Tumblr'da Hesap Açmak E-ticaret Sitelerinizi Nasıl Etkiler Tumblr'da Hesap Açmak E-ticaret Sitelerinizi Nasıl Etkiler
tumblr tr

Tumblr 2007 yılında ABD’de David Karp tarafından açılmış sosyal ağ ve aynı zamanda blog sitesidir. Kurulduktan sadece bir kç hafta sonra 100 binin üzerinde üyeye sahip olmuştur. Şu anda ise dünyada milyonlarca üyesi bulunmaktadır. Farkı ise bütün sosyal paylaşım sitelerine uyum gösterecek bir şekilde çalışmasıdır.

TUMBLR HAKKINDA

Tumblr yaklaşık 5 sene hiç reklam almamıştır. Gelirlerini ise yapılan özel tasarımlar sayesinde kazanmıştır. Aynı zamanda gönderlerin daha sık görülmesini sağlayan eklentisi sayesinde ayakta durmayı başarabilmiştir. Ancak daha sonra Adidas’tan ilk reklamını almış ve son olarak ise bu yıl içerisinde Yahoo tarafından 1.1 milyar dolara satın alınmıştır.

TUMBLR’DE HESAP AÇMANIN FAYDALARI

Tumblr e-ticaret sitelerine gelen trafiği hızlı bir şekilde arttırabilmek ve aynı zamanda sosyal medya pazarlamasında daha etkili bir şekilde yer alabilmek için kullanılan sosyal paylaşım ve blog siteleri arasında yer almaya başladı. Bunun sebebei her ay milyonlarca kullanıcının siteye giriş yapması ve aynı zamanda Tumblr üzerinden link paylaşımı yapabilmenizdir.

Tumblr paylaşımları…

Tumblr’de e-ticaret sitenizde yazdığınız yazıları paylaşabilir ve bu sayede dünyanın en büyük blog ve sosyal ağ sitesinden sitenize bağlantı sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda paylaşımlar yaparak ve bu paylaşımları etiketleyerek milyonlarca kullanıcıya sadece bir yazınız sayesinde ulaşabilirsiniz. Sitenize sağlayacağı bağlantılar ve aynı zamanda ulaşacağınız kullanıcılar açısından Facebook ve Twitter’dan sonra sitenize en çok etkili olacak sitelerden bir tanesidir.

TUMBLR NASIL ÜYE OLUNUR

Tumblr sitesine üye olmak ise oldukça basit. www.tumblr.com sitesine giriş yaptıktan sonra sadece mail adresinizi, kullanıcı adınızı ve aynı zamanda şifrenizi yazarak KATDOL butonuna tıklamanız yeterli. Daha sonra e-posta adresinizi doğrulayarak Tumblr hesabınız üzerinde değişiklikler yapmaya ve aynı zamanda paylaşımlara başlayabilirsiniz.

TUMBLR’DE NELER YAPILABİLİR

Tumblr’de fotoğraf, alıntı, bağlantı, diyalog, ses ve video paylaşımı yapabilirsiniz. Diğer blog açan kullanıcılara site üzerinden ulaşabilir ve mesaj servisini kullanarak konuşabilirsiniz. Çok azda olsa kodlama bilginiz varsa dilediğiniz tasarımda ve özellikte Tumblr sayfasına sahip olabilirsiniz.

Ürünlerini online pazarladığınız bir elektronik ticaret siteniz varsa mutlaka Tumblr sitesinde sizde yerinizi ayırtın.  E-ticaret Sitesine Sosyal Medyanın (Facebook, Twitter ) Etkisi  konu başlıklı makalemizi okuyarak sosyal paylaşım sitelerinin online alışveriş sitelerine etkisini daha iyi anlayabilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle