İnternetten Cep Telefonu ve Aksesuarları Nasıl Satılır İnternetten Cep Telefonu ve Aksesuarları Nasıl Satılır
iphone

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bilişim ürünlerine oldukça fazla rehabet gösterilmektedir. Özellikle cep telefonları, bilgisayarlar ve tabletler üzerine büyük bir yoğunluk bulunmaktadır. Ancak bu üçlü arasında en çok ilgi gösterilen ve internetten en çok satışı yapılan bilişim ürünü cep telefonudur. Her gün 10 binlerce cep telefonu online alışveriş siteleri üzerinden satılmaktadır.

Cep telefonlarına gösterilen bu ilgi özellikle bilişim firmalarının dikkatini çekmiştir. Bununla birlikte bir çok girişimci de bu alana yönlenmeye başlamıştır. En büyük sebebi ise yukarıda bahsettiğimiz gibi her geçen gün daha fazla cep telefonu talebinin olmasıdır. Talep oldukça fazladır ancak internetten sağlanan arz, talebi karşılayamamaktadır. Bu yazımızda internetten cep telefonu ve aksesuarlarının nasıl satılabileceğinden ve en etkili satış tekniklerinden bahis edeceğiz.

İLK YAPMANIZ GEREKEN ŞEY ONLİNE ALIŞVERİŞ SİTESİ AÇMAK

İnternetten cep telefonu satabilmek için online alışveriş sitesi kurmanız gerekmektedir. Web üzerinden satış yapabilmek için ise oldukça detaylı bir çalışma yaparak özel yazılımların ve tasarımların geliştirilmesi gerekmektedir. E-ticaret firmaları tarafından geliştirilen bu yazılımlar online satış yapabilmeniz için gerekli olan her türlü özelliği bir araya getirmiştir. İnternetten cep telefonu ve aksesuarlarını satabilmek için ilk yapmanız gereken şey bu sistemleri kullanarak bir internet sitesi açmaktır. “Neticaret e-ticaret paketleri” ni inceleyerek kullanmanız gereken sanal mağaza sisteminin özelliklerine bakabilirsiniz. Bu paketler sayesinde hiçbir işlem yapmanıza gerek kalmadan online profesyonel ve kaliteli alışveriş sitenize sadece bir günde sahip olabilirsiniz.

E-ticaret sitenizi açtıktan sonra hem satışlarınızı arttırabilmek hem de sağlıklı bir şekilde ürün satışı gerçekleştirebilmeniz için ise yapmanız gerekenler;

En çok arama yapılan ürünleri takip edin…

Bir sektöre giriş yapmadan önce o sektörde en çok talep edilen ürünleri öğrenmeniz önemlidir. Tüketicilerin taleplerini doğru stratejileri uygulayarak karşılayabilmeli ve en çok aranan ürünler üzerinden satış politikaları uygulayarak yüksek cirolara sahip olabilirsiniz. İnternette en çok aranan kelimeleri ve trend olan aramaları öğrenebilmek için ise arama motoru Google’un sağlamış olduğu Google Trends özelliğinden faydalanabilirsiniz. Google Trends ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilmek için “Google Trends ile E-ticaret Siteniz İçin En Sık Yapılan Aramaları Bulun” konu başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Tedarikçilerine dikkat edin ve sağlam bir firma ile çalışın…

İnternetten bir ürün pazarlamadan önce o ürünü size sağlayacak olan tedarikçi seçimi oldukça önemlidir. Sanal mağaza üzerinden yapacağınız satışların sayısı aniden artabilir ve talepleri doğru bir şekilde karşılamanız gerekmektedir. Bu sebeple sağlam bir altyapısı olan ve güvenilir bir tedarikçi firma ile çalışmanız önemlidir.

Reklamlarınızı, kampanyalarınızı ve indirimlerinizi müşteri odaklı belirleyin…

Bir sitenin tanıtımını yapabilmek için o siteye alınan reklamlar çok önemlidir. E-ticaret sitenize alacağınız ve size en doğru dönüşleri sağlayacak reklamları seçin. ““Online Alışveriş Sitelerine Nasıl Trafik Sağlanır” konu başlıklı yazımızı okuyarak bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Tanıtımların yanında müşterilerin tercih edecekleri indirim ve kampanyaları sitenizde yönetmeniz de çok önemlidir. Alacağınız eticaret sisteminde kampanya ve indirim yönetimi yapabileceğiniz ve bunu e-ticaret sitenize yansıtacağınız bir alanın olması satışlarınızı arttıracaktır.

Ücretsiz demo talebi…

Neticaret tarafından geliştirilen e-ticaret paketleri sayesinde internetten cep telefonu ve aksesuarlarını sorunsuz ve güvenli bir şekilde kaliteli e-ticaret siteniz üzerinden satışa sunabilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki resme tıklayarak online ve aynı zamanda ücretsiz olarak elektronik ticaret sistemlerimizi deneyebilirsiniz.

demo talepleriPaylaş

Facebookta Paylaş Tweetle