İşletmenizi E-ticaret Sitenizle Kışa Hazırlayın İşletmenizi E-ticaret Sitenizle Kışa Hazırlayın

Kış mevsimi yaklaşıyor. Eylül ayından beri yavaş yavaş havalar soğumaya başlayacak. Meteorolojiden alınan son haberlere göre ise bu sene kış oldukça keskin geçecek. İnsanların da her zaman olduğu gibi mağazalardan alışveriş yapma sayısı azalacak. Çünkü soğuk havalarda dışarı çıkıpta alışveriş yapmak oldukça zor geliyor. Onun yerine internetten e alışveriş yaparak ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Alışveriş yapmalarını sağlayan sistemler ise e-ticaret siteleri.

e-ticaret siteE-TİCARET SİTESİ NASIL AÇILIR

Kış mevsiminde insanların genel olarak e-ticaret sitelerinden alışveriş yaptıklarından bahsettik. Ancak bir çok işletmenin henüz bir e-ticaret sistemi bulunmamakta. Yani henüz sanal ortamda ürünlerini satışa sunmamaktalar. Bu yüzden soğuk havalar onların adeta korkulu rüyası. Bu yüzden bugün bir e-ticaret sitesi nasıl açılır ve bu site kış mevsiminde nasıl iş yapar, neler yapılması gereklidir kısaca anlatacağız.

Örnek olarak mağazanıza bir site açmanız gerekmektedir. Bu siteyi açabilmek için ise kendinize özgü belirlemiş olduğunuz bir eticaret paketini kullanmak. Örnek eticaret paket fiyatlarına buradan ulaşabilirsiniz. paket satın aldıktan sonra hiç bir şey yapmanıza gerek yok. Anahtar teslim bir şekilde eticaret siteniz size veriliyor. Örnek olarak Neticaret tarafından yapılan e-ticaret siteleri;

KARACA

GOLD MASTER

NETTE UCUZLUK

Diğer refeans sitelere bakabilmek için buraya tıklayabilirsiniz.

E-TİCARET SİTELERİNDE ÖDEME TERCİHLERİ

E-ticaret siteniz açıldıktan sonra sittenizde kullanmak istediğiniz ödeme sistemlerinin entegrasyonu Neticaret tarafından sağlanıyor.Örneğin kredi kartı ile online satış yapmak istiyorsanız sanal pos, paypal ile satış yapmak istiyorsanız paypal yazılımının entegrasyonu sitenize yapılıyor. 

SİSTEMİ ÖĞRENEBİLMENİZ İÇİN ÖZEL EĞİTİMLER

Bu noktadan sonra size özel eğitimler veriliyor. Ürünlerinizi sitenize nasıl ekleyeceğiniz, sipariş panelini nasıl yöneteceğiniz, arama motoru optimizasyonunu nasıl yapacağınız, tasarımda nasıl değişiklikler yapacağınız, kargo takibi ve diğer site ile ilgili bütün konularda aldığınız özel eğitimler sayesinde e-ticaret sektörünü tam anlamı ile öğrenmiş oluyorsunuz. Ve bu noktadan sonra asıl işe size düşüyor.

Artık yapmanız gereken şey ürünlerinizin orjinal resimlerini çekip açıklamaları ile birlikte sitenize eklemek. Reklam çalışmalarını, SEO çalışmalarını ve diğer çalışmaları yapmak. Unutmadan söylememizde fayda var. E-ticaret sitesi açabilmeniz için bir şirketinizin olması gerekli ki bu şirket şahıs şirketi de olabilir. Aynı zamanda eticaret sektörüne giriş yaptığınız anda mutlaka bir kargo ile anlaşma yapmanız gerekmektedir. Çünkü sadece yaşadığınız bölgeye değil Türkiye'nin 4 bir yanına ürün göndermeniz gerekmektedir.

Eğer kış mevsiminde bir e-ticaret sitenizin olmasını ve satışlarınızın azalmak yerine artmasını istiyorsanız bizlerle iletişime geçebilir ve bu sistemi satın almadan önce demo versiyonunu deneyebilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle