Online Alışveriş Sitelerine Nasıl Trafik Sağlanır Online Alışveriş Sitelerine Nasıl Trafik Sağlanır

Online alışveriş siteleri açıldıktan sonra en çok önem verilen konulan başında siteye sağlanan trafikler gelmektedir. Alışveriş sitesi açanlar ve bu site sayesinde satışlarını arttırmak isteyen firma ya da girişimciler dijital pazarlama ve reklamlarla beraber kendilerine özel bir plan belirlemektedirler. Eğer bir e-ticaret sitesi açtıysanız bu siteyi insanlara yani potansiyel müşterilerinize tanıtmanız gerekmektedir.

googleARAMA MOTORLARINDAN SAĞLANAN TRAFİK

Bir siteye birden fazla yolla trafik sağlanabilir. Bu trafiklerin en değerlisi ise arama motorlarından gelen organik hitlerdir. En değerli olmasının sebebi ise tamamen organik olması ve bu işlem için herhangi bir ücret ödenmemsinden kaynaklanmaktadır. Google, yandex, bing gibi arama motorlarından gelen kullanıcıların yoğunluğu reklam masraflarını da bir o kadar azaltmaktadır. 

ONLİNE ALIŞVERİŞ SİTELERİ REKLAMLARA YÖNELİYOR

Ancak son zamanlarda online alışveriş siteleri direk olarak reklamlara yönelmeye başlamışlardır. Arama motorları ile ilgili çalışmaları yapmayı bırakmamaışlardır ancak reklama daha çok önem vermişlerdir. Bunun sebebi ise e-ticaret siteleri arasında yaşanan rekabetten dolayıdır.Bu yüzden farklı farklı trafik kaynakları ortaya çıkmıştır. Unutmadan belirtmek isteriz ki her türlü trafik kayanığının kulanılması sitenizin hiti ve aynı zamanda arama motorlarının nezilinde önemli bir rol oynamaktadır. Peki hangi trafik kaynakları kullanılmalıdır ?

ORGANİK TRAFİK (Arama motorlarından)

Organik trafik arama motorlarından sağlanmış olan hitlere verilen bir isimdir. Yapılacak olan arama motoru optimizasyonu yani SEO çalışmaları ile sitenize organik hit çekebilirsiniz. Organik trafik sağlayabilmek için bu konuda tecrübeli seo uzmanları ile görüşebilirsiniz. Bu konu hakkında seo danışmalığı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

REKLAM TRAFİĞİ

Diğer sitelerden alınan banner reklamlar, arama motorlarından alınan reklamlar, sosyal paylaşım sitelerinden alınan reklamlar olmak üzere üçe ayrılmaktadır. Her biri için ayrı ücretler ödenmesi gerekmektedir. Arama motorlarından reklam alabilmek için google adwords ve diğer arama motorlarının reklam alanları ile ilgili bilgisi olan uzmanlarla çalışılmalıdır. Genel olarak bu uzmanlara SEM uzmanları denilmektedir. Sektörünüze uygun olan sitelerden ise forumlarda aratma yaparak banner reklamları sitenize trafik sağlaması açısından kullanabilirsiniz. Facebook reklamları ile ilgili reklamlar hakkında bilgi sahibi olabilmek için Facebook'tan E-ticaret Sitelerine Reklam Dopingi başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

MAİL MARKETİNG TRAFİĞİ (Toplu mail gönderimleri)

Son yıllarda oldukça fazla bir şekilde kullanılmakta olan e-mail marketing ile birlikte sektörünüzle ilgili bireylere toplu mailler gönderebilirsiniz. E-posta pazarlaması ile günlük ya da haftalık olarak müşterilerinize, üyelerinize ya da henüz sizi tanımayan on binlere toplu mail atabilirsiniz. Bu mailler sayesinde hem sitenizi hemde ürünlerinizi tanıtabilirsiniz.

sosyal medyaBLOG - SOSYAL MEDYA TRAFİĞİ

Açılan bloglardan ve sosyal medya aracılığı ile sağlanan trafiklerde oldukça önemlidir. Bu trafikler hem sitenizin seosunu yani arama motorlarının gözünde değerini etkilemekte hemde siteye gelen trafiği hızlı bir şekilde arttırmaktadır. Blogspot, blogger gibi blop sitelerinden, facebook, twitter, google+ gibi sosyal paylaşım sitelerinde yazacağınız yazılar sitenizi besleyecek olan trafikleri sizlere sağlar.

NETİCARET E TİCARET PAKETLERİ

Neticaret elektronik ticaret sitelerine çekilmesi gereken ve en çok kullanılan yöntemlerde uzman bir ekip ile çalışmaktadır. Eğer yukarıda bahsedilen konularda kendinizi yabancı hissediyorsanız ve bilgi sahibi olmak istiyorsanız size özel olarak tasarlanmış olan e-ticaret paketleri daha yakından tanıyabilirsiniz. Hemen sağ üst kısımda bulunan demo talebi gönder butonuna tıklayarak yazılımmlarımızı inceleyebilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle