Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Dijital Pazarlama ile İnternette Nasıl Ürün Satışı Yapılır Dijital Pazarlama ile İnternette Nasıl Ürün Satışı Yapılır

Ticaretin internette yapılma sanatına e-ticaret denmektedir. Genellikle elektronik ticaret ya da sanal mağaza pazarlamacılığı olarak adlandırılmaktadır. Mağazasında bulunan ürün ya da hizmetleri internet ortamında da satışa sunmak isteyenler için teknolojik bir yöntemdir. Son yıllarda kredi kart kullanma sayısının artması ve internet bankacılığı kavramının hayatımıza yerleşmesi ile birlikte bu sektöre verilen önem de hızla artmıştır.

neticaret

İnsanlar bir ürün satın alacakları zaman bu ürün adını arama motorlarına yazarlar. Karşılarına çıkan e-ticaret sitelerinden kendilerine uygun olanı seçerek alışverişlerini yaparlar. Siteye giriş yaptıklarında karşılarına satın alacakları ürünün özellikleri, fotoğrafları ve fiyatı çıkmaktadır. Elektronik ticaret sistemlerinin vermiş olduğu bu özellik sayesinde ürün hakkında detaylı bilgi sahibi olurlar. Daha sonra ödeme yapmak için satın al butonuna tıklarlar. Bu noktadan sonra araya ödeme sistemleri girer.

Hangi ödeme sistemleri ile sipariş verilebilir

Genel olarak eticaret yazılımları içerisinde kredi kartı, havale ya da tahsilatlı kargo ödeme seçenekleri kullanılmaktadır. Müşteri kendine en uygun olanını seçer. Örneğin kredi kartı ile alışveriş yapacaksa e-ticaret sitesinde kurulmuş olan sanal pos sayesinde ödemesini tamamlar. Kredi kart bilgilerini ve iletişim bilgilerini bankanın açılan ödeme sayfasına girer ve otomatik olarak ödeme tamamlanmış olur. Kargoyu tercih ederse ürün eline teslim edildiği zaman kargoya ödeme yapar. Eğer havale ile ödeme yapacaksa ya internet bankacılığı ya da atm.leri kullanarak işletmenin hesabına parayı yatırır.

Site sahibi ürünün alındığını nasıl anlar

Siteye gelen müşteri sipariş verdikten sonra yönetici paneline bir bildirim düşer. Ödeme şeklinin nasıl yapıldığı, müşteri bilgilerinin neler olduğu ve ürünün hangi adrese teslim edileceği ayrıntılı bir şekilde yazar. Gerekli görülürse müşteri telefon ile aranır ve sipariş onayı alınır. Genellikle kargoya ödeme yapacak olan müşteriler için bu arama şekli geçerlidir. Kredi kartı ya da havale seçildiğinde zaten ödemeler yapılmış demektir.

Peki ticaret sitesi açabilmek için neler gereklidir

E-ticaret sitesi açabilmeniz için öncelikli şart şirket olmanızdır. Şirket türünüz fark etmez. Daha tek yapmanız gereken şey Neticaret tarafından uzman kadrosu ile birlikte geliştirilmiş olan e-ticaret paketlerinden firmanıza en uygun olanı seçmektir. Neticaret sizler için anahtar teslim bir şekilde e-ticaret sitenizi açar. Özel olarak yazılmış olan elektronik ticaret sisteminiz sayesinde bir alışveriş sitesinde olması gereken her türlü özellik sitenize eklenir.

Özel olarak verilen elektronik ticaret kursları

Yukarıdaki işlemler tamamlandıktan sonra tek yapmanız gereken nasıl e-ticaret sitenizi yöneteceğinizi öğrenmektedir. Bunun için uzman SEO, SEM, SATIŞ ve SOSYAL MEDYA ekibimiz tarafından sizlere eğitimler verilir. Verilen bu eğitimler sonucu internette online ürün satışınızı profesyonel bir şekilde gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

Öncelikle paketinizi denemek istiyorum

E-ticaret paketlerini satın almadan önce nasıl işleyiş gösterdiğini ücretsiz bir şekilde inceleme şansınız bulunmaktadır. Size özel kurulmuş olan demo sayfalarımız sayesinde hem yönetici sayfanızı hemde sahip olacağınız siteyi inceleyebilirsiniz. Bunun için 0 212 256 6000 numaralı telefonumuzdan bizleri arayabilir yada sağ üst kısımda bulunan demo talebi butonuna tıklayarak kısa bir süre içerisinde form doldurur ve e-ticaret paketlerimizi incelemeye başlayabilirsiniz.

BENZER KONULAR

E-ticaret Sitesi Kurmak İçin Gerekenler

E-ticaret Paketleri | Online Sanal Mağaza Çözümleri

E-ticaret Yazılımları'na Dair Herşey Burada

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle