Facebook Store özelliği Olan Eticaret Paketi Facebook Store özelliği Olan Eticaret Paketi

Facebook 2013 yılında en fazla kullanılan sosyal paylaşım sitesi olmuştur. Tüm dünya üzerinde milyonlarca üyesi vardır. Her kullanıcı bu siteyi aktif olarak kullanmaktadır. Türkiye'de ise son yapılan açıklamalara göre 40 milyonun üzerinde üyesi bulunmaktadır. Ve bu üyelerin geneli aktif olarak sitede dolaşmaktadır.

FACEBOOK İLE HERKESE ULAŞABİLİRSİNİZ

Facebook sayesinde insanlara ulaşmak oldukça kolaydır. Açılan bir hesap ile ya da sayfa sayesinde arkadaş ve beğeniler sayesinde üyeler sağlanabilmektedir. Facebook sayfa özelliğinin yanında facebook store eklentisi sayesinde ürün tanıtımları da bu site üzerinden yapılabilmektedir. 

FACEBOOK STORE ÖZELLİĞİ OLAN ETİCARET PAKETİ

Neticaret facebook store özelliği olan bir eticaret paketi olarak son sürümü ile birlikte yayınlanmıştır. Facebook store sayesinde ürün paylaşımı yapılabilir, bu site üzerinde ürünlerin resimleri ve fiyatları ile birlikte tanıtımı yapılabilmektedir. İlgili ürüne tıklayan kişi ise neticaret eticaret paketinin sağlamış olduğu özellik sayesinde direk olarak e-ticaret sitesine yönlendirilir ve satış yapılacak olan ödeme sayfasına aktarılır. Yani kullanıcı çekmenin çok kolay olduğu facebook sayesinde satışlar da arttırılabilir. 

NETİCARET FACEBOOK UYGULAMASI

Neticaret müşterilerinin sosyal paylaşım sitesi olan facebook üzerinden de satış yapabilmeleri için facebook uygulamasını geliştirmiştir. Bu uygulama sayesinde on binlere çok kısa bir süre içerisinde ulaşılabilinmektedir. Bu uygulama sayesinde e-ticaret sitenizde bulunan ürünler facebook ta açacağınız ikinci bir mağazanız üzerinden yayınlanabilmektedir. Ne yapmak gerekir facebook store eklentisini kullanmak için ?

FACEBOOK SAYFA AÇILMASI

İlk yapmanız gereken bir facebook hesabı kullanarak facebook sayfası açmaktır. Açtığınız facebook hesabı sayesinde sitenin sol kısmında bulunan sayfa oluştur linki ile facebook sayfası açabilirsiniz. Sayfa oluştur linkine tıkladığınız anda karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir;

 

 

FACEBOOK SAYFASI NASIL OLUŞTURULUR ?

Bu sayfaya ulaşmakta zorluk çekiyorsanız direk olarak http://www.facebook.com/pages/create.php?ref_type=sitefooter linkine tıklayarakta ulaşabilirsiniz. Ardından sektörüne uygun olan facebook sayfanızı oluşturabilirsiniz. Sizden bir kategori ve şirket adı isteyecektir. İlgili alanları doldurduktan sonra yine şirketinizin bazı bilgilerini isteyecektir facebook. Bu alanları da doldurduğunuz anda facebook sayfanız oluşturulmuş olur. Bu noktadan sonra yapmanız gereken tek şey neticaret eticaret paketi sayesinde facebook store eklentisini kullanmaktır. 

NETİCARET ETİCARET PAKETİ

Neticaret sizler için facebook sayfa, store ve bütün bu özellikleri sorunsuz bir şekilde hiç uğraşmanıza gerek kalmadan yapmaktadır. Bu sayede sizlerde Türkiye'de en çok kullanılan sosyal patylaşım sitesinde yerinizi ayırtabilirsiniz. Kullanılan e-ticaret yazılımları sayesinde siteniz sosyal medya da daha rahat ve hızlı bir şekilde tanıtabileceksiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle

Yorumlar - 2

Zahir Ateş


Facebook storeu bende bu sene kullanmaya başladım. Ancak beğeni sayınız fazla olursa kullanımı mantıklı oluyor. Yani facebook sayfanızda beğeni sayınızı arttırmanız gerekiyor öncelikle. Ardından facebook store kurulup siteniz üzerinden satış yapabilirsiniz.

İbrahim Yılmaz


Beğenen sayısının çokta fazla olmasına gerek yok. Sektörünle ilgili 500 kişinin olması facebook store üzeerinden sürekli satış yapabileceğin anlamına gelir. Yani 500 gerçek potansiyel müşteriden bir tanesi sitenle ilgilence yeterlidir.