Pinterest Nedir ? Pinterest'e Nasıl Üye Olunur ? Pinterest Nedir ? Pinterest'e Nasıl Üye Olunur ?
pinterest logo

Pinterest online resim paylaşabileceğiniz ve bu resimler hakkında açıklamalar yapabileceğiniz bir sosyal paylaşım sitesidir. Aynı zamanda internette bulunan bütün resimleri de pint it yani paylaşabilirsiniz. Eğer aynı resim daha önce başkası tarafından paylaşılmış ise pinterest eklentisi sayesinde bunu da görebilirsiniz. Genel olarak Pinterest’e Twitter’ın fotoğraflı hali denebilir.

Pinterest’e Nasıl Üye Olunur ?

Pinterest’e üye olmak oldukça basittir. Dilerseniz mail adresiniz ile dilerseniz de Facebook hesabınız ile üyelik gerçekleştirebilirsiniz. Henüz Türkçe desteği olmayan bu sosyal paylaşım sitesine üye olabilmek için pinterest.com’a giriş yapıyoruz. Ardından karşınıza bir alan çıkıyor. Facebook ile mi yoksa kullanıcı adı ile mi üye olmak istediğinize dair. Bunlardan bir tanesini seçerek üyeliğinizi kısa bir süre içerisinde tamamlayabiliyorsunuz. Eğer Facebook ile üye olmak isterseniz Facebook hesabınızın açık olması gerekiyor. Mail adresi ile üye olmak istiyorsanız ise mailinize gönderilecek olan Confirm yani onayla butonuna tıklamanız gerekiyor.

Pinterest’in Özellikleri

Pinterest sayesinde internette beğendiğiniz fotoğrafları kendi profilinizde biriktirebilirsiniz. Kendinize özel bölümler yaparak ve bu bölümlere isim vererek açacağınız board alanına pint it özelliğini kullanarak fotoğrafları ekleyebilirsiniz. Hem internette bulunan fotoğrafları pint it yapabilir hem de kendi resimlerinizi yükleyerek pint it özelliğini kullanabilirsiniz. Nasıl twitter kullanırken yazılar tweet atılıyor ise pinterest ile de yazılı fotoğraf ve resimler pin it edilmektedir.

pinterest

Pinterest’in E-ticaret Sitelerine Katkısı Nedir ?

Pinterest kullanarak uluslar arası kullanılan bu site üzerinden eticaret sitenize bağlantı alabilirsiniz. Türkiye’de çok yaygın olarak kullanılmasa aynı zamanda sitenize görseller sayesinde kullanıcı çekebilir ve ürün resimlerinizi bu site üzerinden kategori kategori ayırabilirsiniz. Örneğin çok sevdiğiniz bir fotoğraf bulunmakta ve onu ileride e-ticaret sitenizde kullanmak istiyorsunuz. Pin it özelliğini kullanarak o fotoğrafı profilinizde kayıt altına alabilirsiniz.

Neticaret Sosyal Medya Eğitimleri

Neticaret e-ticaret sistemlerini kullandığınız taktirde hangi sosyal paylaşım sitelerinde nasıl yer almanız gerektiğine dair bilgileri sosyal medya departmanımız sayesinde öğrenebilirsiniz. Özellikle en çok kullanılmakta olan Facebook ve Twitter’da aktif bir şekilde nasıl paylaşımlar yapılması ve hangi reklam alanlarının kullanılmasının faydalı olacağına dair alacağınız eğitimler ile e-ticaret sitenizi sosyal medya üzerinden destekleyebilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle