E ticaret : Dinamizm, Güvenlik, Geliştirilebilir E ticaret : Dinamizm, Güvenlik, Geliştirilebilir

İnternette tüketicilere ürün ve hizmet sağlamak istiyorsanız bir profesyonel çalışmanız firmanızın geleceği için oldukça önemlidir. Teknolojik eticaret paketlerini kullanarak kendinize özgü profesyonel çalışmayı gerçekleştirebilir, online ürün satışı yapabilir ve aynı zamanda online sipariş alabilirsiniz. E-ticaret paketi satın alırken ise dikkat etmeniz gereken bazı özellikler bulunmaktadır. Bu özellikleri alt başlıklar halinde detaylı bir şekilde açıklayalım.

DİNAMİK YAPI

Alacağınız eticaret paketi sayesinde kuracağınız e-ticaret sitesinde bulunan bütün içerikleri aynı zamanda bütün görselleri manuel olarak düzenleyebilmeniz gerekmektedir. Bir e-ticaret sitelerinde atar damarları ürünler, kategoriler, görseller, ve menülerdir. Bu alanları dilediğiniz şekilde değiştirebilmeniz ve sınırsız sayıda eklemeler yapabilmeniz gerekmektedir.

SİTE GÜVENLİĞİ

İlk önemli olan konu kullanacağınız sunucunun özellikleridir. Sunucular e-ticaret sitenizin bütün içeriklerini barındıran, kullanıcı girişlerini kontrol eden, tehdit ve saldırılara karşı önlemler alabilen bir makinedir. Sunucunuz güvenlikli olmalıdır. Kesinlikle firewall bizim bildiğimiz adı ile güvenlik duvarı ile kaplı olmalıdır. Sektörünüzde rekabet oldukça fazla olduğu için tehditleri tespit eden ve aynı zamanda yok edebilen IPS ve IDS güvenlik sistemlerine sahip olması gerekir. 

E-ticaret sitenize her gün yeni içerikler, ürünler, yazılar, haberler ve benzerlerini girersiniz. Bunların periyodik zamanlarda yedeklerinin alınması gerekir. Bunun içinde RAID5 kullanılması oldukça önemlidir. Son olarak kredi kartı ile yapılan işlemlerde ve adres telefon gönderim işlemlerinde bilgilerin korunabilmesi için 128bit SSL şifreleme sisteminin kullanılması şarttır. Bu sistem uluslar arası kullanılmakta olan ve bilgilerin sadece şifreli bir şekilde aktarımını sağlayan şifreleme sistemidir.

SEKTÖRE ÖZEL ÇÖZÜM

E-ticaret siteleri sektöre özel çözümler üretebilmelidir. Örneğin B2C ve B2B uygulamalara sahip olmalı, SSL altyapısı sağlayabilmeli, sanal poslar sorunsuz olarak kurulabilmeli, toplu email gönderimi yapabilmeli, ürün sipariş yönetimi kolay ve kullanışlı olmalı, online sipariş takip edilebilmeli, excel olarak ürünleri yükleyebilmeli ya da indirebilmeli, arama motorların özel çalışmalar yapılmış olmalı ve bir internet sitesinin ve e-ticaret yazılımının gereksinimi olan herşeye özel çözümler üretebilmelidir.

GELİŞTİRİLEBİLİR OLMALI

Alacağınız eticaret paketi belirli zaman aralıklarında güncellenebilir olmalıdır. Yani yeni versiyonları çıkabilmelidir. Ayrıca özellikle tasarım tarafında tüketicilerde manuel olarak diledikleri tasarımları sisteme ekleyebilmelidirler.

Yukarıda bahsettiğimiz 4 özellik ve daha fazlası Neticaret e-ticaret ürünlerinde mevcuttur. 7/24 istediğiniz zaman demo talebinde bulunabilir ve bu özelliklere sahip olan e-ticaret yazılımlarımızı online inceleyebilirsiniz.

demo talep formu

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle