var olmadığı bir eticaret sistemi ile yapılmaya çalışılan dijital pazarlamalarda istenilen verimin çok fazla altında kalınabilmektedir.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Hangi sektörden olursa olsun bir sitede en çok önem verilmesi gereken konu arama motoru optimizasyonu yani SEO’dur. SEO bir siteye arama motorlarından çekilen trafik için yapılmakta olan genel çalışmaya verilen bir isimdir. Bu konuda bir SEO uzmanı ile görüşebilir ve o uzman ile uzun süreli çalışabilirsiniz. Arama motoru optimizasyonunuzu kendiniz de yapabilirsiniz ancak bunun için oldukça fazla emek harcamalı ve uzun yıllar boyunca arama motorlarının algoritmalarını takip etmelisiniz.

SEM (Arama Motoru Reklamcılığı)

Arama motorları kendilerine reklam vererek sizlere kullanıcı sağlayabilmekte olan algoritma özelliklerine sahiptirler. Belirli ücretler ödeyerek isterseniz aratmalarda isterseniz de arama motorlarında yayıncı olan sitelerden görüntülü reklam alabilirsiniz. Bütçenizi yormayacak bir şekilde günlük belirlemiş olduğunuz bir bütçeyi arama motoru reklamcılığına ayırmanız oldukça önemlidir. SEO uzmanlığından olduğu gibi SEM’de de bu işi profesyonelce yapan uzmanlar bulunmaktadır. Onlarca çalışabilir ya da eğitim alarak kendiniz de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Mail Marketing (Toplu Mail Gönderimi)

Bu servis e-ticaret yazılımlarınızda kesinlikle olması gerekir. Sitenize üye olan müşterilerine aylık olarak belirlenmiş sayılarda toplu mail gönderimi yaparak onlara yeni çıkan ürünlerinizin tanıtımını ve reklamını yapabilir hale gelmelisiniz. Ayrıca özel olarak bu işi yapmakta olan firmalar ile de görüşebilir ve sitenizi bir anda yüz binlere tanıtarak ürün satışı gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal Medya’da Yer Almak (Faceboo, Twitter, Google Plus…)

Sosyal medya özellikle Türkiye’de önemli yer tutan bir alandır. Her gün milyonlarca kullanıcı sosyal medya sitelerinde zaman geçirmektedir. Onlara ulaşabilmek için e-ticaret sitenizin de sosyal medya da yer alması önemlidir. Özellikle çok kullanılmakta olan facebook, twitter, google plus, blog ve haber sitelerinde günlük devamlı olarak paylaşımlara ve makalelere sahip olmanız sitenizi bir adım öne geçirecektir.

Neticaret ile SEO, SEM, Sosyal Medya ve Mail Marketing

Neticaret e-ticaret paketlerini kullanan herkese özel olarak SEO ve SEM eğitimleri verilmekte, istenilen bütün özelliklere sahip olan e-ticaret sistemleri özel olarak verilen kurslar sayesinde sizlere öğretilmekte, yazılımlarda bulunan toplu mail gönderim özelliği sayesinde her ay on binlere e-posta gönderebilmektesinizdir. Bu sistemlere sahip olmadan önce denemek için hemen altta bulunan alandan ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle