Sanal Mağazalarınızda Olması Gereken Arama Motoru Optimizasyonu Sanal Mağazalarınızda Olması Gereken Arama Motoru Optimizasyonu
arama motoru optimizasyonu

Google ve diğer önemli arama motorları yandex, bing, amazon, baidu e-ticaret sitelerinde yapılan arama motoru optimizasyonuna göre sitelere trafik sağlamaktadırlar. Yani bir sanal mağaza açıldığında direk olarak sitenize arama motorlarından kullanıcı çekemezsiniz. Bunun için hem sahip olduğunuz sitenin SEO eklentilerinin olması gereklidir hem de bu eklentileri kullanarak çalışmaların yapılması. Bir e-ticaret sitesi yüksek arama motoru optimizasyonuna sahip olabilmek için nelere sahip olmalıdır ?

Otomatik site map oluşturma

Site map bir site içerisinde bulunan bütün sayfaların, kategorilerin, yazıların tek bir sayfada toplanmasıdır. Bu sayfa adeta sitenizin iskeletorudur. Bu sayfa sayesinde hem kullanıcılar hem de arama motorları istedikleri yere kısa bir sürede ulaşabilmektedirlar. Bununla birlikte sitenin ne üzerine açılmış olduğu arama motorlarına tanıtılmaktadır.

Akıllı linkleme özelliği

Sitenize girdiğiniz herhangi bir içerik sonucu yeni sayfalar oluşmaktadır. Bu sayfaların bağlantı alanlarında uzantıların ürün ya da içerik adı ile aynı olmasına akıllı linkleme denilmektedir. Genel olarak akıllı linkleme kullanan siteler google ve diğer arama motorlarında üstün performans sağlamaktadır.

Title, description, keywords alanları

Genel olarak yukarıdaki isimleri ile bilinen ve arama motorlarında bu alanlara yazdığınız biçimde karşınıza çıkan başlık, açıklama ve kelime alanları manuel bir şekilde oluşturulabilmelidir. Bunu birörnekle şu şekilde anlatabiliriz.

Daha önce yazmış olduğumuz Sanal Pos Entegrasyonu makalesinde manuel olarak oluşturulan başlık, açıklama ve linkleme alanları sırası ile; “Sanal Pos Entegrasyonu - Banka Pos Entegrasyonları, www.neticaret.com.tr/blog/sanal-pos-entegrasyonu ve Banka pos entegrasyonları nasıl yapılır, e-ticaret sitesi sanal pos entegrasyonu, sanal mağazaya vpos entegre yöntemleri” idi. Bu şekilde oluşturulan sayfanın ise google arama motorunda sanal pos entegrasyonu olarak arandığında nasıl çıktığını alttaki resimden görebilirsiniz.

seo title

Neticaret ile üstün arama motoru performansı

Neticaret e-ticaret paketleri arama motorlarında üstün performans sağlayabilmeniz için yukarıda anlatılan üç özelliğe önem göstermektedir. E-ticaret siteleriniz seo analizleri yapılarak ve arama motoru optimizasyonu için yönetim panelinizde özel alanlar oluşturularak geliştirilmektedir. Bunların yanında Neticaret ofisinde SEO uzmanlarımız tarafından arama SEO ve SEM eğitimleri verilmektedir.

Bu paketleri denemek ister misiniz

Neticaret e-ticaret paketlerini denemek için ücretsiz bir şekilde demo talebinde bulunabilirsiniz. Hemen alt kısımda bulunan demo talebi butonuna tıkladıktan sonra demo talep formunu doldurduğunuz taktirde Neticaret tarafından ileri teknolojiler kullanılarak geliştirilmiş olan yazılımları inceleyebilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle