Ucuz E ticaret Sitelerinin Sıkıntıları Neler Ucuz E ticaret Sitelerinin Sıkıntıları Neler

Ucuz etin suyu kara olur tabiri en çok kullandığımız ata sözlerinden biri. Ancak buna rağmen sürekli ucuz hatta ücretsiz olan şeylere yönelerek bazen oldukça büyük hatalar yapabiliyoruz. Özellikle e-ticaret piyasasında bu hataların verdiği zararlar ise dönüşü olmayan bir yola girilmesinin sebepleri arasında.

E-ticaret Sitelerinin Çektiği Sıkıntılar

Şu anda binlerce kişi e-ticaret sitesi yapmakta. Ancak bu işi firma olarak ve tam anlamı ile bütün güvenlik önlemlerini alarak ve anahtar teslim vererek yapan firmaların sayısı ise oldukça az. Ucuz e ticaret sitesi yaptıran bir çok firmanın ise alınamayan güvenlik önlemleri yüzünden hala büyk problemler çekmekteler. 

Neden En Ucuz E ticaret Sitesi ?

İşletme, gişimci ya da firma bir e-ticaret sitesi açmak istiyor ancak bu sitteyi açabilmek için en ucuz olanını seçiyor. Ever belki tasarım olarak benzer özelliklere sahip belki arama motoru optimizasyonu da güzel yapılmış durumda. Ancak bunlardan daha çok önem verilmesi gereken bir konu bulunmakta. Tasarım her zaman değiştirilebilir. Arama motoru çalışmaları bir seo uzmanı tarafından yapılabilir ancak güvenlikte en ufak bir aksaklık varsa ya da sitenizin bulunduğu sunucuda (sitenin içeriklerinin tamamını kapsayan, trafiğini belirleyen, hard disk ve işlemciye sahip olan, uzaktan masaüstü ile kullanılabilen network ağı) bir sorun yaşanırsa ne tasarımın önemi kalıyor ne de yapılan bütün arama motoru, reklam çalışmalarının. Bütün bunların yanına kredi kart bilgilerinin güvenliği sağlanamıyor, siteye yapılan saldırıların önüne geçilemiyor ve en ufak bir tehditte site kapanmak zorunda kalıyor.

E-ticaret Sistemlerinde Alınması Gereken Güvenlik Önlemleri

Bu yüzden ucuz etin suyu kara olur sözü yukarıda anlatılanlar yüzünden e-ticaret site sahiplerinden duyulan bir söz oluyor sürekli. Bir e-ticaret yazılım paketinde bütün güvenlik önlemleri alınmak zorundadır. 128bit SSL şifreleme kredi kartlarının güvenliğini sağlamalı, Firewall güvenlik duvarı ise siteye gelecek olan tehditleri önlemeli, IPS/IDS sistemleri ise yapılacak olan saldırıları tespit ederek buna karşı önlem almalıdır. Eğer bu üç sistem sizin e-ticaret sitenizde bulunmuyorsa, bu konuda uzman bir eticaret sistemi konusunda uzman firma ile görüşmeniz gerekir.

Neticaret Yazılımları ile Tanışın !

Nericaret özel tasarımları, 1000'in üzerinde referansı ve son derece teknolojik güvenlik önlemlerinin alınmış olduğu son sürüm e-ticaret paketini sizlere sunuyor. İletişim kısmından bir e-ticaret sitesi nasıl olmalıdır öğrenebilir ve ayrıcalıklı bir iteye sahip olabilirsiniz.
Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle