Yerel İşletmenizi E-ticaret'e Taşımadan önce Bilmeniz Gerekenler Yerel İşletmenizi E-ticaret'e Taşımadan önce Bilmeniz Gerekenler

Neden E-ticaret'e Girmelisiniz? 

Eticaret üzerinden de mağazalarını tanıtanlar yerel işletmelerine göre oldukça fazla yere sahip olurlar. E-ticaret sitelerinde herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Bunun yanında eğer bir sanal mağazanız varsa ulaşacağınız müşteri sayısını oldukça kolay bir şekilde arttırabilir ve ürün satışlarınızı katlayabilirsiniz. Özellikle uzun yıllar boyunca ticaret ile uğramış olan kişiler, tecrübelerini e-ticaret sitelerinde birleştirdiklerinde ortya oldukça olumlu sonuçlar çıkmaktadır. 

Ticaret ile e-ticaret arasında en büyük fark insanların karşılıklı olarak konuşmamasıdır. Yani müşterinize ürününüzü kendinizi göstererek satamazsınız. Giyiminden, kuşamından ve mimiklerinden bir haber olacağınız sanal mağaza müşterilerinize farklı bir yöntemle yaklaşmanız gerekmektedir. Zaten e-ticaret sitesine sahip olanlar ürünlerini konuşarak değil resim, tanıtım ve yazılarla anlatmaktadırlar. 

Yerel Mağaza ile E-ticaret Siteleri arasında bir çok mağaza bulunmaktadır. Hedefim eticaret sitesi açmak ve satışlarımı katlamak diyenler için nelerle karşılaşacaklarını kısa kısa anlatalım.

7/24 Ürün Satışı Yapabilirsiniz

İlk olarak E-ticaret siteleri ile yerel mağaza satış zamanları oldukça farklıdır. Yerel mağazanızda belirli saatler içerisinde ürün satarsınız. Mesela sabah 7'de mağazanızı açarsınız ve akşam 6'da kapatırsınız. Müşterilerinize sadece bu saatler arasında ulaşabilirsiniz. Geri kalan zamanlarınızda ürün satışı yapamazsınız. Ancak sanal mağaza sahibi olduğunuzda 7/24 açık olan bir e-ticaret sitesine sahip olduğunuz için her an satış yapabilirsiniz. Buna hazırlıklı olmalısınız.

Kargo, Kurye Ürün Teslimi

Yerel mağazanızda ürün alacak olan kişi mağazaya gelir, ödemesini yapar, ürününü alır ve çıkar. Ancak sanal mağazadan ürün alan bir müşteriye bu ürünü teslim etmeniz gerekir. Sanal mağaza açtığınızda kargo ve kuryelerle oldukça fazla içli dışlı olursunuz. Eğer çalışmalarınızı doğru bir şekilde yaparsanız günde yüzlerce ürünü kargolamak zorunda kalabilirsiniz.

Sürekli Online Destek Ekibi

Sanal mağazalarda mutlaka online olunması gerekmektedir. Müşteriler ürün almadan önce telefon üzerinden ya da internet üzerinden sizlerle konuşmak isterler. Bu yüzden mutlaka destek verebilecek bir kimseye ihtiyacınız bulunmaktadır. Ürünler hakkında detaylı bilgileri verecek ve siparişleri sürekli takip edebilecek aynı zamanda sitenin yönetimini yapabilecek bir kişinin bulunması oldukça önemlidir. 

Neticaret e-ticaret paketleri ile bütün bu özellikler sisteme entegre edilmiştir. Online destek sistemi, kargo teslim takibi, 7/24 sipariş yönetim bildirimleri ve daha bir çok özellikleri ile daha sağlıklı ve kolay bir şekilde e-ticaret, verilen eğitimler ile e-ticaret sektörüne hızlı bir giriş yapmanız sağlanmaktadır.