İnternetten Satış Yaparak Para Kazanmak İçin Açılan E-ticaret Siteleri İnternetten Satış Yaparak Para Kazanmak İçin Açılan E-ticaret Siteleri

İnternetten online ürün satışı yaparak para kazanmak istiyorsanız ancak nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bu yazımızı detaylı bir şekilde inceleyerek sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz. Kendinize özgü bir sanal mağaza açarak ve bu sanal mağaza üzerinden ürünlerinizi fotoğraf, açıklama ve fiyatları ile paylaşarak pazarlayabilir, elinizde bulunan ürünlerin satışını online ödeme sistemlerini kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu konu hakkına detaylı bilgi vermeden önce online satış yapılan sitelerinin güvenliğinin nasıl olması gerektiğine dair bilgi verelim.

ONLİNE SATIŞ SİTELERİN GÜVENLİĞİ NASIL OLMALI

İnternetten online satış yaparak para kazanmak istiyorsanız web sitenizin güvenli olmasına oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Hem site bazlı hem de sunucu bazlı güvenlik önlemlerinin son teknolojilerin kullanılarak alınması gerekmektedir. Sunucu bazlı olarak sitenizin güvenliği ve veri kaybı yaşanmaması için IPS / IDS, Firewall ve RAID5 güvenlik ve yedekleme önlemlerinin alınmış olması gerekir. Eğer sunucunuzda bu önlemler var ise saldırılara, tehditlere ve veri kayıplarına karşı güvenliğinizi garanti altına almışsınız demektir.

online satış

Bununla birlikte site bazlı şifreleme sistemleri de hem sizin hukuksal açıdan hem de müşterilerinizin kart ve diğer bilgilerinin korunması açısından kullanılması gereken sistemlerdir. Özellikle 128bit SSL ya da daha gelişmişi olan 256bit SSL şifreleme sistemi kesinlikle sitenizde var olmalıdır.

GÜVENLİĞİ ALINAN SİTE ÜZERİNDEN ONLİNE SATIŞ YAPARAK PARA KAZANMA

Eğer sanal mağazanızın güvenliğinde yukarıda bahsedilen özellikler mevcut ise, gönül rahatlığı internetten online satış yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Satın alacağınız e-ticaret paketinde yukarıda anlatılan özellikler var ise sırası ile dikkat etmeniz gereken diğer iki özellik sitenizin tasarımı ve kullanılabilecek olan ödeme sistemlerinin sayısıdır. Şimdi de o konular hakkında kısa bilgilendirmeler yapalım.

İNTERNETTEN SATIŞ YAPARAK PARA KAZANILMASINI SAĞLAYAN SİTELERİN TASARIMI NASIL OLMALI

Aklınızda internetten online satış yapmak varsa ve kısa bir süre içerisinde hedeflediğiniz parayı kazanmak istiyorsanız bilmeniz gerekir ki site tasarımınızın kaliteli, orijinal ve yapılabiliyorsa sizin istekleriniz doğrultusunda gerçekleştirilmelidir. Bulunduğunu sektörü kimse sizden dahi iyi bilemez. Ve bu yüzden sizin site tasarımınızda yönlendirme yapmanız gerekmektedir. Bu yüzdendir ki bir e-ticaret paketi satın almadan önce geliştirilebilir bir tasarımının olup olmadığına bakmanız gerekir.

ONLİNE ÖDEME SİSTEMLERİN OLMASI İNTERNETTEN PARA KAZANMAYI NASIL ETKİLER

Kullandığınız E-ticaret sitelerinde var olan ödeme sistemi sayısı ne kadar ise ulaştığınız müşteri sayısı da o kadar fazla olur. Örneğin müşterilerin kredi kartı olabilir ancak nakit parası olmayabilir. Faturalı hat kullanıyordur ancak kredi kartının limiti bitmiş olabilir. Kargoda kapıya nakit ödeme yapabilecektir ancak kredi kartı kullanmıyor olabilir. Bu sebeple internetten hedeflediğiniz parayı kazanmak istiyorsanız bütün ödeme sistemlerinin sorunsuz bir şekilde sitenize entegrasyonunun sağlanıp sağlanmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir.

İnternetten para kazanmak için açılan e-ticaret sitelerinin nasıl olması gerektiğine dair detaylı bilgiler verdik. Eğer sizde yukarıdaki özelliklere sahip olan bir eticaret sitesi açmak istiyorsanız sağ üst kısımda bulunan ücretsiz demo talebi alanından sistemi deneyebilmek için form doldurabilirsiniz.

Eğer yukarıda anlattığımız iki konu online bisiklet satışı yapan sitelerde geçerli ise hiç çekinmeden alışveriş yapabilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle