Sanal Pos Entegrasyonu Nasıl Yaparım Sorusu Sanal Pos Entegrasyonu Nasıl Yaparım Sorusu

Sanal pos entegrasyonu nasıl yaparım sorusu e-ticaret sitesi sahibi olanların kredi kartı ile satış yapmak istedikten sonra sordukları en önemli cümlelerden bir tanesidir. Bu soruyu cevaplamadan önce sanal pos hakkında kısa bir açıklama yapalım, ardından sanal pos başvurusu nasıl yapılır anlatalım ve son olarak sanal pos entegrasyonu hakkında detaylı bilgi vermeye çalışalım.

SANAL POS HAKKINDA BİLGİ

Sanal pos online kredi katı alışverişinin yapılmasını sağlayan ve e-ticaret sitelerinde kullanılmakta olan bir sistemdir. Bu sistem aracılığı ile müşteri kredi kartı ile ödeme yapar, ürün satıcısı ise tahsilat yapmış olur. Herhangi bir iletişim yolu olmadan direk olarak kart bilgilerinin kullanılması ile gerçekleşen, karşılıklı e alışveriş yapılmasını sağlayan bir sistemdir. VPOS olarak adlandırılmakta ve açılımı da Virtual Point of Sale'dır.

SANAL POS BAŞVURUSU

Sanal pos başvurusu yapabilmek için aranan ilk şart şirket sahibi olmanızdır. Eğer şirketiniz var ise sanal pos hizmeti veren bankalardan işyeri üyeliği açtırabilir ve ardından başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru kabul süresi şirketinizin geçmişi, banka ve yapacağınız çalışmaya göre değişmektedir. Bazen bir hafta da bazen de bir kaç ay sonra başvurular kabul edilebilmektedir. Bu sürenin uzamasının sebebi bankanın şirketinizin adına araştırmalar yapmasından kaynaklanmaktadır. Başvuru olumlu bir şekilde cevaplanırsa geriye kalan tek bir işlem vardır o da sitenize sanal pos kurulumunu entegre etmek.

SANAL POS ENTEGRASYONU NASIL YAPABİLİRİM

Sanal pos entegrasyonu nasıl yapabilirim sorusunu detaylı bir şekilde açıklamak isterdik ancak bunun için yazılım bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Uzman yazılımcılar dahi olsanız sanal pos kurarken (eğer e-ticaret sektöründe bulunmamışsanız ) bazı sıkıntılar ile karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden bu işi sektöründe uzman olan ve sadece bu iş ile uğraşan kişilere bırakmanız siteniz açısından daha sağlıklı olacaktır.

Sanal pos entegrasyonu yaptırmak ve biran önce e-ticaret sitenizde sanal posunuzu kullanarak kredi kartı ile satış yapmaya başlamak istiyorsanız 0 212 256 60 00 numaralı telefonumuzu arayarak işinde uzman yazılımcılarımızın sanal pos kurulumunuzu yapmasını sağlayabilirsiniz.


Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle

Yorumlar - 2

Serhat Sağlam


Sanal pos entegrasyonu bankadan bankaya değişiyor. Sanırım birde sanal pos kurulumu için farklı yazılımları bilmeye ihtiyaç var. Mesela her bankanın sanal pos kurulum şekli farklı. Tamam hepsi bir doya veriyor da bu dosyayı nereye koyacaksın nasıl sisteme entegrasyonunu sağlayacaksın işin içinden çıkılmıyor.

Ezgi Polat


Sanal pos başvurusu yaptıktan sonra her bankanın sizi bekletme sürei farklı oluyor ama. Özellikle e-ticaret sitelerini çok iyi inceliyorlar diye biliyorum. Güvenliliğine şirketin ne durumda olduğuna ve daha bir çok bilgiye bakıyorlardı sanırım. Yani evet kesinlikle şirketinin olması lazım birde başvuru için.