Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Bu Sene Google'da En Çok Aratılan E-ticaret Kelimeleri Bu Sene Google'da En Çok Aratılan E-ticaret Kelimeleri

Google dünyada en çok kullanılan arama motoru. Bu arama motoru sayesinde insanlar öğrenmek istedikleri bilgilere dakikalar içerisinde ulaşabilmekteler. E-ticaret sitesi mi açmak istiyorsunuz mesela. Google’a e-ticaret sitesi açmak istiyorum cümlesini yazarak bu konu ile ilgili yazılmış makalelere, haberlere ve aynı zamanda e-ticaret firmalarına saniyeden daha kısa bir sürede ulaşabiliyorsunuz.

google arama

Bu makalemizde google e-ticaret kelimesi ve bu kelimenin türevlerinden oluşan kelimeler arasında en çok aratılanların neler olduğunu, gerek tecrübelerimiz ile gerekse google trends özelliğini kullanarak sizlere aktarmaya çalışacağız. Bu sayede en çok aratılan kelimeler ile birlikte özet bir şekilde daha önce yazmış olduğumuz makaleler ile ilgili de bilgi sahibi olabilecekiniz.

E-ticaret, eticaret, e ticaret

E-ticaret sektörünün en önemli en çok önem arz eden üç kelimesidir. Genel olarak e-ticaret kelimesi aratılmaktadır. Aslında elektronik ticaret olan bu sektör kısaltılarak e-ticaret halini almıştır. E-ticaret kelimesininden sonra ise sıra ile en çok aratılan kelimeler eticaret ve e ticaret kelimeleridir. Bu kelimeler Google Trends arsına girmiş ve büyük çıkış yaşamış kelimelerdir.

Tek ürün eticaret

Daha önceki birkaç makalemizde tek ürün eticaret hakkında genel bir bilgi vermiştik. İşletmeler ya da girişimci adayları genel olarak tek ürün ile ticaret yapmaya yönelmeye başladılar. Bu sebeple aram motoru google da en çok aratılan e-ticaret türevi kelime olmayı başarabilmiştir.

E-ticaret sitesi, eticaret siteleri

Google Trends’te %100 bir büyüme yaşayan yani en çok aratılan arasında en büyük çıkışı yaşayan kelime ise e-ticaret sitesi kelimesidir. İnternette ticaret yapmak için site açmak isteyen kullanıcıların en çok rehabet gösterdiği kelimelerdir. Aynı zamanda e-ticaret sitesi açmak istiyorum, e-ticaret sitesi ne kadar, en ucuz e-ticaret sitesi kelimeleri de tercih edilen aratmalar arasındadır.

E-ticaret nedir ?

Google’da aratma yaparken soru sormayı oldukça fazla seven bir milletiz. Yani Google’un istemiş olduğu gibi bu arama motorunu bilgi öğrenmek amacı ile kullanıyoruz. Bu sebeple e-ticaret sektörüne henüz giriş yapmamış olanlar bu konu hakkında bilgi sahibi olabilmek için e-ticaret nedir sorusunu Google’da aratmaktadırlar.

Ücretsiz e-ticaret

Her ne kadar güvenlik önlemleri alınmamış olsa da, ileri de ciddi olarak maddi ve manevi sıkıntılar ile karşı karşıya kalmanıza sebep olsa da ücretsiz e-ticaret siteleri hala kullanılmaktadır. Bu sebeple aratmalar arasında en büyük çıkışı yaşayan kelimelerden bir diğeri ise ücretsiz e-ticaret keliemesidir. Hemen hemen e-ticaret nedir kelimesi kadar aratılma hacmi bulunmaktadır.

E-ticaret sistemi

E-ticaret sitelerini kurabilmeniz için e-ticaret sistemi kullanmanız gerekmektedir. Bu sistem içerisinde ihtiyacınız olan her türlü eklenti ve modül bulunmaktadır. Bu sebeple direk e-ticaret siteleri aratmanın yanında e-ticaret sistemi kurabilen firmalara ulaşabilmek için e-ticaret sistemi kelimesi oldukça fazla aratılan kelimeler arasındadır.

E-ticaret yazılımları

E-ticarette olmazsa olmaz kelime aratmalarından bir tanesidir. Sonuçta bu sistemler yazılım bilgisi kullanılarak yapılmaktadır. Bunun getirmiş olduğu bir bilgi birikimi sebebiyle e-ticaret yazılımları, eticaret yazılımları ya da e ticaret yazılım kelimeleri en çok aratılan Google Trends kelimeler arasında yerini almayı başarabilmiştir.

SONUÇ OLARAK

Teknoloji hız ve hızla gelişmektedir. İnternet ve bilişim sektörü de bu gelişime ayak uydurmaktadır. İnsanlar elektronik ortamı daha sık kullanmaya başlamakta ve zaman kayıplarını önleyebilmek için alışverişlerini internetten yapmaktadırlar. Buna paralel olarak da firmalar mağazalarını e-ticarete taşımaktadır. Çünkü talep vardır. Talebi karşılayabilmek için ise en iyi çözüm yukarıda bahsetmemize rağmen oldukça fazla aratma hacmine sahip olan sanal mağaza açmaktır.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle