İnternetten Online Bisiklet Motorsiklet Satışı Yapan Siteler İnternetten Online Bisiklet Motorsiklet Satışı Yapan Siteler

Günümüzde bir çok ürünün satışı internetten yapılmaya başlanıyor. Neredeyse gündelik ihtiyaçların hepsini internetten satın almak mümkün. Bugün özellikle motorsiklet ve bisiklet sevdalılarını sevindirecek aynı zamanda bu sektör içerisinde bulunan mağazaların satışlarını artırabilecekleri sitelerden bahsetmek istiyoruz.

İNTERNETTEN BİSİKLET SATIŞI

Bundan birkaç yıl önce bisiklet ya da motorsiklet alabilmek için kesinlikle mağazaya gitmek gerekirdi. Ancak teknolojinin gelişmesine ayak uyduran bisiklet mağazaları satışlarını online internet üzerinden de gerçekleştirmeye başladı. Bu sayede bisiklet sevdalıları da online ödeme yaparak istedikleri marka bisikletin siparişini internet üzerinden vermeye başladı.

ilginç bisiklert tasarımları

ONLİNE BİSİKLET SATIŞ SİTESİ NASIL AÇILIR ?

Yaz kış demeden en çok kullanılan motorsuz araçtır bisiklet. Türkiye’de çoçuğu ve yaşlısı ile birlikte milyonlarca seveni bulunmaktadır. Ancak ülkemizin bir çok yerinde bisiklet satan yerler bulunamamaktadır. İşte bu yerlere ulaşabilmek için kullanılmakta olan ve online bisiklet satışı gerçekleştiren sistemlere e-ticaret siteleri denmektedir. E-ticaret sitesi açarak internet üzerinden online bir şekilde bisiklet ya da motorsiklet satışı gerçekleştirilebilmektedir.

NETİCARET E-TİCARET PAKETLERİNİ KULLANARAK BİSİKLET SATIŞ SİTESİ AÇABİLİRSİNİZ

Neticaret e-ticaret paketlerinden herhangi bir tanesini kullandığınız taktirde bütünleşik çözümler sunan ve online siparişinden saatlik kargo takibine, ürün eklemeden geliştirilebilir grafik tasarımına kadar bütün özelliklere sahip olan bir e-ticaret sitesinde sahip olabilirsiniz. Eğer müşterilerinize sadece bisiklet dükkanından değil aynı zamanda sanal bisiklet mağazanızdan da ulaşabilmek istiyorsanız bu sistemleri kullanabilirsiniz.

EN ÇOK HANGİ İLLER BİSİKLET ARATMASI YAPIYOR ?

Hemen şu soru aklınıza takılabilir. Kim internet sitesinden bisiklet almak isteyebilir ki ? Google trend Türkiye arama hacimlerine baktığımız zaman bu sorunun cevabı yüz binleri göstermekte. Özellikle Antalya, Konya, İstanbul, Muğla İzmir ve Eskişehir’de online bisiklet satışı yapan siteleri arayanların sayısı oldukça fazla. Genel olarak yapılan aramalar ise motorlu bisiklet satışı, elektrikli bisiklet fiyatları, sahibinden bisiklet, online bisiklet satışı yapan kaliteli siteler...

BİSİKLET SİTESİ AÇMAK İÇİN NE YAPMANIZ GEREKİR, KULLANILACAK ÖDEME SİSTEMLERİ

Bisiklet sitesi açmak istiyorsanız E-ticaret Paketlerisayfamızdan size uygun olan bir eticaret paketini seçmeniz yeterlidir. Ardından firmanıza özgü bir internet sitesi bütün özellikleri ile birlikte açılır. Bundan sonra tek yapmanız gereken şey sitenize bisikletlerinizin ya da motorlu bisikletlerin fotoğraflarını, açıklamalarını ve detaylı bilgileri ile birlikte fiyatlarını girmektir. Arama motorlarından gelecek olan kullanıcıların sağlanabilmesi ve reklam-tanıtım konularında sizlere özel eğitimler siteniz açıldıktan sonra verilecektir.

KULLANILAN ÖDEME SİSTEMLERİ

Müşteri sitenize gelir bisiklet siparişini verir. Sipariş vermek için sizin tercih etmiş olduğunuz online ödeme sistemlerinden herhangi bir tanesini kullanır. Sitenize bütün ödeme sistemlerini entegre edebilirsiniz. İsterseniz kredi kartı ile, isterseniz havale ile, isterseniz de kapıda kargoya nakit olarak yapılan ödemelerden bir tanesini kullanabilirsiniz.

bisiklet parçalarının isimleri

İNTERNETTEN ONLİNE SATIŞ YAPAN SİTELERDEN BİSİKLET SATIN ALMAK

Buraya kadar bisiklet satışı yapan mağazalar için bilgi verdik. Nasıl bisiklet satışı yapacakları ve internetten nasıl sanal mağaza açabileceklerine dair bilgiler verdik. Şimdi internetten online ve güvenilir bisiklet nasıl alınabilir ona yer verelim. Eğer bisiklet alacaksanız ve bunu işlemi internetten yapmayı düşünüyorsanız aşağıdaki 2 şeye çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

Ödeme Sayfası Güvenilirliği: İlk olarak bisiklet alacağınız sitenin ödeme sayfasında 128bit SSL şifreleme sistemlerinin kullanılıp kullanılmadığına dikkat ediniz. Bunun kontrolünü yapabilmek için ödeme sayfasına geldiğinizde sol üst kısımda adres çubuğunun http yerine HTTPS görünmesi yeterlidir. Eğer bu işlem gerçekleştiriliyor ise gönül rahatlığı ile o bisiklet sitesinden alışveriş yapabilirsiniz.

İletişim Bilgileri: Size online destek verebilecek yani site üzerinden yazışmanızı sağlayacak alanların bulunmasına dikkat edin. Yani bisiklet satışı yapan şirketin profesyonel bir şekilde destek verip vermediğini kontrol edin. Bunun yanında iletişim sayfalarını kontrol edin. Hem adreslerinin hemde istendiği zaman ulaşılabilecek bir telefon numaralarının olup olmadığına bakın.

Eğer yukarıda anlattığımız iki konu online bisiklet satışı yapan sitelerde geçerli ise hiç çekinmeden alışveriş yapabilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle