Online Satış Yapılan E-ticaret Sitesi Kurmak İçin Neler Gerekli Online Satış Yapılan E-ticaret Sitesi Kurmak İçin Neler Gerekli

"Elektronik ticaret nedir ? E-ticaret Nedir ?" gibi cümleler sürekli olarak firmaların kendi kendilerine sordukları sorular arasındadır. Çünkü ya rakip firmalar ya da etraflarındaki kişiler daha önce bu sektöre girmiş bulunmaktadırlar. İlk olarak sizlere elektronik ticaret kavramının ne anlama geldiğinden ardından da e-ticaret sitelerinin nasıl açılabileceğinden biraz bahsetmek istiyoruz. Bu anlatımda 12 yılın vermiş olduğu tecrübe ile birlikte önerilerimize de yer vereceğiz.

ELEKTRONİK TİCARET NEDİR ?

Şu anda kullanmakta olduğunuz bilgisayar, cep telefonu, tablet gibi elektronik cihazlar yardımı ile birlikte online ödeme sistemlerinin kullanılması sayesinde internet tabanlı bir site üzerinden ürün - hizmet alımı ve ürün - hizmet satış yapılan bütün sitelerin oluşturduğu kavrama elektronik ticaret denmektedir. E-ticaret ise bu kavramın kısaltılmış halidir. Yani E- elektronik anlamına gelmektedir. E- kısaltmasını e-devlet, e-okul gibi resmi sitelerde de görebilirsiniz.

E-TİCARET SİTESİ KURMAK

E-ticaret sitesi kurmak oldukça basittir. Kullanılacak olan herhangi bir yazılım sayesinde online ürün satışı yapabileceğiniz bir site kurabilirsiniz. Hatta e-ticaret sitesini ücretsiz bir şekilde kurma şansınız da bulunmaktadır. Ancak ücretsiz e-ticaret sitesi kurduğunuzda ileride yaşayacağınız bütün sıkıntıları göz önüne almanız gerekmektedir. Eğer bir firma sahibi iseniz profesyonel bir şekilde bu işi uzmanına bırakmanızda hem işletmeniz hemde geleceğiniz adına büyük faydalar bulunmaktadır. 

global ticaret

PROFESYONEL E-TİCARET SİTESİ AÇMAK

Bütün tehlikelerden uzak, güvenlik önlemlerinin üst düzeyde alındığı, tasarım ile gözleri kamaştıran, ve sürekli destek alabileceğiniz bir e-ticaret sistemi kurmak istiyorsanız bu iş için özel çalışmalar yapan ve yazılımları için uzun yıllar tecrübelerini ortaya koyan firmalar ile çalışmanız oldukça önemlidir. Neticaret 12 yıllık tecrübesi ile birlikte ve 2000 üzeri referansı ile bu sektörde karşılaşılabilecek bütün sorulmnlara çözüm olmakta ve işletmelere özel çözümler üretmektedir. Nedir Neticaret e-ticaret paketlerinin farkı ? 

Alınan Önlemler: E-ticaret sitelerinin olmazsa olmazlarının arasında güvenlik önlemleri gelmektedir. Tasarımınız ne kadar şık olursa olsun, ne kadar çok satış yaparsanız yapın eğer sitenizde gerekli güvenlik önlemleri alınmamış ise ileride yaşayacağınız sıkıntılardan direk olarak şirketiniz etkilenecektir. İlk olarak hangi güvenlik önlemlerinin alınması gerektiğinden ardından da bu güvenlik önlemeleri alınmaz ise ne gibi sıkıntılar ile başbaşa kalınacağından bahsedelim.

Şifleme Sistemleri: Eğer bir e-ticaret sitesi açacaksanız mutlaka kredi kartı ile alışveriş yapılmasını isteyeceksiznidir. Kredi kart ile yapılan alışverişlerde kart bilgilerinin çalınma ihtimali bulunmaktadır. Böyle bir durumda hukuken başınız belaya girebilir. Bunu önleyebilmek için Neticaret eticaret paketlerinde 128bit SSL şifreleme sistemleri kullanılmaktadır. Bu sistemler sayesinde son derece güvenlikli bir alışveriş sağlanmaktadır. 128bit SSL kredi kartı ve diğer önemli bilgilerin şifrelenerek transferini sağlamaktadır. Bu şifrelerin ise çözülmesi imkansızdır. Güvenlik konusu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için Uluslararası Güvenlik Önlemleriyle Donatılmış Yeni Nesil E-ticaret Yazılımları adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Karşılaşılabilecek Sorunlar: Kart ve diğer önemli bilgiler çalındığı taktirde çok ciddi sorunlarla karşı karşıya kalınmaktadır. Bu sorunların başında hukuksal işlemler gelmektedir. Ürün satmadan önce yazmanız gereken sözleşmede müşterilerinizin bütün bilgilerinin korunacağına dair bir alana yer ayırmanız gerekmektedir. Eğer bir müşterinizin dahi bilgileri alınaccak olursa firmanız bundan son derece olumsuz bir şekilde etkilenecektir.

Tasarım: Eğer bir e-ticaret sitesi açmak istiyorsanız sitenize girecek olan müşterilerinizi etkilemeniz gerekmektedir. Bu etki onlatrda sitenizin güvenilir bir site olduğu olgusunu yaratmalıdır. Aksi taktirde alışveri sepetine dahi gelmeden, yaşanılan terddüler sonucu sitenizden ürün alınmadan çıkılmalıdır. Referanslarımız sayfasından bir e-ticaret sitesinin nasıl olması gerektiğine dair örneklerimize bakabilirsiniz.

Hep Destek: Neticaret eticaret sistemleri satın aldığınız anda Eçözüm tarafından siteniz garanti altına alınmış olunur. Kullandığınız e-ticaret yazılımları için aldığınız süre kadar iş günü içerisinde sürekli destek alabilirsiniz. Online destek departmanı sayesinde siteniz ile ilgili karşınıza çıkacak her türlü sorun ya da ssormak istediğiniz her soruya Neticaret çözüm olmaktadır.

Eğer profesyonel bir şekilde bu işin uzmanları tarafından 12 yılın vermiş olduğu tecrübe sonucu ortaya çıkan e-ticaret paketlerine sahip olabilmek istiyorsanız 0212 256 60 00 numaralı telefondan Neticaret'e ulaşabilirsiniz. Unutmayınız, E-ticarette tecrübe önemlidir.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle