E-ticarette Müşterilere Ürün Teslimatı Nasıl Yapılır E-ticarette Müşterilere Ürün Teslimatı Nasıl Yapılır

E-ticaret sitelerinde en çok kullanılmakta olan 3 ödeme yolu bulunmaktadır. Bunlar kredi kartı ile ödeme, havale ile ödeme ve kapıda kargo görevlisine yapılan ödemelerdir. Genel olarak ürün alan müşteriler kargoya kapıda ödemeyi tercih etmektedirler. Bunun en büyük sebebi ise güven duygularıdır. Dünyaca tanınmış olan e-ticaret sitelerinde dahi en çok tercih edilen ödeme methodudur.

bütün kargo firmalari

ÜRÜNLERİN MÜŞTERİYE GÖNDERİLMESİ

Ödeme yapıldıktan sonra ya da henüz ödemirme yapılmamış olsa bile ürünün sağlıklı bir şekilde müşteriye ulaştırılması gerekmektedir. Eğer ürünün üretildiği şehirde satış yapılıyor ise kurye ve benzeri teslimat yolları kullanılabilmektedir. Ancak şehirler arası alınan siparişlerde kullanılması gereken yöntem kargo firmaları ile sözleşme yaparak çalışmaktır. 

Kargo firması ile anlaşma yapabilmek ve ürünlerinizi anlaşmalı ve garantili bir şekilde müşterinize gönderebilmeniz için bir işletme olmanız gerekmektedir. Zaten e-ticaret sitesi açarak ürün satışı yapabilmek içinde bir şirketinizin olması gerekmektedir. Sahip olduğunuz şirket sayesinde ve kargoya bildireceğiniz aylık kargo gönderim sayısı ya da ücreti ile indirimli bir şekilde ürünlerinizin paketlenip gönderilmesini sağlayabilirsiniz. 

KARGO İLE YAPILAN ANLAŞMA

Kargo ile gönderdiğiniz ürünlerin ücretini anlaştığınız kargo teslim almaktadır. Genel olarak kargo firmaları nakit olarak çalışmaktadır. Ancak son günlerde kapıda kredi kartı ile ödeme alan firmaların sayısı da hızlı bir şekilde artmıştır. Genel olarak ödemeler firmanızın hesabına haftalık ve aylık olarak yapılmaktadır. Kargo ile yaptığınız anlaşma ise tahsilatlı kargo anlaşmasıdır. Tahsilatlı kargo anlaşmalı hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

NETİCARET UPS KARGO İŞ BİRLİĞİ

Neticaret eticaret paketlerini satın aldığınız taktirde UPS Kargo ile yaptığımız anlaşmaya dahil olursunuz. Dilerseniz UPS Kargo ile birlikte çalışarak oldukça uygun fiyatlarda birinci sınıf taşıma hizmeti alabilirsiniz. Yapılan anlaşma sayesinde tüm Türkiye'ye tek fiyat kargo gönderebilir, kargolarınızın durumunu online takip edebilir ve işlem raporlarınızı dilediğiniz an çıkartabilirsiniz.

Neticaret Türkiye'nin Eticaret Sistemi

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle