Fiziksel Mağazaların E-ticarete Taşınması İçin 5 Büyük Sebep Fiziksel Mağazaların E-ticarete Taşınması İçin 5 Büyük Sebep
5 beş

E-ticaret fiziksel mağazanızın internete taşınmasını ve yeni bir alanda da ürün satışı yapmanızı sağlamakta olan, ekonomik anlamda oldukça kuvvetli bir sektördür. Piyasaların gidişatını bu denli etkileyen elektronik ticarette yer almak yeni bir işe atılmayı düşünenler için ya da işini büyütmek isteyenler için büyük fırsatlardan bir tanesi. Eğer hali hazırda ürün satışı yapmakta olduğunuz bir fiziksel mağaza var ise bu mağazayı neden e-ticarete taşımanız gerektiğini anlatalım.

7/24 Hizmet

Fiziksel mağazanızda dükkanınızı ancak belirli zaman aralıklarında açık tutarsınız. Çünkü müşterileriniz o zaman aralıklarında sizlerden alışveriş yaparlar. Genel olarak ise fiziksel mağazalarda yapılan satış saatleri 09.00 ila 20.00 arasındadır. Sanal mağazanızda ise satış saatleriniz haftanın 7 günü ve 24 saatidir. Sitenize gelerek ürün alacak yani sipariş verecek müşterilerinize 7/24 ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Kitle

Fiziksel mağazanızda sadece bulunduğunuz bölgedeki müşterilerinize ulaşabilirken e-ticaret sektörüne giriş yaptığınız taktirde dilediğiniz bölgedeki potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz. İster tüm Türkiye’ye ister sadece bulunduğunuz bölgeye isterseniz tüm dünyaya ürün satışı yapabilirsiniz.

Ürün Çeşitliliği

Fiziksel mağazanızın büyüklüğü bellidir. Bu büyüklüğünden dolayı mağazanızda sergileyeceğiniz ürünlerinizin sayısı sınırlanmıştır. Ancak e-ticaret sitenizde sınırsız sayıda ürün sergileyebilir ve ürün çeşitliliği sayesinde satışların artmasına sebebiyet verebilirsiniz. Sadece belirli bir kitleye ulaşmak yerine zevkleri farklı olan bütün müşterilerinize ulaşabilirsiniz.

Çalışan Sayısı

Fiziksel mağazanızda ürün satışı yapabilmeniz için müşterilerinize karşılayacak onlara hizmet verecek çalışanlarınız olması gerekmektedir. Örnek olarak bir giyim mağazasında en az 10 kişinin çalışması gerekir. Ancak e-ticaret sitesi açtığınızda sadece ürünü teslim edecek ve destek verecek iki kişinin olması yeterlidir. Bunu da istediğiniz taktirde kendiniz rahatlıkla yapabilirsiniz.

Ciroların Katlanması

Fiziksel dükkanınızda yaptığınız satışların sayısı ve cirolarınız bellidir. Cirolarınızı hızlı bir şekilde yükseltmek oldukça zor ve zaman alıcıdır. Ne kadar reklam yaparsanız yapın zaten ulaşacağınız kitlenin sayısı bellidir. Ancak e-ticarette reklam, tanıtım ve arama motorlarında yaptığınız çalışmalara bağlı olarak saat farkları ile dahi cirolarınızda hızlı bir artış gözlemleyebilirsiniz. Üstelik sanal mağazanız için alabileceğiniz reklamlar çeşitliliği de oldukça fazladır.

Neticaret olarak 12 yıldır e-ticaret sektöründe geliştirdiğimiz e-ticaret sistemi ile yukarıdaki özelliklere sahip olabilmeniz için çalışmalar yapmaktayız. Eğer sizde yeni bir işe atılmak ya da fiziksel mağazanızın yanı sıra sanal mağazanızda da olağanın üstünde satış yapmak istiyorsanız demo talebi göndererek sistemlerimizi inceleyebilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle