Google Zebra Güncellemesi | E-ticaret Sitelerine Özel Google Zebra Güncellemesi | E-ticaret Sitelerine Özel

Google her geçen gün yeni güncellemeler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Google'un güncelleme yapmasının en büyük sebebi ise spam ya da sahte olarak adlandırdığımız ancak yapılan bazı çalışmalar ile arama motorlarında üst sıralarda yer alan sitelerin önüne geçebilmek. Şu anda Google tarafından çöp olarak adlandırılan milyonlarca site bulunmakta. Ve Google zebra güncellemesi ile birlikte büyük bir kıyım için hazırlanmış durumda.

google güncelleme

Bu yazımızda Google Zebra güncellemesinin e-ticaret sitelerinden ne istediğini ve bu güncellemeye takılmamak yani güvenilir bir e-ticaret sitesi olduğunu kanıtlayabilmek için neler yapmanız gerektiğinden bahsedeceğiz. Bu konu e-ticaret siteleri için oldukça önemli bu yüzden hiç bir satırı atlamadan okumanızı tavsiye ediyoruz. 

GOOGLE'dan E-TİCARET SİTELERİNE ÖZEL GÜNCELLEME

E-ticaret sitelerine özel olarak yapılan bu güncellemeye Trusted Stores adı verilmiştir. Trusted Stores'un Türkçe anlamı ise güvenilir mağazalardır. İlk olarak Google'un hazırlamış olduğu Trusted Stores videosunu hep bilikte izleyelim. Video şu anda ingilizcedir ancak en kısa sürede Neticaret tarafından türkçeleştirilecektir. 

Yukarıdaki videoyu izledikten sonra size ilk olarak Google tarafından zaman zaman kendisini gösteren Zebra Güncellemesi'nden bahsetmek istiyoruz. Nedir Zebra güncellemesi ve internette açılmış olan sitelerden ne istemektedir ?

GOOGLE ZEBRA GÜNCELLEMESİ

Şu anda internette on binlerce e-ticaret sitesi bulunmaktadır. Bunlardan bir çoğu sahte ve güvenilir değildir. Bu sebeple bir çok müşteri e-ticaret sitelerinden alışveriş yaparken tereddüt altında kalmakta ve bunun sonucu genel bir sirkülasyon gözlenmektedir. Ürün almak isteyen müşteri ürün almak istediği siteye güvenmek istemektedir. İşte arama motoru google bunu ürün satın alacak olan tüketiciler için kendi yapmaya hazırlanmaktadır. 

Google tarafından çöp olarak adlandırılan yani spam siteler bu uygulama sayesinde yavaş yavaş son bulmaya başlayacak. Google'un yapacağı bu güncellemeye hazır olan ve güvenililirliğini ispatlayan siteler ise üst sıralarda yerlerini hazırlamaya başlayacaklar. 

GOOGLE TRUSTED STORE'a NASIL KAYIT YAPILIR ?

http://www.google.com/trustedstores/ sitesine giriş yapıyorsunuz. Hemen sağ üst kısımda bulunan "Become a Google Trusted Store" alanına tıklıyorsunuz. Daha sonra karşınıza çıkan sayfada yine sağ üst kısımda bulunan "Start Now" butonuna tıklıyorsunuz. Ardından gmail hesabınızın girilmesi isteniyor. Gmail hesap girişi yaptıktan sonra sizden doldurmanız gereken alanlar geliyor. Bütün bu alanları doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurduğunuzda ise Google Trusted Store arasına girebiliyorsunuz. Ancak bilmeniz gereken bir şey var. Bu uygulama henüz sadece ABD'de uygulanıyor. 

En kısa sürede Türkiye'de de geçerli olabilecek yararlı bir uygulamadır. 

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle