Kadınlar E-ticaret Sitelerinden Ürün Satın Alırken Nelere Dikkat Eder Kadınlar E-ticaret Sitelerinden Ürün Satın Alırken Nelere Dikkat Eder

Bir e-ticaret sitesi açtıktan sonra hedef kitlenizi belirlemeniz hem istediğiniz kullanıcılara ulaşabilmeniz için doğru stratejileri uygulamanızı sağlamakta, hemde satışlarınız da kısa bir süre içerisinde artışlara sebebiyet vermektedir. İnternette hangi kullanıcı kitlesine satış yapacağınızı birincil öncül olarak tanımlarsanız eğer elektronik ticaret sitenizin gelişiminde oldukça fazla katkıda bulunur ve işletmenizin büyümesine yardımcı olabilirsiniz.

kadin-alisveris

E-ticaret sitelerinden en çok alışveriş yapanlar genel olarak kadınlardır. Eğer kullanıcı kitlenizi kadınlar olarak belirlemiş yani onlara yönelik ürünler satmakta iseniz onlarla daha iyi bir şekilde iletişime geçmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda ürünü tanıtırken ve satış aşamasında e-ticaret sitenizde kesin ve kesin olarak yapılması gereken konulara da yoğunluk vermeniz gerekmektedir. Unutmayınız ki kadınlar araştırmacıdır ve erkeklere göre onlara satış yapmak oldukça zordur.

ÜRÜN AÇIKLAMALARINA DİKKAT

Erkekler genel olarak bir ürün almadan önce direk olarak görsellere bakmaktadırlar. Açıklamaları okumak zor gelmektedir. Ancak kadınlar bunun tam aksine açıklamalara oldukça fazla önem vermektedirler. Ürün ile ilgili akıllarına takılacak hiçbir soru kalmamalıdır. Yani ürünü öyle bir anlatmanız gerekmektedir ki daha önce ilk sefer görülmüş olsa bile anatomisi hakkında genel olarak onları bilgilendirmeniz gerekmektedir.

SİTE TASARIMI VE GÖRSELLER

Bilinmesi gereken bir konu vardır. Yapılan araştırmalara göre kadınların görsel hafızası ve tasarıma verdikleri önem erkeklerinkinden kat ve kat fazladır. Bu sebeple daha e-ticaret sitenizi açmadan önce kadınlara özel bir tasarım yapmanız gerekmektedir. Bu konu hakkında e-ticaret firmalarının grafik ekiplerinden özel destek alabilirsiniz. Bunun yanında siteye ekleyeceğiniz ürünlerin fotoğrafların kalitesi de kadınların ürün alışverişi yapmasına neden olan önemli stratejilerden bir tanesidir. Eğer bir kadınlara ürün satışı yapmak istiyorsanız ürünün en kaliteli fotoğrafını ona yansıtmanız gerekmektedir. Eğer en ufak bir tereddütleri var ise alışveriş sepetinden ürün satın almadan çıkacaklardır.

İLETİŞİMİ DOĞRU KURMANIZ GEREKİR

Sitenizde kesin ve kesin online iletişim alanları bulundurmanız gerekmektedir. Eğer online iletişim alanlarınız yok ise mutlaka anında ulaşılabilecek bir telefon numarası sitenizde mevcut olmalıdı. Kadınlar erkeklere göre daha zor güvenmektedirler. Bu yüzden ürün satışı yapabilmek için onların güvenini kazanmanız gerekmektedir. Güveni kazanılmayan bir kadına hiçbir şey yaptırılamaz.

E-ticaret Sitelerinde kadınlara satış yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli 3 konudan bahsettik. Eğer bir elektronik ticaret projeniz var ise ve takı, parfüm, abiye vb. gibi kadınlara yönelik bir e-ticaret sitesi açmayı düşünüyorsanız ince eleyip sık dokumanızda fayda vardır.

Neticaret e-ticaret paketleri ile birlikte müşterilerinize satış yaparken dikkat etmeniz gereken stratejiler, bunların yanında internette hedef kitleye ulaşabilmek için yapılması gereken çalışmalar hakkında özel eğitim ve kurslara dahil olabilirsiniz. Bu kurslar sayesinde hedef kitlenize hedeflediğiniz zamandan daha kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Neticaret eticaret paketlerini denemek için ise demo talebi göndermeniz yeterli.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle