Firmanıza Neden E-ticaret Sitesi Açmalısınız Firmanıza Neden E-ticaret Sitesi Açmalısınız

Bir çok firma kendi kendine neden ürünlerini online satabileceği bir e-ticaret sitesinin olmadığını sorar. Niçin bir e-ticaret sitesi açarak ürünlerimi internetten pazarlamıyorum ? Genel olarak diğer firmaların e-ticaret sitelerini gözden geçirirler. Neler yapılıyor, hangi ödeme sistemleri kullanılıyor, siparişler nasıl alınıyor, görseller nasıl diye. Ve sonun şu soru akıllara takılır. Acaba bende mi bir e-ticaret sitesi açsam ?

Yukarıda kendinize sorduğunuz sorunun cevabı tabiki evet olmalıdır. Bir firmanız ya da işletmeniz var ise ve mal ya da hizmet pazarlıyorsanız teknolojiyi takip etmeniz gerekir. Reel hayatta sahip olduğunuz ürünleri sadece bulunduğunuz çevreye tanıtabilir ve satışını gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bir elektronik ticaret sitesi açtığınızda yer limitini kendiniz belirlersiniz. Dilerseniz tüm Türkiye'ye dilerseniz de tüm dünyaya firmanızı tanıtabilir ve aynı zamanda ürünlerinizi satabilirsiniz. Bilmeyenler için bir bilgi verelim. E-ticatret siteleri internette mal ve hizmetlerin online ödeme sistemleri sayesinde pazarlanmasını sağlayan sitelerdir.

Bu noktada da aklınıza bir çok soru takılacaktır. E-ticaret sitesi nasıl açacağım, nasıl sitemi tüm dünyaya tanıtacağım, arama motoru nedir, nerelerden reklamlar alacağım, siparişler nasıl yönetilecek, ürünü nasıl postalayacağım, vergisi ne kadar, sanal pos nasıl alırım, hangi ödeme sistemlerini kullanacağım gibi soruların cevabını yazımızı okuduğunuz taktirde alabilirsiniz. 

E-TİCARET SİTESİ NASIL AÇILIR ?

E-ticaret sitesi açmak Profesyonel Neticaret E-ticaret Paketleri ile oldukça kolay. Sadece firmanıza uygun olan eticaret paketini seçmeniz yeterli. Sadece bir kaç gün içerisinde tüm özellikleri ile birlikte firmanıza özgü olan eticaret siteniz teslim edilmekte. Bir web sitesinde ve bir e-ticaret sisteminde olması gereken bütün özellikler ise e ticaret paketlerinize dahil olarak sizlere verilmekte. Ayrıca sistem verilen özel eğitimler sayesinde sizlere öğretilmekte. Daha önce Neticaret tarafından yapılmış olan e-ticaret sitelerine ve aynı zamanda Neticaret paketlerinin özelliklerine aşağıdaki linkler ulaşabilirsiniz.

E-TİCARET PAKETLERİ|E-TİCARET SİTELERİ

Neticaret tarafından profesyonel bir şekilde yapılmış olan e-ticaret siteleri ile birlikte firmanıza özgü özel çözümler üretebilen bir e-ticaret yazılımına sahip olabileceksiniz. Şimdi akıllara takılan diğer soruları tek tek cevaplamaya çalışalım.

elektronik-ticaretSİTE TANITIMINIZI NASIL YAPACAKSINIZ

Siteniz tanıtabilmek için iki yöntem bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi arama motorlarından yani google, yandex, bing, yahoo gibi sitelerden organik kullanıcı çekmektedir. Organik kullanıcı sağlayabilmeniz için arama motoru optimizasyonunuzu yapmanız ve çeşitli çalışmalarda bulunmanız gerekmektedir. Neticaret vermiş olduğu SEO eğitimleri ile birlikte bir sitenin nasıl bir şekilde arama motoru dostu olabileceği sizlere aktarılmaktadır.

İkincil olarak sitenizi alacağınız reklamlar ile tanıtabilirsiniz. Sosyal medya, sosyal paylaşım siteleri, arama motoru reklamları benzer nitelikte olan sitelerden alacağınız reklamlar ile yine sitenizin tanıtımını yapabilir ve potansiyel müşterilerinizin ürünlerinizi görmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için bir bütçe ayırmanız gerekmektedir. Ayıracağınız bütçeyi reklam sektöründe nasıl kullanacağınız yine alacağınız özel kurslar sayesinde sizlere aktarılmaktadır.

ÜRÜNLER NASIL EKLENİR, SİPARİŞLER NASIL KONTROL EDİLİR

Ürün ekleyebilmeniz için size özel bir panel yapılmıştır. Bu panel sayesinde ürün resimlerini, ürün açıklamalarını, ürün kategorilerini, meta alanlarını ve bir çok özelliği sizler manuel olarak kontrol edebilirsiniz. Sipariş yönetimi içinde sizlere özel bir alan yapılmıştır. Bu alan sayesinde sipariş geldiği anda hangi müşteri hangi ürünü ne zaman hangi ödeme sistemi ile aldığını görebilirsiniz.

Teknolojik e-ticaret siteleri sayesinde kısa bir süre içerisinde internet kullanıcılarınıza ürünlerinizi tanıtabilirsiniz. Hala aklınızda Neticaret e-ticaret paketleri ya da e-ticaret siteleri hakkında takılan konular var ise eticaret sistemleri hakkında detaylı bilgilerin paylaşılmış olduğu E-ticaret | Eticaret Siteleri | E ticaret Yazılımları | Elektronik Ticaret  yazımızı okuyabilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle