E-ticaret Sitelerinde Facebook Store Kullanımı E-ticaret Sitelerinde Facebook Store Kullanımı
fb store

Facebook Türkiye’de en fazla kullanılmakta olan sosyal paylaşım sitesidir. Ülkemizde 40 milyonun üzerinde üyesi bulunmaktadır. Bu üyelere ise günde ortalama 1 saatin üzerinde Facebook sitesinde vakit geçirdiği bilinmektedir. Bu sebeplerden dolayı Facebook pazarlama için en uygun sosyal medya aracıdır.

FACEBOOK STORE KULLANIMI

Facebook üzerinden de ürünlerin tanıtılabilmesi için özel bir eklenti kullanıcılara sunulmuştur. Bu eklenti sayesinde e-ticaret sitenizde satmakta olduğunuz ürünlerin Facebook Store üzerinde de tanıtımı yapılabilmektedir. Satışların arttırılabilmesi ve aynı zamanda reklam açısından en uygun eklentilerden bir tanesidir.

Facebook Store kullanabilmek için ilk şart bir Facebook hesabınızın olmasıdır. Ardından bir Facebook sayfası açmanız gerekmektedir. Facebook sayfası açabilmek için buraya tıklayabilirsiniz. Karşınıza gelen ekranda “Yerel İşletme veya Yer” alanına tıkladıktan sonra sizden istenen bilgileri doldurmanız yeterlidir. Mağazanıza özel bir Facebook Sayfası açılacaktır.

E-TİCARET SİTELERİNE FACEBOOK STORE ENTEGRASYONU

Facebook sayfasını sizler kendiniz açabilmektesinizdir. Bu sayfa üzerinden yine ürün paylaşımı yaparak tanıtımınızı yapabilirsiniz. Ancak ürünleriniz için özel bir Facebook Store sahibi olamazsınız. Bunun için kullandığınız e-ticaret paketlerinde Facebook Store özelliği olması gerekmektedir. Sahip olunan bu özellik sayesinde XML olarak ürün entegrasyonu sağlanabilmektedir.

NETİCARET FACEBOOK STORE EKLENTİSİ

Neticaret e-ticaret paketlerinde Facebook Store kullanımı için özel olarak geliştirilmiş olan eklenti bulunmaktadır. Bu eklenti sayesinde çok kısa bir süre içerisinde sosyal paylaşım platformu olan Facebook üzerinden de sanal mağaza sahibi olabilirsiniz. Facebook store kullanımını ve diğer e ticaret paket özelliklerini daha yakından tanıyabilmek için buraya tıklayarak. ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle