İnternetten Bilgisayar Satmak İçin Açılması Gereken Site Özellikleri İnternetten Bilgisayar Satmak İçin Açılması Gereken Site Özellikleri

İnternetten ticaret yapılabilecek ürün sayısı oldukça fazladır. Reel hayatta ticaretini yaptığınız her ürünü internet üzerinden satışa sunabilirsiniz. Bu ürünler kozmetik olabilir, bilişim ürünleri olabilir, kırtasiye ürünleri olabilir, balık olta ve benzeri ürünler olabilir. Ancak son günlerde internetten bilgisayar satmak oldukça trend olmuş durumda.

pcİnsanlar internetten alışverişi seviyorlar. Çünkü kredi kartlarıyla ya da diğer ödeme sistemlerine özel kampanyalar içermekteler. Bunların yanında mağazalarda ürünler için harcanan ekstra emek ve yerin olmamasından dolayı özel indirimlerde sağlamaktalar. İnternette en çok tercih ettikleri ürünler ise bilişim ürünleri. Bunların başında bilgisayar, cep telefonu ve tabletler gelmekte. 

Peki internetten bilgisayar satmak ve satıştan kazandıklarınız ile hedeflerinize ulaşabilmek için neler yapmalısınız ?

Her e-ticaret sitesinde olduğu gibi sizlerin de özel stratejilerinizi siteniz için belirlemeniz gerekmektedir. Bu stratejilerin arasında ürün tedarik edeceğiniz firmanın doğru seçilmesi, siteniz için doğru arama motoru optimizasyonunun yapılması, reklam sektörüne yapılacak olan girişte doğru stratejinin belirlenmesi, müşteriye destek odaklı çalışılması oldukça önemlidir.

Tedarikçi Firma: Seçeceğiniz ve size ürün tedarik eden firmanın seçimi konusunda oldukça titiz davranmanız gerekmektedir. Çünkü ürünü tedarik ettiğiniz firmanın kalitesi müşteriler tarafından tartılmaktadır. Müşteri sizden ürün almadan önce o ürünün kim tarafından garantilendiğine, ürün ithalatçısının kim olduğuna, ve bunların yanında güvenilir bir firma ile çalışıp çalışmadığınıza bakmaktadır. Eğer sizler yukarıda saydıklarımız kriterlere uyuyorsanız rakiplerinizden bir adım öndesiniz demektir.

Arama Motoru Optimizasyonu: E-ticaret sistemi ile site açıldıktan sonra o siteye reklamlar ve sosyal medya dışında kullanıcı çekebileceğiniz en etkili alan arama motorlarıdır. Özellikle dünyaca meşhur olan ve kullanılmakta olan google'un ise yeri bir başkadır. Organik kullanıcı sağlayabilmek için sitenizin seo analizi oldukça iyi yapılmalı, bu analizin yanında doğru kararlar alabilecek ve arama motorlarına özgü çalışmalar yapabilecek SEO uzmanları ile çalışmak en doğru stratejiler arasında yer almalıdır.

Reklam Alanları: İnternetten bilgisayar satmak istiyorsanız reklam bütçenizi mutlaka ayırmanız gerekmektedir. Eticaret paketlerini satın alarak açmış olduğunuz e-ticaret sitelerinde ilk zamanlarda arama motorlarından sağlıklı bir trafik sağlayamayabilirsiniz. Bunun için ilk zamanlarda alacağınız reklamlar çok önemlidir. Şu anda kullanılmakta olan bir çok reklam alanı vardır ancak bunların en etkili olanları sırası ile; arama motorlarından alınan reklamlar, e-mail marketing yani toplu mail gönderme ve sitenize benzr özellikte olan haber ya da blog sitelerinden alınan reklamlardır.

Destek: Eğer internetten bilgisayar satmak istiyorsanız özel bir destek ekibi oluşturmanız gerekmektedir. Çünkü bilgisayar satın alacak olan kişiler telefonda online destek alabileceği birilerinin olmasını isterler. Bunun sebebi internette satılmakta olan bu cihazın maliyetinin diğer ürünlere göre fazla olmasıdır. Bu yüzden eticaret sitenizde online destek panelinin olmasının yanı sıra telefondan da destek verebilmeniz gerekmektedir.

Neticaret e-ticaret paketleri sayesinde internetten bilgisayar satmak artık oldukça kolay. Size özel açılan bir bilişim sitesi sayesinde laptop, cep telefonu, masa üstü bilgisayar ve diğer bütün bilişim ürünlerini sanal mağazanız üzerinden satabilirsiniz. Neticaret bilişim sitelerinden bazı örnekler; 

BTSONY | GOLD MAGAZA | TELEPANYA

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle