E-ticaret Sitenizi Yandex Adalar Uygulamasına Ekleyin E-ticaret Sitenizi Yandex Adalar Uygulamasına Ekleyin

Türkiye'de arama motorlarında aratma yapan kullanıcılar, çoğunlukla, bilgilere ulaşmak yerine bazı amaçlar uğruna özel eklentiler ya da araçlar kullanmaktadırlar. Bunun tek sebebi ise ihtiyaçların karşılanmasından kaynaklanmaktadır. İşte bu ihtiyaçların karşılanabilmesi için de farklı özellikler kullanılarak onlarca sitenin ziyaret edilmesi gerekmektedir. 

YANDEX YENİLİKLERİNE DEVAM EDİYOR

Yandex ise işte bu ihtiyaçları tam anlamı ile karşılamak için Türkiye piyasasına girmiş bir arama motorudur. Bu amacına dah hızlı bir şekilde ulaşabilmek için de yeniliklerine yenilikler katmaya devam ediyor. Arama motorunda yapılan aratmanın gerçek aratma amacı ile daha ilgili olabilmesi için çalışmlarına devam ediyor. En yapılan bu uygulama ile yapılan sorgunun en doğru bir şekilde amacına ulabilmek ve kullanıcının asıl istediği bilgiye ulaşabilmesi için algritmasında bir değişikliğe yer veriyor. 

yandex adalar

YANDEX ADALAR UYGULAMASI

Yandex adalar uygulamasını yeni bir arayüz ile piyasaya sürmüş durumda. Bu uygulama sayesinde yandex, internet site sahipleri, e-ticaret ürünleri ile site açan firma sahipleri ve diğer bürün site sahiplerine sitelerine özel bir blog olan Adalar'da ayrı bir alan ayırmalarını sağlıyor. Sitelerin özel olarak paylaşmak istediği bağlantılar, butonlar, formlar bu yeni arayüzde direk olarak karşınıza çıkıyor. Yandex adalar uygulaması sayesinde kullanıcılar istediği bilgiye daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabiliyorlar.

Uygulama 1: Örnek olarak hava yolları sitesinden online olarak bilet satın almak isteyen bir kişiyi düşünelim. Online bilet almak isteyen kişi bunu yandex arama motoruna yazıyor. O anda online bilet satışı yapan siteler karşısına çıkıyor. Üzerine geldiğinde ise online rezervasyon yapacağı alan ajax türünde açılan bir sayfa sayesinde direk olarak karşısına çıkıyor. 

yandex arama

Uygulama 2: İkinci bir örnek olarak ise İstanbul Kadıköy'de film izlemek isteyen ve bunun için sinemaları arayan bir kişiyi düşünelim. Bu kişi onlarca aratma yaparak hangi filmin hangi seansta nerede olduğunu öğrenmeye çalışıyor ve bunun için bazen saatlerini harcayabiliyor. Ancak yandex adalar uygulaması sayesinde direk olarak bu durumun önüne geçiliyor. Yine ilgili kişi film aratması yapıyor. Yandex sorgularında sayfaları açmasına gerek kalmadan direk olarak filmin hangi seansta handi sinema da olduğunu görebiliyor. 

yandex form

YANDEX ADALAR UYGULAMASI NASIL OLUŞTURULUR

Yandex adalar uygulamasını oluşturmak ise oldukça kolay. Tek yapmanız gereken şey http://interactive-answers.webmaster.yandex.com.tr/ sitesine giriş yaparak sizden istenen alanların doldurulması ve yapılması. Yandex adalar uygulaması sayesinde e-ticaret sitenizi bir adım öne geçirebilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle