Kredi Kartı İle Ödeme Alınabilen Online Alışveriş Sitesi Nasıl Kurulur Kredi Kartı İle Ödeme Alınabilen Online Alışveriş Sitesi Nasıl Kurulur

Online e-alışveriş yapılan e-ticaret sitelerinde bulunan ürünler kredi kartları yahut diğer ödeme sistemleri ile satışa sunulmaktadır. En çok kullanılan ödeme sistemi ise kredi kartı ile yapılan alışverişlerdir. Diğer ödeme sistemleri sırası ile hesaba havale, kargoya kapıda nakit ya da kredi kartı ile ödeme ve mobil cep telefonları sayesinde yapılan ödemelerdir. Bütün bu ve diğer ödeme sistemleri kullanılarak e-ticaret sistemleri üzerinden satışlar gerçekleştirilmekte ve siparişler alınmaktadır.

ONLİNE ALIŞVERİŞ SİTESİ KURULUMU

Online alışveriş sitesi kurmak için almanız gereken sistemlere e-ticaret paketleri denmektedir. Eticaret paketleri özel yazılımlardan oluşmaktadır. Bir web sitesinin ve elektronik ticaret yapılabilmesi için gerekli olan özelliklerin tamamını kapsamaktadır. Eticaret paketi satın alındıktan sonra sahip olduğu özel temalardan bir tanesi sistem entegre edilir. Kurulum bütün sistemler hazır olacak şekilde site sahibine teslim edilir. İlk başta sitede herhangi bir ürün olmadığı için satış yapılamaz.

Zamanlar firma, işletme ya da girişimci sitesine satmakta olduğu ürünleri bütün özellikleri ile birlikte siteye girmeye başlar. Bunu yapabilmesi için özel bir panel eticaret paketinin içerisinde bulunmaktadır. Siteye ürünler eklenmeden önce hangi ödeme sistemi kullanılmak isteniyorsa site sahibine sorulur. Onun tercih etmiş olduğu ödeme sistemleri çok kısa bir süre içerisinde e-ticaret sistemine entegre edilir. 

alıveriş sitesi

KREDİ KARTLARINDAN ÖDEME ALINMASI

Türkiye'de milyonlarca kredi kartı sahibi bulunmaktadır ve insanlar alışveriş sitelerinden ürün satın alırken en çok kredi kartı ile ödeme seçeneğini tercih ettmektedirler. Kredi kartı ile sistem üzerinden ödeme alınabilmesi için sanal posa ihtiyaç bulunmaktadır. Sanal pos online kredi kartlarından çekim yapılabilmesini sağlayan sistemlere verilen isimdir. Mağazalarda kullanılan posların sanal halidir. 

Bankalardan SANAL POS Alınması

Sanal pos kurulumun yapılabilmesi için bankaya başvuru yapılmaktadır. Bankaya başvuru yapabilmek için bir şirketinizin olması ve bankadan bir şirket hesabı açtırmanız gerekir. Bankalar başvurunuzu e-ticaret sitenizi kontrol ederek onaylarlar ya da red ederler. Bankanızın sanal pos başvurunuzu kabul edebilmesi için ise ödeme sayfanızda SSL şifreleme sertifikanızın olması gerekmektedir. Neticaret e-ticaret paketlerinin tamamında SSL şifreleme sistemleri kurulmaktadır.

SSL şifreleme kredi kartı ile ödeme yapacak olan müşterilerinizin kart bilgilerinin korunması için gerekli olan olan bir sistemdir. Bu sistem sayesinde sitenize yapılacak olan bilgi girişlerinin tamamı bankaya şifrelenmiş bir şekilde gönderilmektedir. Bu sistemin kırılması ise imkansızdır. Bu sebepten dolayı banka güvenlik önlemlerinin alınmış olduğu ve SSL sertifika ile ödeme sayfalarının korunduğu e-ticaret sitelerine sanal pos vermeyi tercih etmektedir. Bununla birlikte şirketinizin geçmişi de bankalar için diğer bir kriterdir.

ssl sertifikası

Diğer ÖDEME Sistemleri

Eğer bankalardan sanal pos alamıyor ya da başvuru yapmak istemiyorsanız sanal poslarını kullanım açan firmalar ile çalışabilirsiniz. Şu anda Türkiye'de bu hizmeti veren ve en çok bilinen firmalar ise PAYU, PAYNET, İPARA, PAPAL'dır. Her bir sistemin kendisine özgü çalışma stili bulunmaktadır. Bu sistemlerin sayfalarını ziyaret ederek kredi kartlarından nasıl çekim yapılabileceğini öğrenebilirsiniz.

Online kredi kartı ile alışveriş yapılması sağlanan sistemlerin kurulumu Neticaret eticaret paketleri kullanıldığı taktirde oldukça kolaydır. Özel yazılımlar sonucu manuel olarak kurulumlar gerçekleşmekte ve herhangi bir sorunla karşılaşılmamaktadır. Sorunsuz ve güvenli bir şekilde ödeme sistemlerinin entegrasyonlarının sağlandığı e-ticaret sitelerini incelemek isterseniz ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle