E ticaret Yazılımları - Online Kredi Kartı Alışveriş Sistemleri E ticaret Yazılımları - Online Kredi Kartı Alışveriş Sistemleri
Mağazasında satış yapan her insanın aklında internet üzerinde de online satış yapma hayali bulunmaktadır. Kimileri bu hayalini gerçekleştirmekte ve doğru yolları izleyerek başarıya ulaşmaktadır, kimileri ise bu konu hakkında hiç bir bilgisi olmadığı için sürekli tereddüt etmektedir. Doğru strateji uygulayarak e-ticaret sitesini açanlar kısa sürede başarıya ulaşmışlardır. 
 
E-ticaret yazılımları hakkında tam olarak bilgi sahibi olmayanlar ve bu sektörde tereddütü bulunanlar için bu yazımızı yazmak istedik. İlk olarak e-ticaret in ne olduğu ile ilgili ardından da bu sektöre nasıl adım atmalı, nerden başlamalı hangi yolları izlemeli gibi genel olarak bilgi vermeye çalışacağız.
E-ticaret Hakkında
E-ticaret sahip olacağınız bir site aracılığı ile mağazanızda ya da elinizde var olan ürünlerin satışını gerçekleştirdiğiniz bir elektronik ticaret ortamıdır. Bu site sayesinde ürünlerinizi sitenize açıklamalı bir şekilde koyabilir ve online satış yapabilirsiniz. Online satış yapabilmeniz için sitenize bazı ödeme sistemlerini kurmanız gerekmektedir. Eticaret sitesi yazılımları bu ödeme sistemlerini rahat bir şekilde kurabilmeniz ve farklı ödeme yöntemleri ile satış yapabilmenizi sağlamaktadır.
 
E ticaret Sitelerinde Hangi Ödeme Sistemleri Kullanılır
 
Eticaret yazılımlarında bir çok ödeme sistemi kullanılabilir. Ancak insanların en çok tercih ettiği üç ödeme yöntemi kredi kartı, havale ve kapıda kargo ile ödemedir. Bunlara ek olarak mobil ödeme yöntemi de bulunmaktadır. Havale ile tahsilat yapabilmeniz için banka hesabınızın olması yeterlidir. Aynı şekilde bu banka hesabı ile herhangi bir kargo ile anlaşarak kargo ile ödeme seçeneğini de kullanabilirsiniz. Ancak kredi kartı ile tahsilat yapabilmeniz için sanal pos (VPOS)'a ihtiyacınız bulunmaktadır. Sanal pos kredi kartları ile internet üzerinden online ödeme almanızı sağlayan sistemlerdir. 
 
Sanal pos alabilmek ve sanal pos kurulumu yapabilmek içim bir e-ticaret sitesine ve bir şirkete (şahıs şirketide olabilir) sahip olmanız gerekir. Eğer bu imkanlarınız var ise bankalara başvuru da bulunur ve ardından başavuru kabul edilirse e-ticaret sitenize sanal pos kurulumunu yaparak ödeme alabilirsiniz. Eğer bankalardan sanal pos almak uğraştırıcı geliyor diyorsanız ya da bankalardan sanal pos alamıyorsanız diğer online kredi kartı ödeme seçeneklerine başvurabilirsiniz. PAYU PAYNET İPARA ÖDEME SİSTEMLERİ
 
E-ticaret sitesnizi açıp ödeme sistemlerinizi kurduktan sonra yapmanız gereken tek şey doğru tanıtım ve pazarlama yöntemlerini bilmektir. 
 
Reklam / Tanıtım / Pazarlama
Bir e-ticaret sitesi açtığınızda sizler için en çok önemli olan üç konudur. Eğer reklamanızı ve pazarlamanızı iyi yaparsanız kısa sürede başarıya ulaşırsınız. Elektronik ticaret sektöründe pazarlama ancak ürün açıklaması, ürün özellikleri ve telefonda görüşme ile yapılabilir. Bu yüzden ürünlerinizi resimleri ile birlikte iyi kategorize ederek sağlıklı bir şekilde eklemeniz gerekir. Bunun yanında yapacağınız reklamları da oldukça stratejik bir şekilde belirlemelisiniz. 
 
İnternetten Ticaret Yapmak İsteyen Girişimcilere Müjde adlı yazımızı okuyarak nasıl bir yol almanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle