Sanal Pos Entegrasyonu - Banka Pos Entegrasyonları Sanal Pos Entegrasyonu - Banka Pos Entegrasyonları

SANAL POS KURULUMUNDA YAŞANAN SIKINTILAR

Sanal pos kurulumu hemen hemen her e-ticaret sitesinin ilgilendiği bir konudur. Bankalara sanal pos başvurusu yapılır, ardından onay beklenir. Banka sanal posu onayladığı anda e-ticaret sitenize entegrasyona hazır hale gelmiş demektir. Ancak tam bu noktada firma ve işletme sahiplerinin başı dertdedir. Eğer sanal mağazaları bu işin uzmanı eticaret firmaları tarafından yapılmadıysa banka pos entegrasyonlarını yapmak büyük bir probleme dönüşebilir.

SANAL POS NEDİR, NE AMAÇLA KULLANILIR ?

Sanal Pos'un bir diğer adı VPOS'dur. Günlük hayatta kullanılan posların web tabanlı olarak uyarlanmış halidir. Kredi kartlarının temasına gerek kalmadan sadece ilgili bilgiler sayesinde ödeme yapılabilinir. Eticaret sitelerinden kredi kartları ile yapılan bütün e-alışverişler sanal poslar aracılığı ile yapılmaktadır. Müşteri ürün atın alabilmek için sipariş butonuna basar ardından sanal posun kurulu olduğu ödeme sayfasına gelir. Bu sayfada kredi kartı bilgilerini yazar. Kart bilgileri şifrelenmiş bir şekilde (sitede 128bit SSL varsa) bankaya gönderilir. Banka ilgili tutarı kredi kartından çeker ve sanal pos sahibinin hesabına yatırır. Kısacası sanal pos tüketici ve üretici arasında para transferlerinde aracı olan bir yazılımdır. Sanal pos ile birlikte üreticiler ya da ürün satışında bulunanlar müşterilerine taksitli ve tek çekim satışta bulunabilirler.

SANAL POS KURULUMU

Sanal pos kurulumu yapılabilmesi için şirket adınıza yaptığınız sanal pos başvurusunun kabul edilmesi gerekir. Ardından banka sanal pos kurulumu yapabileceğiniz sayfa kodlarını sizlerle paylaşır. Banka kişiye özel sanal pos şifresi de vermektedir. Bankanın vermiş olduğu şifre ile birlikte yönetim paneline girilir. Yönetim panelinden alınan kodları sitenize eklemeniz gerekmektedir. Bunun için bir yazılımcı ile irtibat kurmanız gerekir. Aksi taktirde sanal pos kurulumu yanlış yapılabilir ve çekimler gerçekleştirilemeyebilir. Sanal pos kurulumu manuel olarak yapıldığı taktirde oldukça fazla zamanınızı alabilmektedir.

NETİCARET SANAL POS KURULUMU

Neticaret e-ticaret sitelerini kullandığınız taktirde bütün bankaların sanal poslarını bir iş günü içerisinde sisteminize entegre edebilirsiniz. Sadece bankanızın sanal pos başvurunuzu kabul etmesi gerekir. Kabul edildi maili ya da telefonu geldiğinde uzman yazılımcılarımız ile irtibata geçilir. Ve aynı gün içerisinde güvenli bir şekilde banka posunuz eticaret sitenize entegre edilir.

Neticaret e-ticaret yazılımları banka poslarının daha rahat kurulabilmesi için özel olarak yazılmışlardır. Saatlerce bankanın vermiş olduğu sayfa, şifre ya da kodları siteye yerleştirmek yerine kısa bir süre sitenize sanal pos entegrasyonu sağlanmaktadır. Kesintisiz bir şekilde sanal pos entegrasyon desteği veren Neticaret sizlere özel sanal pos çözümleri sunar.