Yandex Metrica Top Sitelere Arasına E-ticaret Sistemi Eklenmesi Yandex Metrica Top Sitelere Arasına E-ticaret Sistemi Eklenmesi

Yandex son bir kaç yılda almış olduğu reklamlar ve yapmış olduğu çalışmalar ile Türkiye piyasasına hızlı bir giriş yaptı. Hatta bir çok kişi tarafından google'u geçebileceği bile söylendi. Her ne kadar dünyanın en büyük arama motoru google'u geçemese de Türkiye'de hatrı sayılır bir yere sahip oldu ve kendisini akıllara kazıdı. 

Şu anda Türkiye'de kullanılmakta olan browserlar arasında ise chromeden sonra en etkili görünüme sahip browser denebilir. yandex her geçen gün kendisini de geliştirmeye devam ediyor. Örneğin google gibi arama motoru reklamlarını yayınlamaya başladı. Üç boyutlu özel olarak yer ziyareti yapılması için tüm Türkiye'den çekilmiş fotoğraflar ile birlikte üç boyutlu harita oluşturdu. 

YANDEX METRİCA TOP SİTELER

Şu anki yazımızın konusunu ise yandex metrica tops oluşturmakta. Google analytics gibi yandex metrica sayacı piyasaya sürüldü ve en doğru sonuçlar veren sayaçlar arasına girmeyi başarabildi. Bu özellikten sonra ise tops sites yani en çok ziyaret edilen sitelerin tespitinin yapılabilmesi için bir alan geliştirildi. Eticaret sistemi için ise bu alanın ayrı bir önemi bulunmakta. Çünkü yandex özel olarak E-TİCARET adında bir alan geliştirdi. Bu alana sitenizi eklendiğiniz anda yandexe eklenmiş olan eticaret sistemleri arasında kaçıncı sırada olduğunuzu görebilmektesiniz. Şimdi sırası ile yandex mail nasıl alınır, yandex metrica siteye nasıl eklenir ve yandex metrica tops sites alanına sitenizi nasıl ekleyebilirsiniz onları anlatalım

YANDEX MAİL NASIL ALINIR

Yandex mail alabilmek için http://www.yandex.com.tr/ adresine giriş yaptıktan sonra sol üst kısımda bulunan e-posta adresi al linkine tıklamanız gerekir. Ardından sizden adınızı, soyadınızı, kullanıcı adınızı, şifrenizi ve diğer kişisel bilgilerinizin istendiği bir alan gelecek. Bu alanı eksiksiz bir şekilde doldurduğunuz taktirde yandex'ten mail adresi alabilirsiniz. 

yandex mail

YANDEX METRICA SİTEYE NASIL EKLENİR

Yandex maili aldıktan sonra https://metrica.yandex.com.tr/list/ adresine giriş yapınız. Bu adreste hemen sağ kısımda Sayaç ekleyin alanını göreceksiniz. Bu alana tıkladığınızda karşınıza doldurmanız gereken bir alan gelecektir. Bu alanda sayacı koymak istediğiniz site adı, adresi bulunmaktadır. Bu alanları eksiksiz doldurup devam et alanına tıkladıktan sonra size bir sayaç kodu verilmektedir. Bu kodu alarak sitenizin header ya da footer kısmına koyduğunuz andan itibaren sayacınız çalışmaya başlar. Bu işlemi yapabilmek için FTP'den faydalanmanız gerekmektedir.

metrica

YANDEX METRICA TOP SITES (SİTE SIRALAMASI)

Bu alana sitenizi ekleyebilmek için https://metrica.yandex.com.tr/tops sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından sağ üst kısımda bulunan sarı tonda site ekle butonuna tıklamanız gerekir. Ardından sitenizi bu alana ekleyebilirsiniz. Eticaret site sahibi olduğunuz için kategori olarak E-TİCARET alanını seçiniz. Site adresinizi yazınız ve ekle alanına tıklayınız.

yandex top sites

Yandex son zamanlarda en etkili arama motorlarından bir tanesi olmaya başladı. Bu etkisi de zamanla artmakta. Sizde yandex ailesini katılarak kendinize özel bir yer ayırtabilirsiniz. 

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle