E-mağaza | Wordpress Ücretsiz E-ticaret Temaları E-mağaza | Wordpress Ücretsiz E-ticaret Temaları
dikkat işareti

Bu yazımızı okuyorsanız eğer internet üzerinden online satış yapabileceğiniz wordpress ücretsiz e-ticaret temaları arıyorsunuz demektir. Yani hiçbir ücret ödemeden şu anda kullanılmakta olan bedava wp tasarımları ile firmanız ya da bir tanıdığınız için e-mağaza kurmanız gerekmektedir. Peki ücretsiz olarak kurulan wordpress e-ticaret sitelerinde ne gibi sorunlarla karşılaşacağınızı, işletmenizi hangi büyük tehlikelere atacağınızı biliyor musunuz ?

Wordpress ile kurulan bir e-ticaret sitesinde karşılaşabileceğiniz sorunları teker teker anlatalım sizlere;

1.) Ücretsiz bir tema aradığınıza göre büyük ihtimal hostinginizi de düşük meblağlar ile satın almayı düşünüyorsunuz demektir. Buda en ufak bir saldırıda ya da yaşadığınız tehditte sitenizin kapanması demektir.

2.) Müşterilerinize toplu bir şekilde mail atmanızın imkanı bulunmamaktadır. Ayrıca wordpress altyapısı ile kurulan temalarda mutlaka mail gönderememe, iletişim sayfasından inbox alanına mail alamama gibi sıkıntılar mutlaka yaşayacaksınız demektir.

3.) E-ticaret sitenizi daha kaliteli bir hale getirebilmek için mutlaka eklenti kurmanız gerekmektedir. Kullandığınız ücretsiz e-ticaret temalarında olabileceği gibi eklentilerinizde de sitenizi tehdit edbilecek virüslerin olma ihtimali oldukça yüksektir.

4.) Ödeme sayfanızın güvenliğini alabilmeniz oldukça zordur. Yani ufak bir çalışma ile maalesef müşterilerinizin iletişim ve kart bilgilerine ulaşılabilinir.

5.) Toplu bir şekilde xml ürünleri ekleyemezsiniz. Teker teker bütün ürünleri manuel bir şekilde eklemeniz gerekmektedir. Ürünlerinizi sergilerken göstermekte olduğunuz fotoğrafların 360 derece ve kaliteli bir şekilde yayınlama imkanınız maalesef olamamaktadır.

6.) Yeni bir wordpress güncellemenizde temanız yeni sürüme uygun olarak çalışmayabilir ve bu sebeple yapmış olduğunuz bütün çalışmalar bir anda yok olabilir.

Wordpress ile ücretsiz e-ticaret sistemi kurduğunuz zaman karşılaşabileğiniz sorunlardan sadece birkaç tanesinden bahsettik sizlere. Bu gibi sorunlarla karşılaşan ve hatta hukuksal bazı olaylara maruz kalan çok sayıda şirket bulunmaktadır. Belki de sizler için önemsiz olan bir ücret ödemek yerine bu kadar riski göze alarak şirketinizi veya kendinizi niye tehlikeye atmaktasınız ?

Yazımızı sıkılmadan sonuna kadar okuduysanız eğer Profesyonel E-ticaret Yazılımları başlıklı yazımızı okumanızı şiddetle tavsiye ederiz. Bu sayede nasıl bir e-ticaret sitesi kurmanız gerektiğini daha yakından öğrenebilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle