E-ticaret Sistemleri Arama Motoru Optimizasyonu (Seo) Uyumlu E-ticaret Sistemleri Arama Motoru Optimizasyonu (Seo) Uyumlu

Arama motorları bütün siteler için olduğu gibi e-ticaret sitelerininde vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Çünkü sitelere organik hit sağlamaktadırlar. Organik hit herhangi bir ücret ödemeye gerek kalmadan SEO (Arama motoru optimizasyonu) çalışmaları ile sitelere gelmesi sağlanan kullanıcıların sayısına denmektedir.

Bir eticaret paketi satın alındığında kendisi ile beraber bazı özellikleri de bir arada getirmektedir. Ödeme sistemlerinin kurulumu, online siparişleri yönetme, özel ürün ekleme alanları, facebook store eklentisi, arama motorları için seo uyumu gibi. Neticaret uzun yıllar sonucu yapılmış olan e-ticaret yazılımları ile birlikte arama motorlarında üstün performanslar sağlayacak olan eticaret paketini geliştirdi. Son yapılan güncelleme ile e-ticaret sistemi nde akıllı link uygulaması ve seo eklentisi entegrasyonu yapıldı.

AKILLI LİNKLEME

Akıllı linkler ile sitenize gireceğiniz herhangi bir ürünün uzantısı 12ks/3134jsjjsj/ksgwpeğ gibi karışık bir şekilde çıkmak yerine asp/group/176/Sony-Vaio-Notebook şeklinde ürün ismi ile ve kategorize edilmiş bir şekilde çıkmaktadır. Bu sayede içeriği ve resmi ile beraber sitenize eklenmiş olan ürün kendisini arama motorlarına daha sağlıklı bir şekilde tanıtmaktadır.

NETİCARET SEO EKLENTİSİ

SEO eklentisi ile google ve diğer büyük arama motorlarında istediğiniz şekilde çıkmanız sağlanmaktadır. Bu konuyu biraz daha açarsak; kullanacağınız seo eklentisinin 3 kısmı bulunmaktadır. Bunlar ilki başlık, ikincisi açıklama, üçüncüsü ise kelimelerdir. Başlık ve açıklama kısmı aşağıdaki resimde belirttiğimiz gibi google ve diğer arama motorlarında çıkamaktadır. Örneğin başlık alanına Neticaret E-ticaret - Türkiye'nin e-ticaret sağlayıcısı yazmış olalım, açıklama kısmı da E-ticaret çözümleri. 1600+ işletmenin tercih ettiği e ticaret çözümleri ve eticaret yazılımları.olsun. Bu şekilde oluşturulan bir içerik google da aşağıdaki gibi çıkmaktadır.

Neticaret e-ticaret yazılımlarında ekstra olarak eticaret siteniz google sitemap'e eklenmekte ve google analytcs entegrasyonu da yapılarak bu sistemlerinin seo açısında etkileri birlikte nasıl kullanılacağı eğitimler eşliğinde seo uzmanları tarafından anlatılmaktadır.

Neticaret e ticaret paketlerini denemek istiyorsanız hemen sayfanın sağ üst kısmında bulunan Ücretsiz Demo Talebi alanına tıklayabilir ve bu sistemleri inceleyebilirsiniz. 

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle