E-ticaret Sitelerinin İstenilen Kelimelerde Üst Sıralarda Olması İçin Neler Yapılmalı E-ticaret Sitelerinin İstenilen Kelimelerde Üst Sıralarda Olması İçin Neler Yapılmalı

E-ticaret sitelerinde dikkat edilmesi gereken ve en çok değerli olan müşteriler arama motorlarında gerçekleştirilen aramalardan gelen organik hitlerdir. E-ticaret siteleri bu trafiğe arama motorları sayesinde ücretsiz bir şekilde ulaşmaktadırlar.

Tüketiciler herhangi bir ürün satın alabilmek için öncelikle arama motorlarına alacakları ürünün adını yazarlar. Yukarı sıralarda çıkan e-ticaret sitelerini tıklarlar ve ürün hakkında bilgi sahibi olarak onu satın alırlar. Özellikle ilk üç sıra çok önemlidir. Müşterileriniz genel olarak google ve yandex aramalarında ilk üç sıradaki sitelerden alışveriş yapmayı tercih etmişlerdir. 

SEO bir diğer adı ile Arama Motoru Optimizasyonu dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan bir tanesidir. Optimizasyon sağlıklı bir şekilde yapıldığı taktirde sitenize gelecek olan kullanıcılar için ekstra reklam ücreti ödemenize gerek kalmamaktadır. Bu yüzden e-ticaret siteleri için en çok önem verilmesi gereken konu Arama Motoru Optimizasyonudur. 

SEO ÇALIŞMASINA NEREDEN BAŞLAMALI

Seo çalışmalarınıza başlamadan önce siteniz için önemli olan anahtar kelimeleri belirlemeniz gerekir. Yani hangi kelimede üst sırada yer almak istiyorsanız ya da hangi kelime sizler için daha fazla potansiyel müşteri getirecekse o kelimeler üzerine yoğunlaşmanız gerekir. Ancak e-ticaret sektörü oldukça trend olan bir sektördür. Sizler için uygun olan kelimelerin rekabeti oldukça yüksek olabilir. Ya da hoşunuza giden ve sitenizde kullanmak istediğiniz bir kelimenin araması olmayabilir. Bu yüzden ilk olarak anahtar kelimelerinizi belirleyin.

Anahtar Kelimeler Nasıl Belirlenir ?

Eskiden anahtar kelimeleri belirlemek oldukça zordu. Hangi kelimenin ne kadar aramasının olduğunu kimse bilmemekteydi. İnsanların ne düşünüp yazdığını yine insanlar kendi tahminleri ile ortaya çıkarmaktaydı. Ancak arama motorları arasında lider olan Google trend olan kelimeler ve ne kadar arandılarına dair güzel ve ücretsiz bir yenilik ile yapılan aramalar hakkında bizleri bilgilendirmeye başladı.

Anahtar kelimelerinizi en çok aranan kelimelerin arama hacimlerini görerek belirleyebilirsiniz. Bunun için kullanabileceğiniz iki ücretsiz uygulamayı inceleyebilirsiniz. Bu uygulamalar;

Google Arama Trendleri

Google Anahtar Kelime Aracı

olarak sıralanabilir. Sizde bu iki uygulamayı kullanarak sektörünüze en uygun kelimeleri bulabilir ve yazdığınız içerik, yazı, haber ve bloglarda bu kelimelere yoğunluk verebilirsiniz. Burada en önemli olarak anlatmak istediğimiz konuya gelince. Arama motorlarında sürekli yer almak ve yerinizi günden güne arttırmak istiyorsanız yapmanız gereken şey sitenizi sürekli güncel tutmanızdır. Arama motorlarının en çok hoşuna giden şeylerden bir tanesi sürekli güncellenen siteleri takip etmek ve yeni içeriklerin indexini tutmaktır.

Kopya İçeriklerden Kaçının

Diyelim ki bir bilişim firmasısınız ve sitenize bir blog sayfası kurdunuz. Düzenli olarak günde bir kaç tane haber ya da sektörünüzle ilgili yazılar yazıyorsunuz. Dikkat etmeniz gereken şey yazdığınız içeriklerinizin tamamen size ait olmasıdır. Özgün olun ve dilediğiniz gibi içinizden gelen sektörünüzle ile alakalı yazılar yazın. Unutmayın ki dünya devi google ne yaparsanız yapın kopya içeriklerle sitenizi doldurduğunuzda bunu anlayacak çok akıllı botlara sahiptir.

NETİCARET ÜRÜNLERİ ve SEO

Neticaret arama motorları için özel olarak yazılmış olan e-ticaret ürünleri ile daha üst sıralarda yer alabilmeniz için bütün özellikleri paketlerinde bulundurmuş durumdadır. Almış olduğunuz paketler seo uyumluluğu ile birlikte arama motorları ve seo analizi açısından tam not almayı başarabilmiştir. Sizde arama motoru dostu e-ticaret sitesine sahip olmak istiyorsanız sağ üst köşeden demo talebinde bulunabilir ve sistemimizin iskeletini inceleyebilirsiniz.

facebook paylas