Online E-alışveriş Sitenizden Otomotiv Parçaları Nasıl Satılır Online E-alışveriş Sitenizden Otomotiv Parçaları Nasıl Satılır

Türkiye'de belki de en çok yedek parça ihtiyacı duyulan sektördür otomobiller. Her gün yüzlerce ufak kaza olmakta, binlerce otomobil arızalanmakamlta ve aynı zamanda modifiyeler yapılmaktadır. Lastiklerden tutunda araba camlarına, farlardan tutunda jantlara kadar bütün araba yedek parçaları zamanla eskimekte ve değiştirilmesi gerekmektedir. Ancak insanlar internet üzerinden araştırma yaptıklarında tam olarak bu sektörle ilgili ürünlere ulaşamamaktadır.

otomobilOTO YEDEK PARÇA SATIŞI

Otomobil yedek parça satışı yapılacak olan gelişmiş altyapı ve özenli tasarımlarıyla birlikte bir e-ticaret sitesi sahibi olmak istemez miydiniz ? Otomobil yedek parçalarını sadece teknik servisiniz ya da mağazanızda satmak yerine ürünlerini milyonlarca otomobil kullanıcına tanıtmak. Eğer bir e-ticaret siteniz yok ise açtığınız zaman neler yapabileceğinizi, eğer bir eticaret siteniz var ise neler yapmanız gerektiğini kısaca anlatalım. 

E-TİCARET SİTENİZ YOKSA

Açacağınız eticaret sitesi sayesinde mağazanızda bulunan ürünleri görselleri, açıklamaları ve fiyatları ile birlikte web ortamına koyabilirsiniz. Ardından bu ürünlerin satışını çeşitli ödeme sistemleri sayesinde siteniz üzerinden online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin kredi kartlarına özel satış yapmak istiyorsanız sanal pos başvurusu yaparak siteniz üzerinden ürünlerinizin satışını gerçekleştirebilirsiniz. Ya da havale ile satış yapmak istiyorsanız bir hesap numarası alaraak bu hesaba havale yapılmasını sağlayarak otomobil yedek parçalarınızın satışını gerçekleştirebilirsiniz. 

Nasıl Yapılır: Otomobil yedek parça siteniz bütün gereksinimleri ile birlikte gelişmiş bir alt yapıyla açılır. Açılan sitenizin kontrolü sizlere aktarılır. Ardından direk olarak satış yapmaya başlayabilirsiniz. Gerekli bütün güvenlik önlemleri Neticaret tarafından alınır ve siteniz garantilenir.

E-TİCARET SİTENİZ YOKSA

Satılacak Ürünlerin Belirlenmesi: Otomobil yedek parça sektöründe başarılı olmak istiyorsanız sizi daha üst seviyelere taşıyacak olan yedek parçaları seçmeniz gerekmektedir. Yani sitenizde bulunduracağınız ürün sayısı kadar bu ürünlerin kullanım ve ihtiyaç oranları da oldukça önemlidir.

Sitenizde Online Destek Hattı: Açacağınız e-ticaret sitesinde mutlaka online destek hattının olması gerekir. Müşterilerinizin size güvenmesi ve aynı zamanda tam olarak hangi ürünün alınmak istediğini anlayabilmek için iletişim alanları oldukça önemlidir. Ayrıca verilen online destek sayesinde yapılan satışların sayısının daha fazla olduğu yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkartılmıştır.

Stok Kontrolü: Stok kontrolünü sürekli yapmanız ve ona göre ürünlerinizi tedarik etmeniz oldukça önemlidir. Çünkü otomobil yedek parça sektöründe karşınıza çıkacak olan ihtiyaç sahiplerinin sayısı oldukça fazladır. Onların isteklerini her daim karşılamanız gerekmektedir.

Tasarım: Otomobil yedek parça satışı yapan sitelerin farklı bir tasarıma sahip olması gerekmektedir. Çünkü bir çok otomobil sahibi tasarıma oldukça önem vermektedir. Arabalarına ya da diğer motorlu araçlarına nasıl önem veriyorlarsa ürün satışı alacakları siteye de o kadar önem vereceklerdir. Bu yüzden işletmenize özel bir tasarım ile web ortamında ssatış yapmanız önemlidir.

Reklam Vereceğiniz Alanlar: İnternette otomobil yedek parçası satabilmek için seçeceğiniz reklam alanlarının stratejisini iyi belirlemeniz gerekir. Özellikle arabalar ile ilgili bilgi veren ve daha çok otomobil portalı olarak adlandırılan sitelerden alınan reklamlar satışlarınızı hızlandıracak nitelikte olan reklam seçenekleridir. Çünkü bu tarz sitelerin ziyaretçilerinin büyük bir oranı araba sevdalılarıdır.

Otomobil yedek parça sektörü internette yapılması gereken ve yapıldığında cirolarda artışlara sebebiyet veren bir sektördür. Bu sektörde ilerleyebilmek ve başarıya ulaşabilmek için ise açılacak bir sanal mağazanın yeri ev önemi başkadır. Neticaret eticaret çözümleri sayesinde ise kendinize özgü otomobil yedek parça sitenize sahip olabilirsiniz. 

NETİCARET - TÜRKİYE'NİN E-TİCARET SAĞLAYICISI

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle