Ücretsiz, Ucuz E ticaret Sitesi Açmanın Eksileri Ücretsiz, Ucuz E ticaret Sitesi Açmanın Eksileri

Büyük ihtimal şu anda bu sayfaya ucuz e ticaret kelimesini google da aratarak geldiniz. E-ticaret sitesi açmak istiyorsunuz ve bunun için en uygun fiyatta e ticaret paketini nereden bulacağınızı araştırıyorsunuz. Hatta ücretsiz e ticaret sitesi açabilmek için de aramalar yapıyor olabilirsiniz. 

UCUZ E TİCARET SİTESİ YAPTIRMAK NE KADAR GÜVENLİ

Çok ucuza hatta ücretsiz bir şekilde e ticaret sitesi bulma imkanınız var. Hatta bedava bir şekilde eticaret sitenizi yapanlar da bulunmakta. Peki firmanız ya da işletmeniz için açacağınız eticaret siteniz için hiç güvenlik önlemleri alınmış ya da sağlam sunuculu yani kapanmayan e-ticaret sitesi aratması hiç yaptınız mı ?

Büyük ihtimal güvenliği ikinci plana atıyorsunuz. Bunun ise tek sebebi hayatınız boyunca bir kez açacağınız sitenizi en uygun hatta ücretsiz olarak yaptırabilmek. Bir elektronik ticaret sitesi yapmadan önce ilk dikkat etmeniz gereken konu güvenlik olmalıdır. Ardından hangi ödeme sistemlerinin kurulabildiği, bundan sonra e ticaret tasarım ve verilecek olan eğitimler son olarak ise açacağınız sitenin ne kadara maal olacağı konusunu düşünmeniz gerekir. Neden mi ?

GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINMAYAN SİTELER

Eğer bir e-ticatret sitesinde gerekli güvenlik önlemleri alınmamış ise hiç beklemediğiniz bir anda saldırıya uğradığınız anda siteniz kapanabilir. Eğer kredi kartları için şifreleme sistemleri kullanılmamış ise her an müşterilerinizin bilgilerine ulaşılabilir. Eğer siteye gelecek olan tehditleri tespit eden ve buna göre bu tehditleri yok eden güvenlik önlemleri kullanılmamış ise sitenizde bulunan bilgiler ele geçirilebilir. Başta vermek istemediğiniz maliyetten daha fazlasını zarar edebilir ve hatta yaşanan olaylar sonucu hukuksal işlemlere de tabi kalabilirsiniz.

SİTENİZİN SUNUCUSU KALİTELİ OLMALIDIR

Bu yüzdendir ki ilk önem vermeniz gereken şey alınmış olan güvenlik önlemleri olmalıdır. Bunun yanında sitenizin barınacağı sunucunun da sağlamlığı oldukça önemlidir. Hangi sunucuda ne kadar online kullanıcıyı kaldıracak bunu öğrenmeniz gerekir. Eğer kalitesiz sunucular kullanılmakta ise sitenizde yaşanan trafik ve online sayısına göre uzun süreli kapanmalar yaşayabilirsiniz. Dilerseniz e-ticaret sitelerinin güvenliği ve nasıl kurulması gerektiği hakkında 0 212 256 60 00 numaralı telefonu arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle